На пазар в Одрин, Лозенград и Чорлу - 44

  • 125 449
  • 739
# 210
Здравейте, моля за информация.. актуална някой има ли поглед върху цените на агнешкото в Одрин, Лозенград, Чорлу?
В Одрин цените на агнешката плешка е 230.50тл, а бутът е 250тл.
Миналата година си купих агнешкия бут за 130тл за кг.
Виж целия пост
# 211
Миналата неделя ходихме до Одрин през Лесово. За няколко часа само. Направи ми впчечатление, че вече на турската граница, те карат да слизаш от колата не само на влизане в Турция, ами и на излизане. Това страшно много забавя, защото има  коли с по 5 човека вътре. И ми е странно, защо е тази проверка с камера когато напускам страната. И заради това, макар да нямаше много коли пред нас, висяхме около час и нещо и двете посоки. Ами когато има много коли?!?
Виж целия пост
# 212
Камерите ги въведоха след атентата в Истанбул през ноември. Макар, че като си с автобус те снимаха с камера още през 2021 г.
Виж целия пост
# 213
Миналата неделя ходихме до Одрин през Лесово. За няколко часа само. Направи ми впчечатление, че вече на турската граница, те карат да слизаш от колата не само на влизане в Турция, ами и на излизане. Това страшно много забавя, защото има  коли с по 5 човека вътре. И ми е странно, защо е тази проверка с камера когато напускам страната. И заради това, макар да нямаше много коли пред нас, висяхме около час и нещо и двете посоки. Ами когато има много коли?!?

Да, писах за това преди 2 седмици, но ние ходихме в понеделник към 9 часа и нямаше никой на границата. ММ докато разбере, че трябва да гледа в камерата...Sweat Smile На връщане вече знаехме. То и с проверката на паспортите си е бавене, когато в предходните коли са повече хора.
Виж целия пост
# 214
Утре ли започва Байрям и дали ще работят магазините в Лозенград?
.Мисля да ходя утре ,но съвсем изключих за празника и за деня преди изборите.На отиване ще е добре ,но на връщане сигурно ще е лудница с този изборен туризъм.
Виж целия пост
# 215
Някой пазарувал ли е сребро или злато от Одрин? Как са цените? По-изгодно ли е от колкото тук?
Виж целия пост
# 216
Утре ли започва Байрям и дали ще работят магазините в Лозенград?
.....
Свещеният месец Рамазан започна на 22.03 и ще приключи на 21.04.
Виж целия пост
# 217
Може ли линк за камерите на кпп малко търново,не можах де се ориентирам в дадените в първия пост линкове
Виж целия пост
# 218
Някой пазарувал ли е сребро или злато от Одрин? Как са цените? По-изгодно ли е от колкото тук?
И двете неща са по-скъпи от БГ. Освен това в Турция цената не се определя  на грам, ами те си имат някакви критерии, по които я определят - изработка, дизайн, камъни и т.н., така че формално, ако сравним грам злато в БГ и Турция - в БГ е по-евтино. Ноо пък има такива красиви модели, че просто лудваш (ха, ха) и купуваш на емоционален принцип без да си правиш сметка за цената.
Доколкото чувам и пазаренето вече не върви  много, освен това зависи от мястото и града където купуваш.
Виж целия пост
# 219
Може ли линк за камерите на кпп малко търново,не можах де се ориентирам в дадените в първия пост линкове

Отдавна не работят.
Виж целия пост
# 220
Аз също се интересувам за лекарства за гонартроза!
Виж целия пост
# 221
Някой пазарувал ли е сребро или злато от Одрин? Как са цените? По-изгодно ли е от колкото тук?
Малко  е в страни от темата , но най - изгодни цени видях в Скопие на чаршията.Продавача каза, че преди години  българи масово са пазарили от там бижута.Днес не е така, разбира се.
Виж целия пост
# 222
Здравейте, влизам с обещания отчет, вече вчера в 7 сутринта бяхме на КА, за има няма 30 мин двете граници, като от турска страна беше повече. 80 лири е таксата за дезинфекция, или 3 евро. Ще изброявам моя маршрут, нещата които аз съм търсила, мога да дам подробности, но всеки гледа различни неща.
Минах през пазара зад Марги, там търсех мушама силиконова, маслини с бадем, чорапи взехме набързо, от там Мигрос 5М.
В Мигрос, препарати, прах, храни на който каквото му харесва.
Спуснах се до търговската улица, веднага след големия паркинг в една пряка нов паркинг зад една сграда е. Преди Сарай хотел е, казвам нов, защото Декември го нямаше или не съм го видяла. Та паркирах там, но беше рано 9:45 и имаше места, тъй като се връщах да оставя багаж в колата, няколко пъти, беше препълнен. Казвам го, защото си тръгнах в 14 и платих само 27 лири, ако ще сте рано да го ползвате, но оставяте ключовете от колата ако се наложи местене.
Минах аптеката тук и историята може да мълчи, ще ви прикача снимка, много пари съм спестила, но да поясня че сме 6 човека.
 Бим заради едно сирене уж влязох, да ама не ..
Максул за ядки-те са ми фен понеже пазарувам доста от тях та ми отварят нови кутии... Малко солено ми дойде, но кеф цена няма. Розов шам фустък е 45 лева 😭, кралски фурми 299.90 лири, лешника е 179.90 тл сушени каисии без захар 259.90 лири и още няколко неща, та общо 300 лева.
Мехмет чече кори баклава, ясно ви е.
Гратис децата са фен на козметика, а и Т нещо си маркет Себа мед козметиката беше на промоция, тук дезодорант е 15 лева там беше 5, 50 лева, сапун за акне 5 лева, 12 лева душ гел, тук са в пъти повече.
Минах през Брака за хавлии, доволна съм и там оставихме приличана сума.
Отново крушки за лампи тук са 5.50, а там са 1.50 лева, 2 полилея по 20 лева.. тук са по 50.
Гледах бални рокли, тъй като и това ни предстои, за мен по добре Асеновград, поне шият по поръчка...а моето гардже е саде 42 кила и това е проблем 😭🤣, не го храня...за сметка на майка му..
Аз съм доволна от пазара, моя мъж не е 🤣🤣🤣, тотала ми е близо 3000 лева.
На връщане границата на Турция за час, Бг за 30 мин и дезинфекция няма.
Ако с нещо друго мога да съм полезена пишете.

Виж целия пост
# 223
Здравейте,
От къде взехте полилеите?
Виж целия пост
# 224
От къде в Одрин мога да си купя тревна смеска и парник-оранжерия
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия