С чаша греяно вино на дивана, че догодина ще съм мама ! ~бебеправене 409~

  • 35 113
  • 743
# 180
На мен днес ми дойде. Което значи, че овулацията ще се падне малко преди Коледа, та и аз ще се надявам на хубава изненада в първите дни на новата година...

Dimana2706, честито и стиснати палци всичко да е наред!

Успех, момичета! Дано по Коледа и Нова година да станат много чудеса в тази група!
Виж целия пост
# 181
Здравейте, прекрасни!

Връщам се от преглед с известно притеснение. Фоликулът си е пораснал добре, но с него и LH - в момента е 56... Естрадиолът ми е добър, пункцията е планирана за неделя сутрин, но ме предупредиха, че е възможно да се пукне преди това и в такъв случай ще направим инсеминация, за да не губим опита. Навсякъде чета, че пункция се прави с LH до 12, но с опит на ЕЦ и една яйцеклетка може би е някакъв вид премерен риск? Някой има ли опит с такъв случай и знае ли какъв е шанса да изчака така ценният ми един брой фоликул? Не е истина как си отглеждаме надеждата в милиметри докато минаваме през всички тези стъпки...
Виж целия пост
# 182
Пункцията не може ли да се изтегли по-рано? В коя клиника правите стимулацията?
Здравейте, прекрасни!

Връщам се от преглед с известно притеснение. Фоликулът си е пораснал добре, но с него и LH - в момента е 56... Естрадиолът ми е добър, пункцията е планирана за неделя сутрин, но ме предупредиха, че е възможно да се пукне преди това и в такъв случай ще направим инсеминация, за да не губим опита. Навсякъде чета, че пункция се прави с LH до 12, но с опит на ЕЦ и една яйцеклетка може би е някакъв вид премерен риск? Някой има ли опит с такъв случай и знае ли какъв е шанса да изчака така ценният ми един брой фоликул? Не е истина как си отглеждаме надеждата в милиметри докато минаваме през всички тези стъпки...
Виж целия пост
# 183
Здравейте, прекрасни!

Връщам се от преглед с известно притеснение. Фоликулът си е пораснал добре, но с него и LH - в момента е 56... Естрадиолът ми е добър, пункцията е планирана за неделя сутрин, но ме предупредиха, че е възможно да се пукне преди това и в такъв случай ще направим инсеминация, за да не губим опита. Навсякъде чета, че пункция се прави с LH до 12, но с опит на ЕЦ и една яйцеклетка може би е някакъв вид премерен риск? Някой има ли опит с такъв случай и знае ли какъв е шанса да изчака така ценният ми един брой фоликул? Не е истина как си отглеждаме надеждата в милиметри докато минаваме през всички тези стъпки...
За пункция на ЛХ 65 би трябвало да ви канселират. Това значи овулация днес, най-късно утре, зависи на колко мм ви се пукат фоликулите. Но за неделя никакъв вариант няма. Наистина ЛХ трябва да е в пъти по-нисък, за да има смисъл да се влиза в операционната изобщо. Дали е на ЕЦ, дали е само един фоликул, разлика няма. Чуйте се с доктора си, кога трябва да е инсеминацията. Неделя ви е късно по хормони.
Виж целия пост
# 184
Рових в стари изследвания - мен са ми канцелирали пункция при ЛХ 30 mIU/ml и то при положение, че аз не винаги правя овулация, та може да не се е пукне преспокойно - просто яйцеклетката няма да е ок
Виж целия пост
# 185
На мен не ми канселираха пункция на LH 43, но още в манипулационна акушерката каза, че е доста високо. Рискувахме. Доминантния изпуснахме тогава, но пунктираха по-малък фоликул. Имаше Я, но не стигна до качествен ембрион.
Виж целия пост
# 186
Аз само не разбрах тези високи стойности на ЛХ при стимулация или на естествен цикъл са се получили?
Въпросът ми е към тези, на които са им канселирали пункция.
Виж целия пост
# 187
Ивка, при мен беше в началото на цикъла от 3- ти ден с летрозол, след 5 дни не му харесаха на док нещата и минах веднага на естрофем, така направих единствената пункция с някакъв резултат. Не го считам баш за стимулация, макар че е побутване с хапчета. Аз още на 3 ден съм с LH 20, така че съм бита карта.
Виж целия пост
# 188
И аз съм от трети ден на фемара, на предходния цикъл ЛХ ми беше 7,27, височко ми се види. Док ми пусна за утре сутрин изследвания и после преглед, защото реши евентуално да ги извадим, а не да се опитваме в къщи да си ги оплодим. 3 фоликулчета са, каза, че добре вървят. Та ще видим утре какво ще се реши окончателно. Затова ми е любопитно какви стойности трябва да са. В Турция само естрадиол ми следяха.
Виж целия пост
# 189
Yvka, аз съм с ниско ЛХ и никога не са ми канселирали пункция, поради ЛХ, нито на ЕЦ, нито със стимулация. Приятелка обаче, с която правихме пункции една година на ЕЦ при един лекар, правеше пикове на ЛХ и на ЕЦ, и на модифициран цикъл, с по две - три инжекции, и на класическа стимулация. При стимулацията се включва препарат тип цитротид, оргалутран, който държи ЛХ ниско. Канселирали са пункции на стойности, каквито писа Одри, около и над 30. До 15 може да се обърне процеса с инжекции, 7 като стойност изисква вероятно включване на цитротид/оргалутран или нещо сходно.
Виж целия пост
# 190
Е при мен на ЕЦ, заради едни празници отидох на 10ти ден може би вместо 7-8 и беше късно.
Виж целия пост
# 191
Днес ще стане ясно 😊 Надявам се да е наред всичко. Макар че накриво ми тръгна деня. Загубила съм си ключа за колата ☹️
Редактирам се, за да добавя, излезе ЛХ: 10,3. Чакам и естрадиола и да ги пратя на док, да прецени дали в понеделник да е пункцията и кога да слагам Овитрел.
Още една редакция...
Излезе естрадиола: 1468,5
Не беше ли по 300 единици на Я? Проблем ли е да е толкова висока стойността или е добре? Реално са три фоликула с добри размери и един доста  по-малък.
Виж целия пост
# 192
Момичета, аз все се чудя как да отбелязвам кога ми е дошло... след като вчера ме тормози кръста, днес вече ми зацапва, но още не ми е дошло както трябва. Днес ли да си отбележа първи ден?
Виж целия пост
# 193
Ако дойде хубаво до обяд, днес е първи ден. Ако само зацапва до довечера примерно, утре се води първи ден.
Виж целия пост
# 194
Момичета, като ви чета какво ви назначават да изследвате, на мен нищо такова не ми искаха и не знам защо са ми ги спеспили.. но дано всичко да е наред.
Изпих си хапчетата летрозол и на 8 ден бях на ехограф, за да види яйчници и ендометриум. След една седмица пак ехограф на същите неща.. Това беше.

sunshine_child, Yvka, успех ви пожелавам и на двете! 🍀
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия