Любители на кучета - 134

  • 35 247
  • 762
# 555
Нашият вет  ни предписа Inspector Quadro за вътрешни и външни паразити.
Понеже не съм го чувала , а и никога май не сте го писали тук, искам да попитам познавате ли го и какво е мнението за него.
Кученцето е миничихуа на 4 месеца и половина.
Виж целия пост
# 556
Позволете и аз да се присъединя към темата (официално Joy ).
Когато взех Зара, първата седмица ядеше консерви. След това реших, че хем не ми се дава 4-5 лева за консерва, хем кучето ми яде боклуци (при тази цена и с 4% месо, какво да има в нея?). Започнах да купувам от месарския магазин пилешки воденички и трътки, свински момици, сърца, бъбреци, слезка, черен и бял дроб. Измивам, нарязвам на хапки, слагам в пликчета (от всичко да има във всяко) и в камерата. Сега вадя и както е замразено, слагам в тенджера, прибавям замразени зеленчуци (гювеч - морков, чушка, зелен боб, бамя, картоф). Накрая ръсвам ориз и Зара яде супичка с апетит. Чат-пат давам и суха храна.
Тук е на първата си разходка (вчера).


Виж целия пост
# 557
Страхотна е Зара! Heart Добре дошли!
В началото и аз се опитах да готвя на Саско, но му докарах стомашно разстройство. Браво на всички, които успявате в това трудно начинание.
Ето една снимка след днешното плаване (разбирайте инцидентно падане в реката)

След това се поусмели да влиза и да си вземе пръчката от водата, но със страх и откровено нежелание. Не е фен Саско на водоемите.

Но пък е фен на матраците и ей това му е следобедната дрямка
Виж целия пост
# 558
Добро утро!
Добре дошла , Зара! Прекрасна нежна дама си!
Иланг, крайно време е да му намерите подходяща работа на това момче! Предлагам консултант към магазин за матраци Satisfied
Видях и една звездичка в оче на любящ приятел ! Sivi, скоро ще те потърся за чудесните ти играчки. Ще си имам повод , само ще се затрудня в избора, че всичко показано ми харесва, но ще трябва да е за мъж!  
wild poppy, това с водата го прави много демонстративно, когато сме излизали някъде без него. Като се върнем и хуква да пие вода. Демек- вижте колко съм нещастен като ви няма  и вода даже не съм пил!
 Една стара снимка от локдауновото време - двама мъже и половина
Виж целия пост
# 559
Малко да се посмеете. Купихме вчера няколко играчи на кучето. Кучето не им обърна много внимание, но малкия господин на 1.6г ги одобри. И той има зъби за чешане 😂 Ще си делят играчките
Виж целия пост
# 560
Нашият вет  ни предписа Inspector Quadro за вътрешни и външни паразити.
Понеже не съм го чувала , а и никога май не сте го писали тук, искам да попитам познавате ли го и какво е мнението за него.
Кученцето е миничихуа на 4 месеца и половина.

Не са доволни от тези таблетки, масово има пробиви, нищо не пазят явно. Аз също исках да купя, защото били изчистени и по-щадящи, но ме отказа ветеринаря и един представител на ветеринарни храни и лекарства.
Виж целия пост
# 561
Голяма сладурана е Зара. Да е здрава и щастлива.
Виж целия пост
# 562
Нашият вет  ни предписа Inspector Quadro за вътрешни и външни паразити.
Понеже не съм го чувала , а и никога май не сте го писали тук, искам да попитам познавате ли го и какво е мнението за него.
Кученцето е миничихуа на 4 месеца и половина.

Не са доволни от тези таблетки, масово има пробиви, нищо не пазят явно. Аз също исках да купя, защото били изчистени и по-щадящи, но ме отказа ветеринаря и един представител на ветеринарни храни и лекарства.

Благодаря за вниманието.
А, какво препоръчва вашият вет ?
Виж целия пост
# 563
Нашият вет  ни предписа Inspector Quadro за вътрешни и външни паразити.
Понеже не съм го чувала , а и никога май не сте го писали тук, искам да попитам познавате ли го и какво е мнението за него.
Кученцето е миничихуа на 4 месеца и половина.

Не са доволни от тези таблетки, масово има пробиви, нищо не пазят явно. Аз също исках да купя, защото били изчистени и по-щадящи, но ме отказа ветеринаря и един представител на ветеринарни храни и лекарства.

Благодаря за вниманието.
А, какво препоръчва вашият вет ?

За вътрешни определено Милпразон, а за външни по принуда аз давам Симпарика заради проблеми с козината, нея не я препоръчват за здрави кучета, но не съм питала за външни какво дават. Мога да питам следващия път и да пиша. Поздрави!
Виж целия пост
# 564
Не знам какво действа и какво не, но кърлежите си лазят и си хапят. Свалям ги зашеметени, вярно, но пак успяват да се забият. След неделния поход цял ден свалях пъплещи кърлежи, от кучето, от мен, даже и от пердето. Добре, че е бяла Елза и успявам да ги видя отдалеч.
Не съм срещала досега нищо, което да отпъжда гадините така, че да не се забиват.
Имам чувството, че колкото повече се пръска, толкова повече те се развъждат, просто избягват напръсканите градски градини и отиват в периферията.
Доколкото знам, в Австрия, Германия, не пръскат за кърлежи. Ro да каже дали е така.
Виж целия пост
# 565
Нашата схема за обезпаразитяване е зимата с пипети, намазан хубавичко и ежемесечно вътрешно обезпаразитяване, а сега в сезона на кърлежовия бум с нексгард спектра.  Преди Великден инцидентно сменихме ветеринаря и той за външно обезпаразитяване даде именно Симпарика.
Мисля да забъркам някаква смес с етерични масла и да пръскам крачетата и коремчето преди излизане. Знам че гадовете бягат от тях, но не знам дали няма да му докарам някоя кожна алергия. Ако има запознати нека споделят.
Виж целия пост
# 566
Аз освен, че давам хапче за външно, отделно е с една каишка, която мирише 2 месеца яко на цитронела, а струва 7 лв 😂, я пръскаме и с Ектомин преди да излезем.Надявам се след бабезия и скорошната ерлихиоза, да не чувам нищо пак за кърлежи и болести, че ми е лошо вече 😂
Виж целия пост
# 567
Зара е прекрасна!
Дълги години да ви радва!
Саско го виждам като пробвач на матраци. 😆 И съответно и предлагач на такива.
Още като го видят как спи сладко на матрака и хората ще си купуват.

Аз също съм от тези ,които готвят за кучето си.
Днес мисля да и готвя.
Свинско с броколи и ориз с добавени яйчица. Не знам дали няма да добавя поне още един зеленчук.

Момичета моята мома не ми дава да и чистя ушите.
Нито с клечки за учи ,нито с памучни тампончета.
Има засъхнала мръсотия в ушенцето и искам да я изчистя.
Слагам на клечките за уши капка физиологичен ,които изчиства хубаво ,но момата не иска да стои.
Давайте съвети и предложения как да и чистя ушите по-лесно и безпроблемно.
Очите и ги чистя със специален разтвор ,купен от ветеринарната и с памучни тампончета и почиствам очите пак трудно ,но успешно.
Трудно е тази пуста хигиена. 😆
Къпането също не ни е от любимите.
Изкъпах я миналият месец ,беше чудо.
Ветеринарната каза да я къпя един път в месеца.
Приключение до приключение.
Напоследък се е научила да яде боклуци от земята.
Изведох я сега на обяд навън да си свърши работата и пак лапна нещо.
Викам и да пусне ,не пуска.
Бръкнах и в устата и извадих бадем.
Значи инфаркт ще ми докара.😒
Ако го беше глътнала и не видя ,че е лапнала нещо и се натрови?😢
Пак ще се учим отново нищо да не вземаме от земята. 🙄
Не знам какво щях да правя тогава.
Та и при нас приключения.
Да знаете не ми е скучно и на мен. 😆
Та как по-лесно да чистим ушаците?
Виж целия пост
# 568
Радвам се да видя нови попълнения в темата 😃 Всички са много сладки и често да ни ги показвате.
Аз за обезпаразитяване нямам препоръка, защото се оказа, че не са баш предпазани и Вивата още пие хапчета. Малко и омръзна, но остана още малко надявам се. След поредните кръвни ще видим до къде сме я докарали.
Биляна радвам се, че ще имаш хубав повод скоро. Ще измислим нещо и за малък юнак. Даже имам и един готов мечок 😁
Скрит текст:


Я и едни зайци, дето са ми любими да покажа 😄



А пъй ей това стана колкото Аничка 😆

Скривам ги, че прекалих със снимките на играчки 😁
Виж целия пост
# 569
mavina1380, взимаш в едната ръка нещо вкусно за ядене. По-вкусно от обичайната гранула. Като застане мирно, даваш да яде. С другата чистиш ухото. И така, докато се приключи процедурата - през цялото време й даваш да яде.
По същия начин и с къпането. Ако влезе доброволно в банята - даваш награда. Когато стои мирна, пак.
По същия начин се награждава всяко добро поведение. Много е ефикасно, когато кучето не очаква награда.
Например - когато ходим по заведения, още от малко бебе съм я научила - легне ли и се отпусне, получава изневиделица храна от масата. Но не да я командвам да легне, а просто съм я видяла, че е легнала. Така няколко пъти, вече като седнем някъде, веднага се пльосва под масата и ако не знаеш, че има куче, няма да разбереш. Изключителна социализация. Може да поглежда с очакване към мен, но не се изправя, не проси, не лае.

И не ги тормози много тия уши. Същото е като с човешките - забърсват се само отвън с влажна кърпа, без да се пипа много навътре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия