Мами с термин март 2023 тема номер 9 и вече бебчета валят, валят!

  • 45 919
  • 605
# 300
Благодаря за съветите. Установих че на Бебка в болницата и беше горещо и последната вечер помолих да я завием с нещо по-тънко и си спинка. У дома сме от вчера ….лудницата е пълна защото малки ни батко е в супер вихъра си. Аз съм кълбо нерви. Страхувам се да я къпя… не знам какво ми става. Тя в сравнително спокойна, но пък ръцете и носа все са и студени, а у дома е топло 😩
Виж целия пост
# 301
Mer_m, аз се изпокарах с майка, която сега са на гости, защото ръцете на бебето "ледени" - бебетата не могат да терморегулират като възрастните, и така от ръчичките се охлаждат,
Най-точно е да се провери, явно на врата отзад - за ужас на майка ми, която смята, че сме го вледенили бебето 😆😆🙈

Благодаря за съветите. Установих че на Бебка в болницата и беше горещо и последната вечер помолих да я завием с нещо по-тънко и си спинка. У дома сме от вчера ….лудницата е пълна защото малки ни батко е в супер вихъра си. Аз съм кълбо нерви. Страхувам се да я къпя… не знам какво ми става. Тя в сравнително спокойна, но пък ръцете и носа все са и студени, а у дома е топло 😩
Виж целия пост
# 302
Честито бебче!
Ще се радваме да разкажеш повече за преживяването на чудото при теб, както и колко се роди бебо, как се казва и всичко което прецениш, че искаш да споделиш BBB ☺️

Аз също имам неудобство вечер, хем киселини понякога, хем се схващам и ми омръзва, коремът се втвърдява, топло ми е, а и на всяко завъртане ме стяга крака.. Абе чудо е..

Второ раждане ще ми е, но не ми е по-малко притеснено и като се будя нощем и започвам да прехвърлям е главата си първи симптоми на раждане, кога ли ще се случи, страх да не стане през ноща и да не усетя... (не че има такъв вариант..)

Иначе ето една снимчица (деветашка) ☺️😁от днес от мен, да водите колко огромнааа съм станала вече и колко високо ми е коремът.. Май май няма да е скоро и мисля че пак ще пренося 🙂
Виж целия пост
# 303
Цветито, изглеждаш супер! Дано все пак раждането ти тръгне спокойно и не преносиш. При мен лично много се засилиха киселините в дните преди раждането.

Ирната, радвам се, че малкият наддава. Накъсаният сън действа много зле. И аз кърмя нощем малко, през деня постоянно, нощем слагам бебето по 5 мин на гърда и допълваме с АМ. На разходка излизате ли? Слънчицето ще ти действа ободряващо.

Lucie, разбирам раздразнението ти. И майка ми днес на 25.5 градуса и слънце от прозорците завиваше бебето с одеяла. Скарахме се, казах да спре да го претопля...

Nikol15, разбирам те, с коликите е ужас. Ако капките не действат, пробвак Инфолак, давам това и има ефект. И слагам бутилка с топла вода до корема.
Виж целия пост
# 304
И аз да пиша, родих секцио в петък, в понеделник ни изписаха, тежко беше първите 2 дни в болницата, много болки, и едвам се раздвижих, бебка е добре, но има колики, в болницата допуснах всички възможни грешки относно кърменето, и на 4 ден гърдите ми оттекоха и се втвърдиха и вече
4 ден се боря с твърди гърди, слагам студени компреси да спадне оттока и почнах да цедя с помпа, а при бебка още от 5 ден се появиха колики, давам капки за колики и пробиотик. Относно гимнастиката на бебето нашия педиатър каза от втория месец. Иначе аз имам още болки от операцията, шевовете опъват, имам корем и се чудя като съм секцио кога мога да почна да нося стягащо бельо и стягащ колан?
Виж целия пост
# 305
Честито бебче!
Ще се радваме да разкажеш повече за преживяването на чудото при теб, както и колко се роди бебо, как се казва и всичко което прецениш, че искаш да споделиш BBB ☺️

Аз също имам неудобство вечер, хем киселини понякога, хем се схващам и ми омръзва, коремът се втвърдява, топло ми е, а и на всяко завъртане ме стяга крака.. Абе чудо е..

Второ раждане ще ми е, но не ми е по-малко притеснено и като се будя нощем и започвам да прехвърлям е главата си първи симптоми на раждане, кога ли ще се случи, страх да не стане през ноща и да не усетя... (не че има такъв вариант..)

Иначе ето една снимчица (деветашка) ☺️😁от днес от мен, да водите колко огромнааа съм станала вече и колко високо ми е коремът.. Май май няма да е скоро и мисля че пак ще пренося 🙂


Сладурка🌷🌷 аз дори и с пренасяне корема не ми падна . Доктора помогне при раждането  да излезе бебето. Всичко ще е наред 🌷
Виж целия пост
# 306
Момичета,знаете ли как се добавя във фейсбук,известието че има ново бебе в семейството?
Виж целия пост
# 307
Не знам на какъв език ползваш фейсбук, при мен, като си отворя профила, под полето за нов пост, имам разни бутончета, едното се казва Life events. От там вече имам create и т.н.

Цвети, изглеждаш си чудесно! Как е кракът?

Кукличка, къде ражда ти? След изписването свърза ли се с консултант по кърмене?
Момичета,знаете ли как се добавя във фейсбук,известието че има ново бебе в семейството?
Виж целия пост
# 308
Честито бебче!
Ще се радваме да разкажеш повече за преживяването на чудото при теб, както и колко се роди бебо, как се казва и всичко което прецениш, че искаш да споделиш BBB ☺️

Аз също имам неудобство вечер, хем киселини понякога, хем се схващам и ми омръзва, коремът се втвърдява, топло ми е, а и на всяко завъртане ме стяга крака.. Абе чудо е..

Второ раждане ще ми е, но не ми е по-малко притеснено и като се будя нощем и започвам да прехвърлям е главата си първи симптоми на раждане, кога ли ще се случи, страх да не стане през ноща и да не усетя... (не че има такъв вариант..)

Иначе ето една снимчица (деветашка) ☺️😁от днес от мен, да водите колко огромнааа съм станала вече и колко високо ми е коремът.. Май май няма да е скоро и мисля че пак ще пренося 🙂


Сладурка🌷🌷 аз дори и с пренасяне корема не ми падна . Доктора помогне при раждането  да излезе бебето. Всичко ще е наред 🌷

Благодаря ти ☺️
Аз също с първата бременност преносих 6 дни и си бях с висок корем до последно, ще видим сега как ще е.

Кукличка честито бебче ☺️
Да е здраво, щастливо и да слушка.
На теб бързо възстановяване и дано скоро нещата с кърмата се оправят.. Всички, които сме минали през това с предходна бременност или мамите, които родиха скоро знаят колко е тежко, трудно и как те тормози този факт...

Аз когато родих дъщеря си, също бях стигнала състояние пред мастит..
Гърдите ми бяха твърди на камък в болницата, бебка не успяваше да дърпа добре и нещата станаха много зле.. Една акушерка ми каза топли компреси и веднага изцеждане до омекване иначе мастит и спиране на кърма..
Много се изтормозих и реално дните ми минаваха в компреси, цедене, масажи и кърмене..
Голям кошмар и когато малко с малко се успокоиха нещата и кърмата ми намаля, бебка увеличаваше количеството, а аз нямах толкоеа иии кърмих само 19 дни.. Пожелавам си тоиз път нещата да са по-различни, а и на теб стискам палци да се справиш и да успееш дълго да кърмиш, това все пак е най-добре за бебчо.
Ноо все пак не на всяка цена.. И то трябва да се чувстваш добре, а не да се тормозиш..
Успех ти желая и ще се радваме скоро да кажеш как върви 🙂
Виж целия пост
# 309
Влючвам се да се похваля, днес след планирано секцио се появи нашият младеж 51см, 3125.Всичко мина добре, нямам търпение да го видя отново 🥰🥰🥰
Виж целия пост
# 310
Цвети, пу пу, изглеждаш страхотно ✌️,
Кукличка, честито бебче ♥️, бързо възстановяване на теб 🤗
Виж целия пост
# 311
Обмислям вариант за люлка-шезлонг понеже не мога по цял ден да го разнасям на ръце... Вие купували ли сте и от кой модел сте доволни?
Ние имаме Fisher Price тропическа гора, но е стар модел. Има и вибрация, но големия ми син не я харесваше, а за сега бебе още сякаш му е все тая дали е там - зяпва, ама той толкова си зяпва и ако е просто легнал. За разнасяне можете да помислите за слинг, както и march23 предложи - онази вечер го сложих за първи път, успях да опъна гърба и направо се родих Grinning

Ние мисля че се нивелирахме с кърменето - няколко дни цедях за да отпусна втвърдяване на гърдите и сега са.. абе пълни са, ама не са твърди. Не знам дали да продължавам или не. Малко се притеснявам че баткото реално не успях да го "изхраня", а той отказваше АМ и накрая захранихме една идея по-рано, но не беше фатално.
Започна обаче да е доста експедитивен - за 10 мин е готов. А поне на вид трупа, така че би трябвало да му стига.

Колики си личи че идват - дискомфорт се усеща в него от време на време.. чакаме.

Мрън:
Баткото се оказа че е драматичен обаче. Все още е много влюбен в бебето и го обича и иска да помага и т.н., обаче е топка енергия. Живеем в мезонет и за да си спестя нагоре-надолу по цял ден, оставям бебе много безопасно да спи на дивана. Безопасно, стига големия да не е във вихъра си... Въобще не внимава къде се намира и къде се мята. Побърква ни. Поръчахме още една кошара за долу, щото няма да стане явно работата. Не си струва притеснението. А докато дойде - спи в зимния кош на количката. Въобще колкото сме по-ориентирани и спокойни заради опита си, толкова сме затруднени и нервни заради ситуацията...
.. край на Мрън
Виж целия пост
# 312
В Надежда раждах, но уикенда, акушерката по кърмене не беше на смяна.
Сега вкъщи се боря с твърди гърди 7ми8 ми ден след раждането се чудя дали от една гърда да давам, но не мога да ги търпя-давам и от двете, а те пак твърди след ядене, бебка не дърпа достатъчно.
Кога се правят топли и кога студени компреси? Аз засега само студени компреси преди кърмене, а след кърмене, цедя с помпа до омекване и пак студени компреси.
Освен това, в болницата се разраниха зърната, но имам чувството, че тия протектори за зърна влошават коликите, понеже сякаш при сукане пропускат въздух. Толкова плачеше днес след кърмене, направо не знам какво ще правим.
Виж целия пост
# 313
Ааах, колко много нови бебчета си имаме, поздравления, мили мами, да са ви живи и здрави!
Съвсем малко остана и ще са всички налице 😊
И аз като Ирна каталясвам нещо.. Уж малката си спи през нощта, ама аз съм такава поспалана.. Моето Теди е изцяло на кърма, вчера си имах първото препятствие с кърменето.. Появи ми се блистер (бяло мехурче на зърното), добре че си имам книгата на Хедра и с помощта на бебето решихме проблема.
Относно претоплянето на бебето - мама от няколко дни е при нас и водим спор как може да няма бебето боди под ромпъра с който спи (22 градуса + чувалче за съответната температура). Та.. Майките-баби са си така май от едно време, да не вземе бебето да умре от студ. Ние с ММ сме мн изнежени и зиморничави и сме решили да не правим същото с детето си. Докторът също изрично ни предупреди на посещението да не изнежваме детето, че после ще го питаме "що боледува толкова много".
Кукличка, струва ми се, че си за топъл компрес или един топличък душ. Това е само мое предположение, бих се свързала на твое място с консултант. Аз лично звънях на асоциацията за подкрепа на кърменето, безплатни са консултациите. Успех с кърменето 😊
Виж целия пост
# 314
кукличка , и аз като smiley88 бих те посъветвала - топъл компрес преди кърмене, студен след (поне тук акушерките така ме съветваха и имаше при мен лично резултат).

smiley88, разкажи ми моля те за това чудо блистер и как се справихте ? Колко голямо е това мехурче? И аз май имах такива/или по-скоро имам от време на време, но си изчезват.

В Надежда раждах, но уикенда, акушерката по кърмене не беше на смяна.
Сега вкъщи се боря с твърди гърди 7ми8 ми ден след раждането се чудя дали от една гърда да давам, но не мога да ги търпя-давам и от двете, а те пак твърди след ядене, бебка не дърпа достатъчно.
Кога се правят топли и кога студени компреси? Аз засега само студени компреси преди кърмене, а след кърмене, цедя с помпа до омекване и пак студени компреси.
Освен това, в болницата се разраниха зърната, но имам чувството, че тия протектори за зърна влошават коликите, понеже сякаш при сукане пропускат въздух. Толкова плачеше днес след кърмене, направо не знам какво ще правим.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия