Боледуване на децата ни-тема 70

  • 40 386
  • 838
# 600
Даннита,без АБ не знам ще се справим ли.И аз не искам да давам,но не знам без ще се справим ли.Тъкмо чета,че тоя златист стафилокок е упорит и той е виновника понякога за бронхити,отити и т.н.
Моя сега и Т вдигна 37,3,ако това въобще може да се нарече Т.Но тая кашлица и хрема ме влудяват направо.То се е видяло,че ще е безсънна нощта поне за мен.
Дани,пробвай нещо от рода на гранофурин за гърло и антибиотини капки в носа. Този стафилокок може и  да е от носа нищо ,че се изолира в гърлен секрет.Гранофурина може и да го впръскваш в гърлото.
Виж целия пост
# 601
Възможно ли е да има скарлатина само с 1 пъпка? От няколко дни я има, в зоната на памперса, мислих, че е от ухапване или възпаление, но изглежда точно като от скарлатина?
Виж целия пост
# 602
Честита Баба Марта.Да сте бели и червени,румени и засмени и здрави и Вие и децата.
Даннита,аз реално до Сряда му мазах гърлото с Гранофурин(ако това е онова зеленото лекарство)и прави гаргара с Клеева тинктура.Заради секрета ги спрях.
Снощи имаше Т,но не беше висока и нищо не дадох и заспа.Към 3 се събуди от кашлица и имаше Т 37.8.Дадох Нурофен,спадна и към 4,30 сме заспали до преди малко.Сега няма Т,но кашля и подсмърча и вършее из къщи.След обяд е педи и ще го заведа да го чуе и да погледне гърления секрет.Ще я моля и за СРП и кръвни преди да изпише АБ,а ако не даде ще пусна на своя глава.
Бръм,да не сте лепнали грипа?
Мона,пусни бърз тест за скарлатина,ако се съмняваш,че е това?
Виж целия пост
# 603
Възможно ли е да има скарлатина само с 1 пъпка? От няколко дни я има, в зоната на памперса, мислих, че е от ухапване или възпаление, но изглежда точно като от скарлатина?
Ние изкарахме скарлатината преди две седмици без нито една пъпка само с висока температура над 39,без нито един друг симтом ,сега е с варицела и там пъпките не са много отговарящи на варицела ама то при нас всичко е .........
Виж целия пост
# 604
Благодаря за пожеланията но рекорда от 3 плътни седмици от яслата все още не можем да го стигнем ..сега докато го приспивах му се скарах и ревна като се успокои взе пак да покашля от снощното сефте го чувам чудя се от какво е няма хрема нищо му няма обаче пръскаме нослето сутрин и вечер с морска вода да не би пък това да е ..
Имахме такъв рекорд ние еххх😇беше чудо наистина...сега не мога и да си помисля ....
Баща ми я гледа тия дни,после съм в отпуска.Тя свари дядо Коледа-тържество, както и снимките и за 8-ми март имам снимка,някакъв късмет между боледуванията....
Виж целия пост
# 605
Благодаря за пожеланията но рекорда от 3 плътни седмици от яслата все още не можем да го стигнем ..сега докато го приспивах му се скарах и ревна като се успокои взе пак да покашля от снощното сефте го чувам чудя се от какво е няма хрема нищо му няма обаче пръскаме нослето сутрин и вечер с морска вода да не би пък това да е ..
Имахме такъв рекорд ние еххх😇беше чудо наистина...сега не мога и да си помисля ....
Баща ми я гледа тия дни,после съм в отпуска.Тя свари дядо Коледа-тържество, както и снимките и за 8-ми март имам снимка,някакъв късмет между боледуванията....
Мимка нашия рекорд е 5 плътни седмици миналата година точно по това време ама сега ми се вижда абсолютно невъзможно да го подобрим скоро.
Бръм пусни един комбиниран тест...
Виж целия пост
# 606
Гледам публикували клипче, как цялата градина са в една стая и дошла баба марта, реве ми се направо, 3-ти ден е на градина. Не вярвам и че риноджермината ще я опази от тази сбирщина на вируси..
Мона, всичко е възможно. Пусни тест за скарлатина в лаборатория.
Brumm, задължително тест. Макар че има и вирус с температура в момента, който е доста тежък. При нас беше с 6 дни температура, независимо от антибиотика.
Виж целия пост
# 607
Ами няма температура, никакви симптоми, освен тази пъпка. И си ходи на ясла от няколко дни така, нищо не са казали сестрите. Ама чак днес се замислих дали е възможно да е скарлатина все пак. Ще пусна тест за всеки случай, за да го изключа.
Виж целия пост
# 608
Димитрова,навсякъде са така за тържества.Моя нали не е на училище,но живеем точно срещу ДГ и на 2 градуса ги бяха изкарали навън преди малко,за да посрещнат Баба Марта.И като ги гледам кое без шапка,кое по разкопчано яке.
 Моя в ДГ няма много снимки,но миналата година в 3 клас изкара здрав и за тържеството за Баба Марта беше,но за 8 за мама вече беше болен с Ковид,после и ние и целия месец изкара под карантина.Снимки нищо,че няма не му пука,но поне да ми е здрав.
Мона,а нещо да я ухапало или от памперса да е?
Виж целия пост
# 609
Димитрова,навсякъде са така за тържества.Моя нали не е на училище,но живеем точно срещу ДГ и на 2 градуса ги бяха изкарали навън преди малко,за да посрещнат Баба Марта.И като ги гледам кое без шапка,кое по разкопчано яке.
 Моя в ДГ няма много снимки,но миналата година в 3 клас изкара здрав и за тържеството за Баба Марта беше,но за 8 за мама вече беше болен с Ковид,после и ние и целия месец изкара под карантина.Снимки нищо,че няма не му пука,но поне да ми е здрав.
Мона,а нещо да я ухапало или от памперса да е?
Ами аз това мислих, че е. Едно от двете. Но какво се филмирах сега не знам. Просто от няколко дни не минава и изглежда много странно, с бял връх, точно като скарлатина.
Виж целия пост
# 610
Димитрова,навсякъде са така за тържества.Моя нали не е на училище,но живеем точно срещу ДГ и на 2 градуса ги бяха изкарали навън преди малко,за да посрещнат Баба Марта.И като ги гледам кое без шапка,кое по разкопчано яке.
 Моя в ДГ няма много снимки,но миналата година в 3 клас изкара здрав и за тържеството за Баба Марта беше,но за 8 за мама вече беше болен с Ковид,после и ние и целия месец изкара под карантина.Снимки нищо,че няма не му пука,но поне да ми е здрав.
Мона,а нещо да я ухапало или от памперса да е?
Ами аз това мислих, че е. Едно от двете. Но какво се филмирах сега не знам. Просто от няколко дни не минава и изглежда много странно, с бял връх, точно като скарлатина.
И нашите сега са с бяло връхче, но при пукане си е течност не гной ,та според прдиатърката и дерматоложката си е варицела,има и с мехурче но повечето са с бяло връхче.
А и само една пъпка от толкова време без друга симтоматика не вярвам да е скарлатина.Моята щерка имаше преди месец на шушито една гнойна и мина много бавно,докато се спука докато зарастне,та може да си е просто гнойна пъпка.А и той щом е с памперс все още е възможно и да е от това .
Виж целия пост
# 611
Моята на Коледното тържество беше с Варицела. Сега е 3та (или 4та?) не знам вече, седмица на градина, дано устиска за тържеството на 8ми, а на 13ти пътуваме. Дано издържи.
Всичко е възможно, но ако не е имала Т, едва ли е скарлатина.
Виж целия пост
# 612
Ходи трета година на детско заведение (първо ясла 2 г., сега градина) и нямам коледно тържество, на което да е ходила. На първи март от 3 г., на 2 е ходила. За 8-ми март още не е.
Виж целия пост
# 613
Как сте момичета как са децата от обяд никой не е писал надявам се всички да сте добре...
Ние днес нямаме нови пъпки някой от тях вече се спукаха и завяхват,само нещо и е зачервено под клепача дерматоложката и изписа едно аб коремче утре ще го купя и започвам да е мажа.
Прекрасна и спокойна вечер ви желая
Виж целия пост
# 614
Самантиниа,радвам се,че сте по добре и няма нови пъпки детенце.
Ние ходихме при педи с изследванията и пак да го преслуша.Все още не е слязло надолу и гърлото е по добре.Т не беше вдигал от обяд днес,но сега преди малко беше с 37,7.Каза,че според нея стсфилокока е виновника за разболяванията и трябва да го изчистим.Изписа Бисептол за 7 дни,гърлото каза,че може да продължим да мажем с Гранофурин и Африна в носа.Досега беше борба с Бисептола да го изпие.То моето проклето и всичко що е хапче пиене няма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия