БАЗЕДОВА БОЛЕСТ - тема 14

  • 38 214
  • 794
# 525
Здравейте, има ли странични ефекти от лекарствата, които се пият за лечението на Базедова болест?
Виж целия пост
# 526
При мен от тирозола 3х1 още на втория ден се изринах цялата. Сега съм на пропицил и кортикостероиди. Нямам обриви, но дали от намаляне дозите на кортикостероидите или това, че бързо влязох към хипофункция не се чувствам физически добре.
Chd45672 какво ви изписаха на вас и в каква доза?
Виж целия пост
# 527
При мен от тирозола 3х1 още на втория ден се изринах цялата. Сега съм на пропицил и кортикостероиди. Нямам обриви, но дали от намаляне дозите на кортикостероидите или това, че бързо влязох към хипофункция не се чувствам физически добре.
Chd45672 какво ви изписаха на вас и в каква доза?

Все още нищо, чакам изследванията на хормоните, тъй като ТСХ ми беше 0,00500 и отново ми пуснаха всичко. Понеже чета за лекарствата, които се пият за тази болест и се притесних от всичко, което пише за страничните ефекти от тях.
Виж целия пост
# 528
Не се притеснявай,аз също бях на Пропицил 2 години,тук има момичета много повече години са на Метизол/Тирозол/Пропицил. Ще се оправиш,в началото и аз бях в шок,но....има много по-страшни диагнози(да пази Господ всички от тях)❤️....
Виж целия пост
# 529
Странични ефекти имат всички лекарства, и не при всички хора   се появяват .По-важно в момента е да се лекуваш. Аз се паникьосах в началото и се тревожех от всичко и за всичко,но това е и от самото заболяване .При мен чернодробните показатели се увеличиха в началото ,докато бях на висока доза ,след намалянето си влязоха в нормални граници.Ще отмине и после става по-спокойно. Успех !
Виж целия пост
# 530
Много благодаря на всички за положителните отговори и подкрепата! Надявам се всичко да е наред и бързо да отмине този неприятен период при всеки един от нас!❤
Виж целия пост
# 531
Не се притеснявай,аз също бях на Пропицил 2 години,тук има момичета много повече години са на Метизол/Тирозол/Пропицил. Ще се оправиш,в началото и аз бях в шок,но....има много по-страшни диагнози(да пази Господ всички от тях)❤️....
Здравей. Сега вече не си ли на хапчета. Спря ли пропицила? Имаш ли рецидиви или се счита че си излекувана?
Виж целия пост
# 532
Аз да попитам оглупяването до какъв етап е? Отскоро съм с Базед, но съм потресена до каква степен нищо не мога да запомня, като муха без глава съм. Начев не пожела да ми отговори, само се засмя, а и не исках да го притеснявам, защото по спешност намери време да ме приеме, че уж се водех с Хашимото и хормони в норма, пък изведнъж и аз като колежката по-горе се явих с ТСХ 0,005.
Виж целия пост
# 533
Аз да попитам оглупяването до какъв етап е? Отскоро съм с Базед, но съм потресена до каква степен нищо не мога да запомня, като муха без глава съм. Начев не пожела да ми отговори, само се засмя, а и не исках да го притеснявам, защото по спешност намери време да ме приеме, че уж се водех с Хашимото и хормони в норма, пък изведнъж и аз като колежката по-горе се явих с ТСХ 0,005.
Здравей. На какъв етап от лечението си при Начев? Имаш ли антитела за Базед? Аз в момента се лекувам от Базед, трети месец съм на Метизол и вече съм в хипофункция и съм същия като теб - не мога да запомня нищо, нямам сили за нищо. Да не би и ти да си изпаднала в хипо от лекарствата? След две седмици съм при доктора, да видим контролните изследвания как ще са и ще му кажа да включим хормон ако трябва, че това хипо също не е добре като и хипера.
Виж целия пост
# 534

Здравей. На какъв етап от лечението си при Начев? Имаш ли антитела за Базед? Аз в момента се лекувам от Базед, трети месец съм на Метизол и вече съм в хипофункция и съм същия като теб - не мога да запомня нищо, нямам сили за нищо. Да не би и ти да си изпаднала в хипо от лекарствата? След две седмици съм при доктора, да видим контролните изследвания как ще са и ще му кажа да включим хормон ако трябва, че това хипо също не е добре като и хипера.
Така съм отпреди лечението. Сега съм трета седмица на Тирозол (Метизол нямаше по аптеките), пия 3х2. Начев каза, че в първите две седмици не се очаква никакъв резултат, та затъпяването си е от Базеда. Трака ми е доста пъти над нормата, та няма съмнение. Слабо се надяваше да е хипер от Хашимотото, но уви. Иначе ще правя кръвни изследвания на две седмици за кръвната картина и месечно на ФТ3 и ФТ4.
Иначе знам, че и хипо не е добре, но при хипера не ми се говори как съм и как бях. Живея на 6-тия етаж и се качвам с три почивки. Пулсът ми беше 130 и като спя, за щастие от бетаблокерите почти веднага се оправи. Но всичко останало си е мрак.
Виж целия пост
# 535
Здравейте, имам предписано лечение с Метизол 4х2, според вас силна ли е дозата и дали ще има ефект, ако започна да го пия 3х2 вместо 4х2?
Виж целия пост
# 536
Дозата е преценена според конкретния случай и показатели.
Каза ли докторът за какъв период 4х2 и спомена ли за проследяване на пълна кръвна картина, Асат и Алат и Суе през периода на високата доза?
Виж целия пост
# 537
Дозата е преценена според конкретния случай и показатели.
Каза ли докторът за какъв период 4х2 и спомена ли за проследяване на пълна кръвна картина, Асат и Алат и Суе през периода на високата доза?

За период от 20 дни, след това са ми назначени ПКК, чернодробни и хормони, като контролни изследвания преди следващия преглед.
Виж целия пост
# 538
Аз бих изследвала левкоцити на 10 ден, за всеки случай.
Виж целия пост
# 539
Аз бих изследвала левкоцити на 10 ден, за всеки случай.

Защо така мислите?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия