Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 35

  • 33 453
  • 837
# 180
Здравейте, хремава съм (запушен нос, секрети) и приемам Биозин мама като цяло. Но не знам дали мога да приемам нещо друго - някакви капки? Кърмя изцяло бебчо и съм малко притеснена Sad

Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 181
Съдосвиващите спрейове и капки не са препоръчителни при кърмене, но можете да ползвате спрей Зим. Той е напълно безвреден и подходящ за кърмачки. Аз лично се лекувах успешно  с чист физиологичен разтвор - отпушва чудесно.
Виж целия пост
# 182
Благодаря! Забравих да кажа, че само физиологичен слагам и аз.
Виж целия пост
# 183
Прочиствайте често с физиологичен разтвор и ще се справите с хремата. Освен Биозин мама и спрей зим, личният лекар ми изписа и витамин Ц в доза 300 мг на ден с калций.
Виж целия пост
# 184
А Биозин мама може ли по два пъти?
Виж целия пост
# 185
А нормално ли е почти 5 месечно бебе да яде само по 30мл? По принцип кърмя, но от вчера давам по 30мл изцедена кърма с колийф. Два пъти вече не е яла около 3 часа и после ѝ давам тези 30мл, изпива ги и после категорично отказва да яде повече. Предполагам че суче същото количество, защото яде по 2-5 минути и ако предлагам повече започва да се сърди. Предимно суче нощно време, но и тогава е много бързо. Има по 2-3 наакани памперса на ден, не качва особено. Последният път беше 700гр. След десетина дена ще разбера колко е качила за още един месец.

Искате да кажете, че бебето е качило 700 грама между 4 и 5 месец. Това хич не е малко. Докато суче на гърда няма начин да знаете колко изсуква дори и да суче само по 5 минути. Щом има 2-3 наакани памперса на ден, на мен ми звучи добре.
От 3 до 4 месец 700, а предните месеци по 400-500гр на месец. Качваше малко, защото имаше къса юздичка. След корекцията започна да качва малко повече. Сега предстои да разберем колко е качила между 4 и 5 месец. Става на 5 в края на месеца.
Виж целия пост
# 186
Мами, бебето ми е на 20 дни и от самото начало заради разранени зърна го кърмя със силиконови протектори, като е имало дни, в които не съм ползвала, но вече толкова  е свикнал да суче с тях, че плаче и бута гърдата при опит да го кърмя без тях.
Какво да правя, как да го отуча? От седмица се мъча и правя опити без протектори да кърмя, но зверски пищи и нервничи, мъчи се да суче и не успява така.
Виж целия пост
# 187
Мами, бебето ми е на 20 дни и от самото начало заради разранени зърна го кърмя със силиконови протектори, като е имало дни, в които не съм ползвала, но вече толкова  е свикнал да суче с тях, че плаче и бута гърдата при опит да го кърмя без тях.
Какво да правя, как да го отуча? От седмица се мъча и правя опити без протектори да кърмя, но зверски пищи и нервничи, мъчи се да суче и не успява така.

Съветът, който навреме консултант ми даде за махане на силиконови зърна беше да съблека детето по памперс и да си махна блузата, така че да има контакт кожа в кожа. После давам да суче със силиконовото зърно и като потече кърма да го махна и да дам така. и така да връщам силикона и да го махам докато стане.

Каза че ако успея да кърмя едно деноношие без силикон да считам че съм ги махнала изобщо. Моята девойка много бързи схвана какво и как се прави и ги разкарах за отрицателно време. Но се налагаше все да я събличам за целта. Не се притеснявай дали на бебето ще му е студено, можеш да метнеш отгоре върху бебето тензухена пелена. Ама гледай контактът кожа в кожа да се запази. Щом е на 20 дни, не мисля че ще е прекалено трудно. Ако пак тругне да разранява зърната се обърни към консултант да види засукването.
Виж целия пост
# 188
За махане на протекторите на нас ни помогна носене в слинг по 2-3 часа на ден и бял шум - и двете също "рестартират" сукателния рефлекс. Бебето беше на два месеца без една седмица и сам пожела да засуче преди да успея да сложа зърното, а преди това се бях опитвала безсмислено доста време и то само плачеше горкото. Контактът кожа в кожа също го препоръчват, но за нас това не помогна толкова.

Успех!
Виж целия пост
# 189
Относно протекторите - аз взе още съм с протектори. Между другото - какви са ползите на кърменето без? Със сигурност има, просто се зачудих. 😊

Иначе аз съм с около 37 темп вече, взимам някакви мерки, но си го кърмя. Надявам се няма проблем.
Виж целия пост
# 190
ползите са най-вече по-добра стимулация на гърдите и оттам и по-добро потичане, по-лесно е за бебето да суче, повече удобство за вас, повече пози на кърмене, нямате притеснения че ще паднат, можете да кърмите спокойно и навън, не се налага да миете постоянно протектори, да ги нагласяте, не падат и т.н. Моето бебе непрекъснато ги избутваше с ръчичка и отнемаше повече време млякото да потече. Несравнимо по-удобно ми е без.

Няма проблем да се кърми с температура. Важно е да се кърми даже, за да предадете антитела
Виж целия пост
# 191
Благодаря много, Маги! 😍
Виж целия пост
# 192
Давате ли омнибиотик Панда на вашите бебенца? Виждате ли ефект от него, мога ли аз да го пия, пише, че става при кърмене и съответно той да си получава нужното от кърмата?
Педиатърката ни каза, че няма нужда да му давам пробиотик, защото е роден естествено и си е взел всичко от плацентата, но аз смятам, че е важно за бебето да си набавя, дали товапще помогне за рефлуксно състояние и прекалено много газове?
Виж целия пост
# 193
Давате ли омнибиотик Панда на вашите бебенца? Виждате ли ефект от него, мога ли аз да го пия, пише, че става при кърмене и съответно той да си получава нужното от кърмата?
Педиатърката ни каза, че няма нужда да му давам пробиотик, защото е роден естествено и си е взел всичко от плацентата, но аз смятам, че е важно за бебето да си набавя, дали товапще помогне за рефлуксно състояние и прекалено много газове?

Кърмите ли?
Виж целия пост
# 194
Давате ли омнибиотик Панда на вашите бебенца? Виждате ли ефект от него, мога ли аз да го пия, пише, че става при кърмене и съответно той да си получава нужното от кърмата?
Педиатърката ни каза, че няма нужда да му давам пробиотик, защото е роден естествено и си е взел всичко от плацентата, но аз смятам, че е важно за бебето да си набавя, дали товапще помогне за рефлуксно състояние и прекалено много газове?

Кърмите ли?

Разбира се, изцяло на кърма е детето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия