Новите условия за градски транспорт в София

  • 183 319
  • 4 217
# 255
Не е логично, при положение че се изисква задължителна валидация. Хартиените билети не важат от момента на купуване, а електронните са техни наследници.
Виж целия пост
# 256
Билетите за време може да се ползват в повече от едно превозно средство, стига като се качиш на следващото времето да не ти е изтекло. Обясниха, че и 1 минута да ти остава, ако успееш да се валидираш си се возиш във въпросното превозно средство до където ти трябва. Не слизаш като ти изтече времето.
Току що установих, че шофьорите продават още от старите билети по 1.60. Ще ги продават и тях до 31.03.2023 г., когато изтича крайният срок за ползването им или до като имат налични такива. Също така вчера контролата обясни, че до края на януари ако не си валидирал превозен документ няма да глобавят. Явно има гратисен период, докато нещата се изяснят.
Виж целия пост
# 257
Ама то е логично да важи от момента на закупуване. Приемам го като пускане на смс за паркиране. За какво подготвяне от вкъщи говорим, ако като се отиде в автобуса пак се очаква чекиране. Дали ще се чекираш или ще си купиш билет е едно и също - пак ровене в чантата. Може би портмоненцата за врат ще преживеят своя апогей Simple Smile
То е логично, ама има и друго логично - за какво ти е занимавка с целия този сайт , за да се окаже накрая, че половината валидност на билетчето ти заминава във вървене до спирката?
Мислено, ама не баш.

Мен лично ме дразни как има няколко варианта с различни цени на едно и също. Все едно ми казват изберете си как да ви претаковаме.
Виж целия пост
# 258
Прекачването обикновено е на същата спирка или на близко разстояние от/до метрото. Значи досега беше 1.60 без възможност за прекачване. Сега е 1.60 или 2.20 с възможност за прекачване и ти виждаш в това "претаковане"?
Виж целия пост
# 259
И ще настане едно тичане да се гонят минутките Sad Съгласна съм с Нарциса, всичко прилича на дебела подигравка.
Виж целия пост
# 260
Прекачването обикновено е на същата спирка или на близко разстояние от/до метрото. Значи досега беше 1.60 без възможност за прекачване. Сега е 1.60 или 2.20 с възможност за прекачване и ти виждаш в това "претаковане"?
Въобще четеш ли това, на което опонираш? Тук е проблемът, не в прекачването на същата спирка.

Виж целия пост
# 261
Ама то е логично да важи от момента на закупуване. Приемам го като пускане на смс за паркиране. За какво подготвяне от вкъщи говорим, ако като се отиде в автобуса пак се очаква чекиране. Дали ще се чекираш или ще си купиш билет е едно и също - пак ровене в чантата. Може би портмоненцата за врат ще преживеят своя апогей Simple Smile
Подготвяне за да не се бориш в претъпкания автобус който кара като на картинг. А какво правиш, ако видиш автобуса, купиш си билета, пък той вземе че подмине спирката защото му е последен курс и бърза да се прибере?

Бонев явно е решил да става кмет и сега вдига шум в подготовка с тия глупости. В LinkedIn пуска куп постове с лъжи какво бил свършил, ама нещо не му се вързват хората. Joy Очаквам герб да го подкрепят неофициално като заместник на фандупкова. Далаверите явно са ги разпределили вече.

Скрит текст:
Някои хора казват, че не виждат логика в премахването на месечните карти. Работата е там, че има логика, която трудно се вижда.

Нека ви обясня.

Ето ви пример. Месечната карта струва 30лв, а годишната - 200 лв.

Ако на човек му се налага да пътува само през летния сезон, примерно, той ще използва транспорта за около 3 месеца, но ще трябва да плати за годишна карта.

След като плати за годишна карта, но я използва само 3 месеца, останалите пари му изгарят и остават за тези, които държат обществения транспорт - бизнесмени, олигарси, фирми, компании, и други...

Ето така ви вземат пари за услуги, които вие не използвате. Това е очаквания резултат от приватизацията, чиято цел е денационализация и изместване на икономическия сектор от държавата към интернационални корпорации, чиято цел е правене на пари.

Пари се правят като се пести от заплати, като се вдигат цените, като се налагат такси, данъци, ДДС, облагания, като хората се заставят да плащат за неща, които не позволяват...

Случаят с премахването на месечната карта не е първия случай, в който се забива нож в гърба на хората и им се вземат парите... Огромните надценки на всичко също са пример за предателство и грабеж на народа.
Намери някой по-хитър да ти измисля пропагандата, че се излагаш. Градския транспорт в София е изцяло общински. Има няколко линии обслужвани от частни фирми, но тях им се плаща от общината, не са с отделни билетчета. Та цялата кражба минава не през "гадните капиталисти", а през същите стари комунисти.
Виж целия пост
# 262
Прекачването обикновено е на същата спирка или на близко разстояние от/до метрото. Значи досега беше 1.60 без възможност за прекачване. Сега е 1.60 или 2.20 с възможност за прекачване и ти виждаш в това "претаковане"?
Въобще четеш ли това, на което опонираш? Тук е проблемът, не в прекачването на същата спирка.

Не "опонирах" на твоя пост, а на Нарциса, успокой се Grinning
Виж целия пост
# 263
Ще го кажа по-просто. Няма смисъл от предварителна покупка на билет за време през приложението мпасс. Което обезсмисля приложението в частта му да предлага билети за време, защото губиш времето в чакане на спирката или в ходене до нея.
Виж целия пост
# 264
Прекачването обикновено е на същата спирка или на близко разстояние от/до метрото. Значи досега беше 1.60 без възможност за прекачване. Сега е 1.60 или 2.20 с възможност за прекачване и ти виждаш в това "претаковане"?
Досега без прекачване можеше за 1.20 ако трябва да сме честни, защото се ползваха талоните. Всъщност хората най-вече са недоволни заради стреса, който предизвиква задължителното чекиране дори на периодични документи и следенето на часовника, защото с интервали от по над 20 минути между съседните рейсове, успех да ползваш билет 30+. Примерно возя се с тм10 10 минути (доста бавно се движи), вървя още 5 до 604 на стадиона и на таблото пише 22 минути. И става 3.20 с прекачване, защото билетът 30+ вече е неизползваем.
Виж целия пост
# 265
Прекачването обикновено е на същата спирка или на близко разстояние от/до метрото. Значи досега беше 1.60 без възможност за прекачване. Сега е 1.60 или 2.20 с възможност за прекачване и ти виждаш в това "претаковане"?

Ей ти казус тогава. Красо село. Което и превозно средство да разгледаш, с прекачване. Например от метро, на 102. Или от трамвая на 83. Имаш над 5 минути придвижване от едната спирка до другата и то с късмет. Хване ли те и светофара, скачат и на повече. Обикновено там хората тичат и пресичат на червено, за да гонят и хванат средството, на кето се прекачват. Изпуснат ли го-чакат 20 и над 20 минути следващото. Абсолютно претаковане е билет с време там, игра на руска рулетка.
Остави цената. Прецени удобството на предлаганата услуга. Води до стрес, вместо до улеснение на ползвателя.
И там, докато копаеха за метрото и след това, при реализацията на кръстовището и разположението на спирките Спаси София се пенявеха активно. На финала преместиха едни автобуси да ходят да обикалят на майната си.
Виж целия пост
# 266
Аз много съжалявам, че премахнаха маршрутките, много ми беше удобно с тях.
Живея близо до метро, рядко го ползвам, но е много бързо и удобно. Предпочитам си колата и вече напълно изключих ползване на автобуси. Но на когото му се налага…
Виж целия пост
# 267
На всички ученици в гимназия им се налага, често и на студентите, макар че моят предпочита с кола да отиде на лекции, защото докато виси да чака 84 или 184 (знаете им интервалите), и пеша ще стигне за същото време.
Виж целия пост
# 268
И 76 откакто има метро много е разреден, то и не само той де. 213 също не е на често.
Виж целия пост
# 269
Билетите за време не са лоша идея предвид, че в София без прекачване до много малко места се стига. Но реализацията им е ужасна. Да го бяха направили електронните карти да се зареждат със сума пари като ваучери и автоматично да ти изчислява най-изгодната тарифа, както е по света. Или още по-добре, като в немскоезичните държави - билета е един и важи за едно пътуване в една посока, независимо от времето и броя прекачвания.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия