Интервално хранене/периодично гладуване/ фастинг тема 11

  • 79 103
  • 789
# 495
Има ли в темата инсулинозависим диабетик? До преди инсулина прилагах интервално хранене с лекота и много ми харесваше ефекта. Сега обаче не знам как да го правя и дали изобщо е добра идея.
Доколкото си спомням казаното от лекар ендокринолог, който е участвал на конференция на ендокринолозите в САЩ, фастингът е бил един обсъжданите начини на хранене при диабетици с добър ефект.
Виж целия пост
# 496
За диабет тип 1 казват, че не е подходящ. Питащата е с тип 2 явно.
Виж целия пост
# 497
Във ФБ групата на Минди Пелц съм мяркала една дама която е с тип 1 ако не се лъжа, тя и тренира активно всеки ден и не е първа младост. Но предполагам че тя ще да е с монитор за кръвната захар, за друга държава говорим.
А и има разлика дали човек си слага веднъж на ден бавен инсулин с тип 2 или има и бърз намесен, със сигурност е за повече внимаване ако се правят фастове. В идеалния случай - под наблюдение или поне съгласувано с лекар, ама у нас не се сещам как би станало това.
Виж целия пост
# 498
Лекари като чуят за фастове и ми изпадат в истерия. Диабетът е от неизяснен тип, но не е 1 или 2. Дори не знаех, че има и други типове.
Виж целия пост
# 499
Има го това с лекарите, масово плашат народа че ще пририта ако не яде по няколко пъти на ден, а за диабетик на инсулин си представям там колко намилат и колко повтарят да си носиш бонбони и захарчета в джоба и да си ядеш междинните хранения...
Не мисля че тук можем да ти дадем съвет, сериозно състояние си е. Дано скоро да открият точно какъв е диабетът, а ти ако решиш все пак да пробваш да се храниш интервално си имай на ум да се наблюдаваш много и да караш много полека.
Виж целия пост
# 500
Лекари като чуят за фастове и ми изпадат в истерия. Диабетът е от неизяснен тип, но не е 1 или 2. Дори не знаех, че има и други типове.
Ако желаете, мога да споделя името на лекаря, от когото го чух и да се опитате да се свържете и консултирате с нея (жена е).
Виж целия пост
# 501
Когато се вкарва много стрес за тялото - се отделя кортизол и се задържат мазнини, не се топят. Тялото се бори да оцелее и се презапасява.
Това е моят проблем ,а как можем да проверим нивото на кортизол и да го намалим,за да можем да отслабнем?
Виж целия пост
# 502
За кортизола четох, че се изследва като другите показатели, чрез кръв рано сутрин.

Днес реших да броя калориите и установих, че приемам много.
1400 според разни калкулатори трябва да приемам за да съм в дефицит и да отслабвам. От едни 30 гр. бадемово брашно, 10 гр. кокосово брашно, 10 гр ленено семе (прясно смляно), 10 гр. хуск, 150 гр. домати, 100 гр моцарела и 100 гр шунка, доматено пюре 30 гр. и то станаха над 700 калории.
Виж целия пост
# 503
Току-що попаднах на това:
https://faktor.bg/bg/articles/populyarna-dieta-mozhe-da-dovede-d … ovi-zabolyavaniya
Виж целия пост
# 504
Когато се вкарва много стрес за тялото - се отделя кортизол и се задържат мазнини, не се топят. Тялото се бори да оцелее и се презапасява.
Това е моят проблем ,а как можем да проверим нивото на кортизол и да го намалим,за да можем да отслабнем?

Аз правих тест за кортизолов ритъм / цикъл със слюнка - 4 пъти на ден в определен час в Бодимед. Не е скъпо.
Виж целия пост
# 505
А как се разбира, че именно кортизола е висок?
Виж целия пост
# 506
Мерят се нивата на кортизола в случая в различни периоди на денонощието.Има и други изследвания-кръв, урина.
Виж целия пост
# 507
А какви са начините за понижаване на кортизола?
При мен след всички ограничения спорт,кг са всеки ден++,отчайващо положение
Виж целия пост
# 508
Изследвали ли сте други показатели? Инсулин, глюкоза, на ЩЖ, витамини и т.н.?
Виж целия пост
# 509
Изследвали ли сте други показатели? Инсулин, глюкоза, на ЩЖ, витамини и т.н.?
Да,мин месец,всички са ок ,само вит Д е нисък но сега пия по една ампула на всеки два месеца
Тук момичетата ме посъветваха да спра плодовите кисели които хапвах за десерт,не ям вече повече от две седмици ,ориз,картофи не ям,рядко сладко,газирано не пия от години,алкохол-бяло вино рядко по 1чаша,
Бях на гинеколог,гастроентеролог,вс казват,че не знаят от какво качвам кг освен явно от годините,на 49 съм и в предмено,не съм ороменяла нищо в режима което да води тези ++кг
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия