
Аз май скоро няма да мога да се върна към моя, положението с купищата кутии е все така зле и просто трябва да ги махам

Vintage Tea Party
500 части
Ravensburger

Нареден за съкрушителните час и 15 минути. Съкрушителни най-вече защото съотборничката ми го нареди за час. Тоест когато тя свърши на мен ми оставаше много и се влачих още 15 минути.
И все пак каква файда ако не извлека нещо от загубата. Замислих се, че може би най-сетне трябва да пробвам да наредя първо рамката, тя си я нареди, аз се чудех, но не я наредих в началото. Определено идва момент обаче, в който ми се иска да имам рамка и някаква структура, защото ми е трудно да определя кое къде се намира точно.
Беше ми твърде пресен този пъзел затова изкарах Лондонската пощенска картичка от квалификациите. Реших да се прежаля и да редя сутринта на тъмно, защото нямам друг шанс да ме оставят 1 час на спокойствие. Като по чудо даже кучето спи и не ми цъфна на главата. Отделих си рамката и направих някакво минимално сортиране още от самото начало. Отне ми два пъти повече време отколкото само да си обърна парчетата. От една страна ми беше малко по-лесно с рамка, от друга като имах една празна рамка пред себе си другите парчета ми останаха твърде далеч и ми отнемаше още време да ги местя допълнително. В крайна сметка не се справих, наредих го за 57 минути, което е с 3 минути повече от първия път когато го редих. Сега дали беше заради рамката, заради светлината или просто защото аз не ставам няма как да разберем





Гледам, че на повечето остава по един човек.





Поне покарах два дни ски и разпуснах. Надявам се за нова година да е здрав, че сме без деца и сме си запазили да ходим на пиано бар. Продължавам с Коледната трапеза, мисля че почти половината е готова и може и днес да го завърша.
