Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 44

  • 47 054
  • 774
# 180
Привет Hug
Ще съм ви много благодарна за мнения с какво покритие да се "отвърши" паркинг пространството към малка кооперация, която няколко човека строим по стопански начин...
Не можем да решим измежду плочки, бетон и асфалт. Истински се нуждая от помощ за решението Blush
Виж целия пост
# 181
Нашият паркинг е с бетонови павета (кокалчетата). Даже и пътеката към къщата си направихме от същите, добре е.
Между бетон и асфалт бих избрала винаги бетон (и е по-евтино, и е по-устойчиво; поне така знам аз от на ММ проучванията).
Виж целия пост
# 182
Имам питане свързано с външна облицовка на къща. Това ми предстои, чудя се какво точно да избера. За Варна ако някой има информация къде да погледна за камък за външна облицовка? На Преселци знам и по пътя на Виница. Някъде другаде в района?
Виж целия пост
# 183
Имам питане свързано с външна облицовка на къща. Това ми предстои, чудя се какво точно да избера. За Варна ако някой има информация къде да погледна за камък за външна облицовка? На Преселци знам и по пътя на Виница. Някъде другаде в района?
На архитектурното Експо вече втора година гледам една фирма от Дупница https://mathiostone.mathios.com/?lang=bg , който предлагат синтетичен камък (бетон) със страшно много цветове. Далече е малко, но си струва да ги погледнеш.
Виж целия пост
# 184
Имам питане свързано с външна облицовка на къща. Това ми предстои, чудя се какво точно да избера. За Варна ако някой има информация къде да погледна за камък за външна облицовка? На Преселци знам и по пътя на Виница. Някъде другаде в района?
Има на доста места.
Най- евтино е на Мангуста , иначе Попчев Стоун също са на добри цени
Виж целия пост
# 185
Здравейте, най-лайшки да попитам първо тук. Нашето село не се покрива от СОТ за момента, но не се знае кога, се очаквало разширение на периметъра. Какво най-общо се залага като окабеляване и каква работа би ни свършило, ако все пак няма СОТ, да сложим нещо локално? Датчиците за прозорци как действат при отворен прозорец? Само когато се включи от контролния панел предполагам?
В чуденка сме. В района престъпността е нулева и винаги е било така.
Виж целия пост
# 186
Нашето приложение като го отворим дава индикация коя врата/прозорец е отворен. Сигурно има начини да дава и звукова нотификация, но още не сме го разучили в детайли.
Предполагам, че фирми, които се занимават с изграждане на такива система могат да ви кажат по-подробно какви са възможностите дори и да нямате СОТ.

На мен личо ми е по-важно децата докато са по стаите си да имам индикация дали някой отваря прозорец. Особенно когато спят.

Пуснали сме кабели и за датчици за дим във всички стаи.

Ако предвиждате след време да имате външни щори, също е добре сега да заложите кабели. За камери също.
Виж целия пост
# 187
Сложете датчици, с пискливи сирени, така, че да разколебаят крадцити. Направете си имуществена застраховка, която да покриви потенциалните кражби.
Виж целия пост
# 188
Интересувам се от стълба за таван, но с по-специфични размери - 80*80 е отвора.
Има ли от къде да намеря и да е на прилична цена?
Виж целия пост
# 189
Интересувам се от стълба за таван, но с по-специфични размери - 80*80 е отвора.
Има ли от къде да намеря и да е на прилична цена?

Нортоп
Виж целия пост
# 190
Здравейте, много харесвам стенните шкафчета за баня на Икеа, проблемът е обаче, че не искаме да се окачени на стената, защото отзад е тънка тухла с много кухини.
Та въпросът ми е, има ли вариант някое от шкафчетата да е на крачета, а не на стената? Дали продават нещо подобно като допълнителен елемент? Някъде из артикулите видях само крачета и се сетих, че може да сте виждали подобно нещо или да имате идея.
Благодаря!
Виж целия пост
# 191
Има специални анкери за тухла, би трябвало да свършат работа. Все пак това е за баня, няма как да го натовариш , толкова кухненски шкаф, а все пак на тънка стена и кухни монтират.
Виж целия пост
# 192
beki81, макар и по-нетрадиционен размер 80х80, има стълби, около 650-700 лв са.

computer79, ако се притеснявате, може направо монтаж с химически дюбел (анкер), има за тухли, за бетон.
Виж целия пост
# 193
Здравейте, преди три месеца предадохме проект за съгласуване по електро частта към ЕВН, но още нямаме отговор.
Още тогава ни казаха, че до две седмици ще получим отговор по имейл, но такъв на този етап няма.
Ако някой е минал по същия път, ще се радвам да сподели опит/идеи!
Виж целия пост
# 194
Три месеца?! При срок от 30 дни в Електрохолд, започнах да се обаждам на 25-я ден дали е готово. След три обяснения, че не е, през три дни, на 35-я ден си взех съгласувания проект.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия