Частни училища - информативно-дискусионна тема - 58

  • 70 870
  • 787
# 120
Сега забелязах в страниците на училищата, че таксите в ПЧМГ и Св София са актуални за следващата година.
Виж целия пост
# 121
Да, в СС е 10%. В Питагор е 200 евро само - интересно как са успели да ги задържат...
Виж целия пост
# 122
ПЧМГ е 15%
Виж целия пост
# 123
Малко тъп въпрос, ама да си го задам.
Ако едното дете учи в ПЧМГ, другото в Питагор, дали имат право на отстъпката за брат/сестра в същото училище?
Виж целия пост
# 124
Да. Избирате си върху коя такса да я използвате.
Виж целия пост
# 125
Излязоха финансовите условия в ПЧМГ. Има разлика в таксата между 5 и 8 клас. 4510 е за 8ми и 4830 за5 ти.
Виж целия пост
# 126
Здравейте, предстои ни прием за 1 клас. Насочили сме се към ЧОУ образователни технологии, не намирам скорошни мнения. Може ли родители на деца в училището да споделят дали сте доволни от подготовката.
Виж целия пост
# 127
Излязоха финансовите условия в ПЧМГ. Има разлика в таксата между 5 и 8 клас. 4510 е за 8ми и 4830 за5 ти.
Интересно ми е как защитават тези критерии за държавно финансиране на ученици, които учат там:

Деца на учители и служители в ПЧМГ по първа и втора права линия на роднинство, с поне 1 година стаж в училището – 2 точки.

Наред с другите обективни (даровити ученици, от състезания, сираци и т.н.), по между другото и деца на служителите им...
Виж целия пост
# 128
Излязоха финансовите условия в ПЧМГ. Има разлика в таксата между 5 и 8 клас. 4510 е за 8ми и 4830 за5 ти.
Интересно ми е как защитават тези критерии за държавно финансиране на ученици, които учат там:

Деца на учители и служители в ПЧМГ по първа и втора права линия на роднинство, с поне 1 година стаж в училището – 2 точки.

Наред с другите обективни (даровити ученици, от състезания, сираци и т.н.), по между другото и деца на служителите им...
Не е между другото а е целенасочено. Без тези преподаватели училището би било само една сграда.
Виж целия пост
# 129
Излязоха финансовите условия в ПЧМГ. Има разлика в таксата между 5 и 8 клас. 4510 е за 8ми и 4830 за5 ти.
Интересно ми е как защитават тези критерии за държавно финансиране на ученици, които учат там:

Деца на учители и служители в ПЧМГ по първа и втора права линия на роднинство, с поне 1 година стаж в училището – 2 точки.

Наред с другите обективни (даровити ученици, от състезания, сираци и т.н.), по между другото и деца на служителите им...
Не е между другото а е целенасочено. Без тези преподаватели училището би било само една сграда.
И все пак, това е държавна помощ. Не е логично.
Виж целия пост
# 130
Излязоха финансовите условия в ПЧМГ. Има разлика в таксата между 5 и 8 клас. 4510 е за 8ми и 4830 за5 ти.
Интересно ми е как защитават тези критерии за държавно финансиране на ученици, които учат там:

Деца на учители и служители в ПЧМГ по първа и втора права линия на роднинство, с поне 1 година стаж в училището – 2 точки.

Наред с другите обективни (даровити ученици, от състезания, сираци и т.н.), по между другото и деца на служителите им...
Не е между другото а е целенасочено. Без тези преподаватели училището би било само една сграда.

И все пак, това е държавна помощ. Не е логично.
Освен тези 2 точки, има ли и друго точкуване за постижения, състезания и т.н.? Както за всички останали деца.  Ако има - проблеми никакви няма. Освен това тези правила са одобрени по съответната процедура.
И кое не е логично?

По същата логика би следвало да зададете и въпрос за тези:
Ученици с един родител или без родители – 4точки.
Друго дете от семейството, което се обучава в ПЧМГ и ЧОУ „Питагор“ – 2 точки.
Ученици от многодетни семейства (три и повече деца под 18 години) – 2 точки.

Точките са сума от много критерии и в крайна сметка печели този с повече точки. А повече точки носят състезанията и даровитост.
Виж целия пост
# 131
Доколкото се ориентирах, на първите 20 процента се дава стипендия (без такса). Ако училището нямаше държавно финансиране, таксите нямаше да са по-ниски, а с държавно финансиране отново плащащите не издържат тези със стипендия, а по-скоро обират държавното финансиране за всички. Ако нямаше държавно финансиране, училището щеше да е по-ниско в класациите според мен.
Виж целия пост
# 132
Доколкото се ориентирах, на първите 20 процента се дава стипендия (без такса). Ако училището нямаше държавно финансиране, таксите нямаше да са по-ниски, а с държавно финансиране отново плащащите не издържат тези със стипендия, а по-скоро обират държавното финансиране за всички. Ако нямаше държавно финансиране, училището щеше да е по-ниско в класациите според мен.

Глупости. Нищо от написаното не отговаря на истината. Нито разсъжденията за финансирането (прочетете си закона), нито за класацията (проследете резултатите много преди написването на такъв закон).
Виж целия пост
# 133
Чела съм закона, държавното финансиране се осигурява за всички, при осигуряване от училището на 20 процента безплатно обучение за дарби или СОП. Как формират такси и разпределят разходи е политика на училището -като не ви устройва не кандидатствате.
Виж целия пост
# 134
Чела съм закона, държавното финансиране се осигурява за всички, при осигуряване от училището на 20 процента безплатно обучение за дарби или СОП. Как формират такси и разпределят разходи е политика на училището -като не ви устройва не кандидатствате.

Е така де. Тяхна работа си е. Ама никой на никого нищо не обира. И още преди да го има този закон ПЧМГ бяха винаги в първите места в класациите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия