Мами с термин март 2023 тема номер 9 и вече бебчета валят, валят!

  • 45 904
  • 605
# 270
Един административен въпрос от мен:
таткото е убеден, че имало някакви еднократни помощи от общината при раждане на дете... Аз от няколко дни търся информация и намирам само държавна помощ, която се предоставя от Агенция "Социално подпомагане". Друго не намирам и това е! Та някой ако е запознат с подобна помощ от Столична Община...или да е запознат с несъществуването й, за да приключим с тази сага Simple Smile
Благодаря много!

Значи аз знам за тази https://egov.bg/wps/portal/egov/dostavchitsi+na+uslugi/izpalnite … i/uslugi-814/1742

Бях мернала в темата за Майчино счетоводството, че някои общини дават допълнителна помощ, но Столична не беше сред тях.

Иначе аз тамън си идвам от преглед... Бебето расте, няма никакви признаци да излиза. Нулево разкритие, никаква промяна на шийката. Оставаме си на варианта секцио на термин.

И при мен има планирано секцио два дни след термин, а това е много скоро.
Стискайте ми палции.
Мен също яко ме хваща страх вече...
Виж целия пост
# 271
нагревател/затоплител за бутилки => Момичета имам следния въпрос, ще попитам и в темата за подготовка за малкия човек, но и тук да си питам аз, някой ползва ли такъв уред, има ли смисъл от него, нещо като това, но не задължително точно този модел:
(Сега нали намаляме кърменето и с тези бутилки АМ ми се струва малко хамалогия ... 😢😥(
Виж целия пост
# 272
Lucie, кака ми има по нейни думи много удобна машина за топлене на мляко. Тя има 2 деца, ето линк:
https://www.tommeetippee.com/en-gb/product/perfect-prep-machine
Виж целия пост
# 273
Един административен въпрос от мен:
таткото е убеден, че имало някакви еднократни помощи от общината при раждане на дете... Аз от няколко дни търся информация и намирам само държавна помощ, която се предоставя от Агенция "Социално подпомагане". Друго не намирам и това е! Та някой ако е запознат с подобна помощ от Столична Община...или да е запознат с несъществуването й, за да приключим с тази сага Simple Smile
Благодаря много!

Честит Рожден Ден, Lucie_!
Бъди здрава, щастлива и обичана!

Относно еднократната помощ, освен тази от Социално подпомагане, всяка община решава дали ще отпусне или не такава. Трябва да провериш специално за твоята дали отпуска. Сумата също е различна.

И един въпрос към мамите ...
Има ли бебенца, които си удрят главичките. Моят син, като го вдигна да се оригва, започва да си удря главата в рамото ми. Колкото и да я придържам, той успява да го прави. Това много ме притеснява. Когато има колики е още по-зле. Не можеш да го удържиш. Педиатърката каза "Ами  дръжте му главичката".

Относно спането. От скоро започнахме да спим с него през нощта. Страх ни е, защото много се дави, дори и на сън. Аз така се отрязвам сега, като не съм спала почти месец, че няма докъде 🙈. Стряскам се, защото съм заспала дълбоко и може да не съм го чула, ако се е задавил (пази Боже) и като съм неадекватна започвам да го ръчкам, за да видя дали диша. Веднъж ходихме на преглед извънредно, защото го бях разтресла, докато спи. Продължавам да го ръчкам, докато спи.
Вчера без да искам го ударих по главичката с ръка. В петък пак ще питам педиатърката. Изпитвам ужас от това да не му направя нещо, да го нараня. И от този страх, правя грешка след грешка.
Отделно и фонтанелата му е малка. Изписаха по 1 капка вит.Д.
 Казаха, че трябва да се следи да не се затвори бързо. И там като прочетох какви може да са последствията от това, още повече ме е страх.
Виж целия пост
# 274
Включвам се набързо, а така исках да ви опиша моето секцио. С две думи само не откачих докато дойде моя ред, но после много бързо се раздвижих. Бебка е при мен от втори ден, веднага след раздвижването като е на гърда и имахме две кошмарни нощи- будна по три четири часа след 12 с рев сукане акане 😢 като убита съм. Моля се днес да не е така и утре вече ни изписват.
Поздрави на всички и успех на все още чакащите.
Виж целия пост
# 275
Mer_M, а защо плаче малката, гладна ли е? Можеше ли да я вземат в неонатологията? Аз едната нощ казах, че искам през нощта да го вземат Самуил, защото шевовете много ме боляха, исках много да поспя поне малко, нямах сили да го обслужвам.

VSSh, нашата кошара е от плат, не дървена, радвам се, защото и моят син много мърда. Като го слагам на рамо да оригне, също върти глава, но не я удря. Придържай го наистина, но от написаното от теб ми се струва, че просто ти трябва сън. Нервната система се претоварва, затова става описаното. И мен ме удари зле, но откъм стресова уртикария, ужасен обрив и сърбеж.
Виж целия пост
# 276
so close , благодаря,
VSSh, и при нас главата се клати стабилно ли време на коликите, той целия се "хвърля" някакси когато има пристъп , предполагам че е същото като възрастен хапнал лош хамбургер, и после стомахът го боли. Аз съм по-смела в подобни моменти, ММ се притеснява, но аз просто гушкам стабилно.
Mer, бързо възстановяване 🤗🥰 и дано бебка да се успокои скоро. Докато слезе кърмата предполагам може така да си поплаква гладна. Ако не държиш изключително на кърма може да ѝдадеш малко АМ добавка?
Lucie, кака ми има по нейни думи много удобна машина за топлене на мляко. Тя има 2 деца, ето линк:
https://www.tommeetippee.com/en-gb/product/perfect-prep-machine
Виж целия пост
# 277
Ох и вашата не е лесна(вече родилите).Аз преносвам,5ден вече.Всеки ден надежди и нищо.От два дни мисля,че тапата ми пада,двес бях на преглед,АГ не иска да ме предизвика,искал да изчака сама да тръгне да излиза.Утре сутрин пак съм при него,ако имам разкритие вече,може и да иска да го предизвика.Вече не вярвам ,че ще родя,все едно така ще си остана,даже и не се вълнувам,пълна апатия 😐
Не искам да се притесняваш ,аз преносих 6 дни и шестия точно ме приеха при доктора който ме изражда , за мой късмет същата вечер тръгнаха и контракции и тапата сама падна без никакви показатели преди това. Сутринта свещичка в дупето ,вземане на кръв ,пускане на тонове и след това система с окситоцин,че даже и през нощта от самосебеси  4 см разкритие. 8:30 почнаха силните контракции както си трябва ,милото беше до мен ❤️ 11:20 местене на магарето за израждане и 11:35 ,се появи най - прекрасното създание, за 10 Мин доктора го изкара . Без епидурална , без нищо . Така ,че не се притеснявай и страхувай от нищо . Няма болка за умиране . Вкъщи сме вече втора вечер,снощи малкия беше неспокоен,но си мисля ,че и смяната на местожителство 😀си е оказала думата . До 4:30 през нощта бяхме в ММ хеви метъл,та пак тогава заспа ... А и коликите май го почнаха . Днес през деня е ангелче,ама ме е страх от нощта хахаха. Та ще видим ,утре и педиатърката ще дойде да го види . Та всичко ще е наред ,само бъди спокойна . 🌷🌷🌷
Виж целия пост
# 278
Lucie, честит празник на патерица, бъди много щастлива и обичана! Heart

VSSh, моето момиченце започва да си удря главичката в мен когато съм я гушнала и иска да суче от гърда Simple Smile

Момичета, да попитам вие правите ли гимнастика на бебчетата. Ние скоро след изписването бяхме на първи преглед при педиатър и той ни показа няколко упражнения, които да правим на бебка всеки ден. Онзи ден обаче бяхме на контролен преглед в Токуда и там лекарката ни каза никаква гимнастика за момента, чак след 60-тия ден. И сега съм в чуденка на кой да се доверя.... нашият педиатър е и детски ортопед и все ми се струва, че би трябвало да е по-компетентен в тази област. При вас как е?
Виж целия пост
# 279
Lucie, честит празник на патерица, бъди много щастлива и обичана! Heart

VSSh, моето момиченце започва да си удря главичката в мен когато съм я гушнала и иска да суче от гърда Simple Smile

Момичета, да попитам вие правите ли гимнастика на бебчетата. Ние скоро след изписването бяхме на първи преглед при педиатър и той ни показа няколко упражнения, които да правим на бебка всеки ден. Онзи ден обаче бяхме на контролен преглед в Токуда и там лекарката ни каза никаква гимнастика за момента, чак след 60-тия ден. И сега съм в чуденка на кой да се доверя.... нашият педиатър е и детски ортопед и все ми се струва, че би трябвало да е по-компетентен в тази област. При вас как е?

На нас в Токуда на контролния преглед, д-р Масларска каза след първия месец да почваме. Сега само по коремче го слагаме.
Виж целия пост
# 280
И нашият педиатър каза масаж след първия месец.
Виж целия пост
# 281
"масаж" - когато сменяме памперса правим "масаж" за колики, когато не "пищи" от глад, или не сме умрели за сън, иначе държим по корем колкото можем повече. Докато е по корем масажираме гръбчето
Виж целия пост
# 282
Луси, масажът за колики какво представлява?
Също в крайна сметка някой знае ли колко продължават те. Всеки ми казва различни объркващи неща Sad
Виж целия пост
# 283
Коликите мисля са изключително индивидуални - при нас бебчо се отпуска за сън и рязко с "извикващ" рев се извива като лък, гушкаме го и масажираме гръбчето и потупваме - докато пръцне, което изглежда е съпроводено с болка, но след това заспива от раз.

От това клипче ползвахме идеи за движения - като обикновено това се прави след храна и сменен памперс или след баня, когато е спокоен,
ММ прави движенията и им е "quality bonding time" с бебчо:
Скрит текст:

Луси, масажът за колики какво представлява?
Също в крайна сметка някой знае ли колко продължават те. Всеки ми казва различни объркващи неща Sad
Виж целия пост
# 284
Здравейте, мамита! Как сте? Аз съм в трепетно очакване, в неделя ме приемат в болницата за планирано секцио. Много ми е напрегнато на моменти, ох....защо така ме хвана шубето незнам.... Има ли още мами които чакаме? 😀
 Сигурна съм, че като видя бебока и ще мине всеки страх и болка, както казвате всички, но ето  контрол нулев 🤷‍♀️
Иначе от прегледа от вторник нямах разкритие, но вчера сутринта имах по хартията нещо жълтеникаво и слузесто... Говорих с лекарката и каза вероятно, че е от тапата. Цял ден ту ме боля кръста, ту не. Днес ще видим как ще е, дано си устискам неделя 🙂...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия