Мами с термин март 2023 тема номер 9 и вече бебчета валят, валят!

  • 45 945
  • 605
# 330
Момичета и аз родих.На 23.03 се появи Тя,след около18 часа контракции ,които бяха търпими и си бях вкъщи,се оказа само 2см.разкритие.Вечерта в болницата,системи и след около 5-6часа я родих,естествено без упойки,с 8 шева.Много тегаво,но си струва и минава всичко,когато ви замирише на бебе.Още сме в болница,възстановяваме сили .Успех на останалите мами!

Честито бебче ☺️
Жива и здрава да е и много щастлива 🤗

Поне едно се появи на хубавата дата 😁

Когато имаш време и желание ще се радваме да ни разкажеш, колко се роди, как се казва, как минаха нещата като цяло 🙂
Виж целия пост
# 331
Елизабет, Mimsd, честити рожби! Нека са здрави бебета и щастливи, жизнени деца.

Темата се изпъстри с бебенца. Дано бързо всички свикнен с недоспиването и новите задачки и си направим хубаса рутина.
Виж целия пост
# 332
Момичета, тази сутрин в 6 40 с планирано секцио се роди Никола
3 100
50 см Simple Smile)

Честито бебче ☺️
Жив и здрав да е и много да радва всички около себе си 🙂

Ти как си?
Ще се радваме да ни разкажеш малко повече за твоето чудо, когато имаш желание и време разбира се ☺️

Драстично намаляваме чакащите вече 😁
Колко останахме, да се преброим - аз и Марч със сигурност коя още?

Аз още чакам. Вече втори ден преносвам. Преживяване си е, няма да отрека.... Sad Иска ми се да го видя бебчо вече.
Виж целия пост
# 333
Момичета, тази сутрин в 6 40 с планирано секцио се роди Никола
3 100
50 см Simple Smile)

Честито бебче ☺️
Жив и здрав да е и много да радва всички около себе си 🙂

Ти как си?
Ще се радваме да ни разкажеш малко повече за твоето чудо, когато имаш желание и време разбира се ☺️

Драстично намаляваме чакащите вече 😁
Колко останахме, да се преброим - аз и Марч със сигурност коя още?

Аз още чакам. Вече втори ден преносвам. Преживяване си е, няма да отрека.... Sad Иска ми се да го видя бебчо вече.

При мен днес точно 7 дни до термин и както нямах никакви симптоми, като изключим стягането на корема, без болки ей сега преди малко при ходене по малка нужда и триене видях или цялата тапа или част от нея (не съм сигурна точно) - на теб тапата падна ли ти?

Моля нека се включат и вече Родилите, видяли ли са падането й й до колко време след това започна раждане?
Болки нямам, не виждам нищо друго освен тапата - слузеста прозрачна, нямаше кръв..
Малко се шашнах честно казано.. Знам че идва, чакам я, ама...
Виж целия пост
# 334
Цвети, много е относително с тапата, може да започне раждане и след ден и след десет. Аз постоянно следя за пустата тапа, но няма и няма...
Следи си контракциите, ако започнат или за изтичане на водите, но иначе падането на тапата само по себе си не значи започващо раждане.

Честото на новите мами Simple Smile Мимс благородно завиждам за датата която е избрало твоето бебе.
Виж целия пост
# 335
Здравейте, момичета!
Въпрос към тези, които кърмят и дохранват с АМ-по колко кърма давате (ако се изцеждате) на бебчетата на хранене и колко АМ? ☺
Виж целия пост
# 336
Цвети, много е относително с тапата, може да започне раждане и след ден и след десет. Аз постоянно следя за пустата тапа, но няма и няма...
Следи си контракциите, ако започнат или за изтичане на водите, но иначе падането на тапата само по себе си не значи започващо раждане.

Честото на новите мами Simple Smile Мимс благородно завиждам за датата която е избрало твоето бебе.

Да, и аз знам че не означава непременно това, но с дъщеря ми преди 5 години така и не ми падна и я преносих и не съм много сигурна, та заради това реших да споделя.
За момента имам само стягане на корема, без болки, ще видим тази нощ как ще е.
Сега като четох пишеше, че раждането може да започне, както до няколко часа, така и до няколко дни.
Стискам палци и на теб и се надявам при всички, които останахме нещата да протекат безпроблемно и скоро и ние да се похвалим.
Виж целия пост
# 337
Честити да са ви бебенцата Елизабет и Мимс, бързо възстановяване и много гушкане и целувки ♥️🥰♥️
за АМ и кърма - нашият бебок е вече "голям" 😆 държа го на гърда 20 минути на едната, след това десет на другата, и след това правя 60 мл добавка, но се оглеждам за сигнали. Ако е нервен, плаче, лапа си ръчичките - правя още 30.

Аз имам някакво съмнение, че го мъчи рефлукс - по няколко пъти на хранене го оригвам, след хранене по 15-20 минути се приспиваме - държим го или аз или ММ на корем, докато излезе малко мляко, а той винаги ама винаги връща - независимо колко е ял.
Но - наддава добре, развива се добре - днес го сложихме най-накрая на активната гимнастика и той просто откачи, за има няма пет минути се превъзбуди, до такава степен, че пас след хранене му дадох малко АМ, и заспа от раз 😆 а и майка ми са тук - тя си играе с него след всяко хранене през деня - направо не знам как не е проговорил 😆 толкова много усмивки раздава и гука 🥰
Виж целия пост
# 338
Цветито9104, на мен тапата ми падна на 28 февруари и на 3 срещу 4 март ми изтекоха водите.
Виж целия пост
# 339
Никол, при мен кърмата е в много ограничено количество, но пък бебка все иска да суче и затова я слагам на гърда , но разчитам основно на адаптираното мляко. От болницата при изписването ми дадоха схема и в момента (26-ти ден от раждането) трябва да давам по 100 мл. Обикновено я кърмя 20 мин (по 10 мин на гърда) и след това давам 100 мл адаптирано мляко. Понякога вместо кърмене изцеждам с помпата пак по 10 мин на гърда и в повечето случаи количеството е 30 мл. Тогава давам 70 мл адаптирано мляко. Много ми е трудно да направя 8 хранения, обикновено са 7 и на контролния преглед миналата седмица ми направиха забележка и казаха, че трябва на всяка цена да се храни на 3 часа, защото много малко е наддала.
Здравейте, момичета!
Въпрос към тези, които кърмят и дохранват с АМ-по колко кърма давате (ако се изцеждате) на бебчетата на хранене и колко АМ? ☺
Виж целия пост
# 340
Tiare, колко в наддала дъщеря ти? Моят е наддал около 500 грама досега и не знам дали е ок.
Аз го кърмя цял ден, колкото иска, май не пускам много мляко, затова често иска, ммого по-често от 3 часа.
Когато дохранвам с АМ, или слагам цялата доза АМ за дните му и после хвърлям, ако ме изпие цялото, или слагам 30 мл по-малко, приемам, че от мен е пил поне 30 мл.
Виж целия пост
# 341
Tiare , тегаво е така наистина, но в началото и при нас беше така.
Знам че не е правилно, но откачах от дългото и постоянно кърмене в началото, затова постоянно стимулирах и с помпата - не че така не е тегаво и пак много часове отиват, но някак си имах повече контрол в колко часа и за колко време да помпя.
Нашият бебчо днес е на 50 дена 🎂 утре с няколко колежки от офиса ще се съберем да направим една импровизирана "питка"  , колкото да го видят и да се видим. Не знам как успяват хората да се организират за 40-туя ден 😆 аз едвам ще успея за 51-вив 🙈
Времето лети 🥴
Виж целия пост
# 342
Tiare , тегаво е така наистина, но в началото и при нас беше така.
Знам че не е правилно, но откачах от дългото и постоянно кърмене в началото, затова постоянно стимулирах и с помпата - не че така не е тегаво и пак много часове отиват, но някак си имах повече контрол в колко часа и за колко време да помпя.
Нашият бебчо днес е на 50 дена 🎂 утре с няколко колежки от офиса ще се съберем да направим една импровизирана "питка"  , колкото да го видят и да се видим. Не знам как успяват хората да се организират за 40-туя ден 😆 аз едвам ще успея за 51-вив 🙈
Времето лети 🥴

Честит да е, а и ти! Че тр 40 дни се водят и за пречистване на майката Grinning

Иначе се прави след 40тия ден, ако искаш и на 60тия, та не всички се организират точно тогава Simple Smile
Аз ако си дочакам секциото, 40 дни му се падат на Гергьовден и от онези дни още реших, че няма да е тогава събитието, а на следващия уикенд... Даже имам пъклен план да събера родата в един ден, а приятелките в друг, че нещо всички на куп ще ми дойде нанагорно.

Цвети да знаеш, че тръпна в очакване да пишеш как си Simple Smile
По всичко личи, че ще остана аз последна, да закриля сезона Grinning
Виж целия пост
# 343
И при мен малкия яде по-често от 3 часа, когато се цедя обикновено е около 50-80 мл и от двете гърди зависи кога е сукал последно. Аз през деня гледам да се цедя 2 пъти и давам от шише, за да мога да преценя колко АМ да му додам, защото иначе само се чудя дали се е наял 😫 иначе го държа по 15 мин на гърда.Моят е наддал 510 грама до 19ти ден от раждането (3,940 гр) и педиатърката каза, че е супер.
Виж целия пост
# 344
На 14 ден след изписването (20 ден след раждането) беше качила само 270 грама. Иначе има апетит, хапва си с желание, пълни памперсите, но прави малко по-големи паузи, защото заспива доста време след хранене и след това  ми е жал да я будя
Tiare, колко в наддала дъщеря ти? Моят е наддал около 500 грама досега и не знам дали е ок.
Аз го кърмя цял ден, колкото иска, май не пускам много мляко, затова често иска, ммого по-често от 3 часа.
Когато дохранвам с АМ, или слагам цялата доза АМ за дните му и после хвърлям, ако ме изпие цялото, или слагам 30 мл по-малко, приемам, че от мен е пил поне 30 мл.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия