Боледуване на децата ни-тема 70

  • 40 380
  • 838
# 615
Нямам наблюдения много...баща ми я гледа,естествено той казва,че не кашля после вкъщи я чух два пъти да кашля.Не успях да я заведа на лл заспала късно днес,евентуално утре той ще я заведе или в понеделник аз.
Не ми се вижда чак толкова зле.
Виж целия пост
# 616
При нас ангина с изписан Аугиментин. Пуснах секрет на своя глава (бюджет), ако се окаже че аб не е подходящ ще вдигна скандал на личната. Иначе вдигна леко по обяд и сега отново 38.8. Една идея по-малко, тръгна секрет от носа.
Виж целия пост
# 617
Мими,аз бих я завела утре,че следват три почивни дни.За всеки случай да не се влоши до Понеделник.
Бръм,за ангина не бих се замислила за АБ и да чакам антибиограма.
Охх,не знам от пролетта и цяло лято ядеше сладолед,че понякога и по два,играеше със деца и беше здрав,а сега от най-малкото и лепва нещо.
Виж целия пост
# 618
Бръм да не е скарлатина с тая висока Т и гнойна ангина,всъщност ти писа че си пуснала секрет той ще покаже какво е.
Дани тоя Бисиптол по антибиограма ли е,струва ми се много слаб за тая бактерия...
Виж целия пост
# 619
Самантиниа,по антибиограма е.
Той предния път пи Лекоклар пак по антибиограма,но бактерията не се е повлияла.Този път педи каза да пробваме да я изтребим с Бисептола.Но лошото е,че и да се изчисти сега като го пусна на училище,ако има и други носители на 100 процента ще я лепне пак и ще му създава проблеми.
Виж целия пост
# 620
Здравейте,момичета!Започнах да ви следя покрай последните бацили,които ни удариха.Иде ми да се обеся вече,но това е друга тема.Моля за съвет как да давам антибиотика.Тук са страхотни лисичи припадъци,не издържам вече.Охка,пъшка,реве,започва да се надува и естествено повръща/след като е близнал само лекарството.Тази вечер беше върхова на изпълненията му.Просто докато приключи лечението ще се приключа и аз.......
Виж целия пост
# 621
Казвам, че ще влиза сама в болница. И ще я заведа да й сложат инжекции. Реве, но отваря.
Виж целия пост
# 622
И аз от вчера говоря,че следващата стъпка са инджекции.Но все тая-надуването си продължава.А е на 6 г.,не е като да не разбира.
Виж целия пост
# 623
Петалс,твоят е на 6,а моя е на 10 и е същият цирк у дома.Мислех си,че поне Бисептола  на хапчета ще пие по лесно, но не и не.Пробвала съм да го плаша с инжекции и болница,замаскирала съм и с мляко,обещавала съм и любимо нещо след това и пак същата работа.А да не говорим,че и слагането на инжекции при него е с рев и дране до посиняване,ритане и какво ли не.
Виж целия пост
# 624
Ама аз не съм се замислила относно нуждата от антибиотик. Просто от какъв. Според мен аз, която бях болна ит началото на януари, с бронхит, след това гърло и кашлица, после пак кашлица и гърло, съм била вероятно още тогава със същата бактерия, всичко утихваше за по седмица и после отново ме хващаше, та съм си въртяла бактерията, тя е утихвала от неправилния антибиотик и после пак се е активирала. Не знам дали съм права, но е възможно. Никой не се сети да ми пусне един секрет, да видим дали е правилния антибиотик.
Сега ме притеснява ако не е, че ще потуши симптомите и след това ще слезе надолу и ще направи други поразии при него. Иначе вчера започна изписания антибиотик и тази нощ е първата, в която не вдигна Т. Просто искам да съм сигурна, че е правилен.
Не знам дали е скарлатина, при нея няма ли обрив?
Виж целия пост
# 625
Ама аз не съм се замислила относно нуждата от антибиотик. Просто от какъв. Според мен аз, която бях болна ит началото на януари, с бронхит, след това гърло и кашлица, после пак кашлица и гърло, съм била вероятно още тогава със същата бактерия, всичко утихваше за по седмица и после отново ме хващаше, та съм си въртяла бактерията, тя е утихвала от неправилния антибиотик и после пак се е активирала. Не знам дали съм права, но е възможно. Никой не се сети да ми пусне един секрет, да видим дали е правилния антибиотик.
Сега ме притеснява ако не е, че ще потуши симптомите и след това ще слезе надолу и ще направи други поразии при него. Иначе вчера започна изписания антибиотик и тази нощ е първата, в която не вдигна Т. Просто искам да съм сигурна, че е правилен.
Не знам дали е скарлатина, при нея няма ли обрив?
Обривът не е задължителен.Стрептококов тонзилит-същото като скарлатина,но без обрив.Не ми се говори за това нещо,рецидивира при моя син.Много гадна работа.
Виж целия пост
# 626
Хайде пак съм тук!
Не можем да не се разпишем предпразнично с 🌡️.
Снощи дойде в 3 ч да каже,че му е много студено в стаята и щял да дойде да спи при нас ... лошо ми стана като чух.Пипнах и ми стана ясна картинката 😣 Следобед сме на лекар.
А на седми март е и рожденик,подготвено е всичко,дано се оправи до тогава.
 Исках и друго да ви питам,понеже правим опити за бебе,евентуално тия месеци ако стане,се пада да е зимно и направо се чудя как ще го опазваме ,дали да не спрем опитите ,докато не стане време за по-пролетен месец 😔 Звучи малоумно,ама почвам да си го мисля ...
При вас с батковците/каките и бебетата как е положението
Виж целия пост
# 627
Не бих отлагала евентуална бременност заради голямото дете и разболяванията му. Това, че почвате опити съвсем не означава, че на следващия месец ще сте бременна.
Виж целия пост
# 628
Не бих отлагала евентуална бременност заради голямото дете и разболяванията му. Това, че почвате опити съвсем не означава, че на следващия месец ще сте бременна.
Така е попринцип,но хипотетично има шанс да стане.Благодаря за мнението,като не се наспя и ставам черногледа.
Той попринцип е доста здраво дете,но тази зима конкретно направо се разцепи от болести,всеки месец носи по нещо,такова чудо не е било от както беше на три и започна градина (вече е на почти шест).
Виж целия пост
# 629
Каката ни беше на 7 г. като родих. Тъкмо поседното и голямо разболяване беше докато бях бременна на 6.5 г. Аз не го хванах. След това спря да боледува. 4 г. не беше пила антибиотик (до тази зима), а дотогава минимум 2-3 пъти. Тази зима дори тя беше болна, с 39.5 температура и пи антибиотик. Потвърждавам, че такава зима откъм разболявания не сме имали досега. Въпреки това, ако на мен и малкия от октомври досега ни се падат около 5-6 разболявания, на нея й бяха 2-3, като само едно по-тежко, останалите бяха хрема за два дена и леко подкашляне за ден.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия