Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - тема 4

  • 56 664
  • 615
# 555
Добре, има ли разлика в самата лазерна аблация примерно при д-р Кючуков и д-р Милена Ангелова? Защото при единия е изцяло платено, а при другия изцяло по здравна каса - да ама дали не те кълцат повече като е по здравна каса???Разликата в сумите е голяма, та нормално да се съмнявам....
Освен това, ми е интересно след такъв тип операция на разширени вени, дават ли болничен за отсъствие от работа?

Добре за вас нормално ли ви звучи лазерна аблация срещу 50 лева за нощувка! 😀
Незнам дамата отгоре какво и кой има впредвид, но това е абсурдно и е незаконно, защото такава процедура по каса няма ....
Др Кючуков е много уважаван специалист, които очевидно работи от години по правилния начин, аз не бих ги сравнявала изобщо и бих избрала категорично него.
След процедурата ти слагат компресивен чорап и трябва да се движиш, т.е да се разхождаш поне час. Това означава, че евентуално трябва да отсъствате от работа 1 ден.
Дълъг болничен се дава при изваждане на вена и операция, която е доста травматична.
Виж целия пост
# 556
Според мен ако лекар е казал, че ще мине процедурата по здравна каса или е заблудил поциента , че ще  бъде опериран с лазер, а ще му правят обикновена операция, или ще пусне процедурата по здравна каса, уж оперативно кръвна, а ще извърши с лазер и ще се доплати почти за всичко. Демек ако обикновената операция струва 200 евро, а лазера 800 евро ще се доплати 600 евро + чорапи 100 евро и болнична стая 50.... Пак повтарям, не знам дали в тази тема съм го казвала, но лекарите в днешно време промотират операции и оперативни изследвания без да има такава голяма нужда, а просто за пари!
Виж целия пост
# 557
Според мен ако лекар е казал, че ще мине процедурата по здравна каса или е заблудил поциента , че ще  бъде опериран с лазер, а ще му правят обикновена операция, или ще пусне процедурата по здравна каса, уж оперативно кръвна, а ще извърши с лазер и ще се доплати почти за всичко. Демек ако обикновената операция струва 200 евро, а лазера 800 евро ще се доплати 600 евро + чорапи 100 евро и болнична стая 50.... Пак повтарям, не знам дали в тази тема съм го казвала, но лекарите в днешно време промотират операции и оперативни изследвания без да има такава голяма нужда, а просто за пари!

И аз мисля като вас!
Виж целия пост
# 558
Къде видяхте нощувка 50 лева? Защо не четете преди да пишете глупости! НощувкИ, по ЗК са три ако не се лъжа, а това че си е тръгнала по-рано е неин избор, нощувките се плащат колкото са по ЗК.
Някои хора нямат угодия, скъпо било ама по ЗК ни лъжат?!
Не сте ли чували, че някои "светила" просто не работят със ЗК, там си плащаш всичко като поп.
Други лекари работят със ЗК и там евентуално може да има доплащане на консумативи които не поема касата.
И между другото д-р Милена Ангелова не взима потребителска такса когато отидете на преглед с направление.
Виж целия пост
# 559
Да, но очевидно лазерна операция няма по здравна каса, има само кръвно отстраняване на вена
Виж целия пост
# 560
Според Вас дали няма да разберете ако Ви направят кръвна, а не лазерна операция?
Виж целия пост
# 561
То ще се разбере вече след като е направена. Иначе този ваш лекар сигурно се бъхти с лазерни аблации срещу 50 евро нощувката.

Въпреки това имам познати, които са минавали по клиничната пътека от здравната каса и са им изрязали вената кръвно. Не съм разследвала дали е можело да се направи с лазер. Но и те не са знаели, че има други начини на лечение и са се доверили на лекаря. А може и идеята, че е безплатно лечение да ги е привлякло
Виж целия пост
# 562
От къде дойде това 50 евро нощувка? И на НЗОК ли не вярвате или Ви е трудно да четете?
Виж целия пост
# 563
Какво ми цитирате въпрос към здравната каса, където ясно пише, че е клинична пътека 129 и касата не покрива допълнителните консумативи за лазер и тн. 50те лв са цитат от пациент, който явно е минал лазерна процедура срещу 50лв.

В описанието на клинична пътека 129 никъде не пише, че става въпрос за лазерно третиране на вени, а става въпрос за оперативно лечение ....
Виж целия пост
# 564
50 лева, а не евро са за 3 дни болничен престой, не за една нощ.
Кой е твърдял, че се покриват допълнителни консумативи?
Лично на мен ми е правна процедурата по ЗК и определено щях да разбера ако съм рязана.
Всеки има правото да се довери на който лекар реши.
Не е редно да се оронва реномето на лекар, на който не сте били пациент само, защото не Ви се вярва че нещата стоят по този начин.
Не ми отговаряйте, безмислени битки не водя!
Виж целия пост
# 565
И моята лазерна аблация при доктор Ангелова беше по ЗК!
Виж целия пост
# 566
Наистина е объркващо. За това попитах колко се доплаща, но никой не отговаря. Преди знаех, че не се покрива от ЗК, за това е странно.

И моята лазерна аблация при доктор Ангелова беше по ЗК!
Би ли споделила повече - как премина, колко доплаща и друга полезна информация.

А иначе месец болничен след лазерна аблация ми се вижда много. Аз бях точно 1 ден за манипулацията, последван от уикенд и след това си ходех на работа. Не съм се чувствала нетрудоспособна.

Някой знае ли актуални цени при Кючуков? Гледах, че се е изместил на ново място.
Виж целия пост
# 567
Не ми се вярва и на мен това скъпо лечение да излиза по -евтино от чорапите. Все пак щом казвате, хора ходете направо при тази доктор Ангелова. Не се занимавайте със склеротерапии за 150 евро.
Виж целия пост
# 568
Така и ще направим.
Виж целия пост
# 569
И моята лазерна аблация при доктор Ангелова беше по ЗК!

Бихте ли дали подробности какъв лазер сте ползвали и какви средства трябва да се отделят за цялата процедура на крак? Щом сте правили два пъти. Къде се намира кабинета и къде се записва час? Колко дълго се чака?

 Ще е хубаво да се знаят тези специалисти, които работят по ЗК , за това е и тази група. Щом касата плаща защо да дават 1000 евро хората за нещо безплатно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия