Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 23

  • 37 624
  • 760
# 285
Момичета, моля за мнение относно тези резултати .

Виж целия пост
# 286
Момичета, моля за мнение относно тези резултати .


Моята хематоложка изследва хомоцистеин само в този случай и ккнтролира приема на вот б12 и фолиева. Препоръчам я и аз -д-р  Веселина Иванова
Виж целия пост
# 287
Здравейте, от лабораторията резултатите ми за D-dimer са в ugFEU/ml. Не мога да се ориентирам по линка от страница 1-ва, какви се референтните граници за 2 и 3-ти триместър. Някой може ли да съдейства? Преполагам, че е 1:1 с µg/mL...

Предварително благодаря
Виж целия пост
# 288
Пробвай с това :
https://unitslab.com/node/83
Виж целия пост
# 289
Здравейте,
Имам два спонтанни аборта . Аг то ми предложи да направим тест за тромбофилия. Днес излезнаха резултатите , но нищо не разбирам и се притеснявам. Имам бая време докато си видя с Аг то. Бих искала да попитам някой да е имал подобни изследвания и какво са му казали. Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 290
Двата най-сериозни фактора са добре. Обаче имате PAI , трябва да изследвате още два  фактора: ACE и фактор 13, защото в комбинация с PAI се получава висок риск и се налага терапия с хепарин.
MTFR се отнася са усвояването на фолиевата киселина. Трябва да приемате  метилирана форма.
Ако са пускани в Геника може да се обадите и да поискате да изследват и другите два фактора, пазят пробата.

Здравейте,
Имам два спонтанни аборта . Аг то ми предложи да направим тест за тромбофилия. Днес излезнаха резултатите , но нищо не разбирам и се притеснявам. Имам бая време докато си видя с Аг то. Бих искала да попитам някой да е имал подобни изследвания и какво са му казали. Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 291
Двата най-сериозни фактора са добре. Обаче имате PAI , трябва да изследвате още два  фактора: ACE и фактор 13, защото в комбинация с PAI се получава висок риск и се налага терапия с хепарин.
MTFR се отнася са усвояването на фолиевата киселина. Трябва да приемате  метилирана форма.
Ако са пускани в Геника може да се обадите и да поискате да изследват и другите два фактора, пазят пробата.

Здравейте,
Имам два спонтанни аборта . Аг то ми предложи да направим тест за тромбофилия. Днес излезнаха резултатите , но нищо не разбирам и се притеснявам. Имам бая време докато си видя с Аг то. Бих искала да попитам някой да е имал подобни изследвания и какво са му казали. Благодаря предварително!
Съгласна съм на 100% с дамата писала преди мен.Само искам да допълня ,че може да пуснете и  фактор ТАФИ.Аз имам същата мутация (ПАЙ) и
хематолога ми назначи да изследвам АСЕ,Фактор 13 и ТАФИ.Хетерозигот съм по три от тях и ще съм на фракси.И аз съм с един спонтанен.Успех.
Виж целия пост
# 292
Момичета пиша ви за съвет , аз имам Ace- хетерозигот и MTFR( пия топ фолат и б12 - метилирани) в 5 г.с , пия аспирин протект и през ден съм на фраксипарин , гинеколожката не ми е назначила д диаметър и коагулация , бях при Конова при предишния неуспех , тя също не каза нищо , но искам този път всичко да е наред , дали да не ги пусна , ако имате препоръки и за други моля да ме посъветвате ? Благодаря
Виж целия пост
# 293
Момичета пиша ви за съвет , аз имам Ace- хетерозигот и MTFR( пия топ фолат и б12 - метилирани) в 5 г.с , пия аспирин протект и през ден съм на фраксипарин , гинеколожката не ми е назначила д диаметър и коагулация , бях при Конова при предишния неуспех , тя също не каза нищо , но искам този път всичко да е наред , дали да не ги пусна , ако имате препоръки и за други моля да ме посъветвате ? Благодаря

Инжекциите се бият всеки ден, не през ден. За тромбофилия се ходи при Хематолог и не се разчита на гинеколог. Д - димер, фибриноген и АПТТ се пуска на 20 дни или на 30 ( всеки си преценява). Успех!
Виж целия пост
# 294
Момичета пиша ви за съвет , аз имам Ace- хетерозигот и MTFR( пия топ фолат и б12 - метилирани) в 5 г.с , пия аспирин протект и през ден съм на фраксипарин , гинеколожката не ми е назначила д диаметър и коагулация , бях при Конова при предишния неуспех , тя също не каза нищо , но искам този път всичко да е наред , дали да не ги пусна , ако имате препоръки и за други моля да ме посъветвате ? Благодаря

Инжекциите се бият всеки ден, не през ден. За тромбофилия се ходи при Хематолог и не се разчита на гинеколог. Д - димер, фибриноген и АПТТ се пуска на 20 дни или на 30 ( всеки си преценява). Успех!

Фраксипарин ми го назначи гинеколог и имонолог през  ден, а аспирин протект всеки ден . Била съм при имонолог , който също се занимава с тромбофилии и назначават терапия поне така ме прехвърлят … благодаря за съвета
Виж целия пост
# 295
Фраксипарина действа 24 часа, терапия през ден е пълна глупост. Ако терапията е от Русев , по-добре си направете нова консултация с хематолог, който знае какво прави .

Момичета пиша ви за съвет , аз имам Ace- хетерозигот и MTFR( пия топ фолат и б12 - метилирани) в 5 г.с , пия аспирин протект и през ден съм на фраксипарин , гинеколожката не ми е назначила д диаметър и коагулация , бях при Конова при предишния неуспех , тя също не каза нищо , но искам този път всичко да е наред , дали да не ги пусна , ако имате препоръки и за други моля да ме посъветвате ? Благодаря

Инжекциите се бият всеки ден, не през ден. За тромбофилия се ходи при Хематолог и не се разчита на гинеколог. Д - димер, фибриноген и АПТТ се пуска на 20 дни или на 30 ( всеки си преценява). Успех!

Фраксипарин ми го назначи гинеколог и имонолог през  ден, а аспирин протект всеки ден . Била съм при имонолог , който също се занимава с тромбофилии и назначават терапия поне така ме прехвърлят … благодаря за съвета
Виж целия пост
# 296
Фраксипарин ми го назначи гинеколог и имонолог през  ден, а аспирин протект всеки ден . Била съм при имонолог, който също се занимава с тромбофилии и назначават терапия поне така ме прехвърлят … благодаря за съвета
1. Специалистът, който се занимава с тромбофилии е хематолог.
2. НМХ има активно действие 12ч и остатъчно действие още 12ч (общо 24ч). Ако сте на инжекции през ден, това означава, че през вторите 24ч не сте защитена.
А имунологът колкото и да се занимава с тромбофилии, това не му е специалността. Хематолозите това са учили и това работят. Все едно бременността да Ви я следи специалист по вътрешни болести, който се занимава с бременни.
Хубаво сте посетили АГ и имунолог. Но е хубаво да направете и поне една консултация и с хематолог, който работи с бременни.
Виж целия пост
# 297
Благодаря ви момичета много , може ли да ми препоръчате добър хематолог в София ? Да реагирам по навреме ❤
Виж целия пост
# 298
Проф. Лисичков, проф. Паскалева, д-р Г.Тончев, д-р. Г. Кондева, д-р В. Иванова, д-р. М. Стайкова (само онлайн, защото не е в София). Сигурно има и други, които работят с бременни, но аз не ги знам.
От всичките има доволни и недоволни.
Виж целия пост
# 299
Благодаря ви момичета много , може ли да ми препоръчате добър хематолог в София ? Да реагирам по навреме ❤

Здравейте, аз четох доста добри отзиви за Тончев, но нямам лични впечатления все още, ще ходя при него другата седмица. Моя приятелка с няколко загуби, една от които в 5 месец, е ходила при него и е останала страшно доволна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия