Домашното насилие – тема №4

  • 148 061
  • 2 309
# 345
Случката се случи миналия септември края. Началото на ноември подадох молба за развод. Обаче покрай Коледа го помолих да се сдобрим, заради децата, аз нямах къде да отида и т.н. От тогава до сега не е спрял да дудне как имам 99 любовника. Като се напие, стават 999. Това няма никакво значение всъщност.
Юли месец си намерих квартира. На 4 август, след поредния жесток скандал, се изнесох.
Виж целия пост
# 346
Случката се случи миналия септември края. Началото на ноември подадох молба за развод. Обаче покрай Коледа го помолих да се сдобрим, заради децата, аз нямах къде да отида и т.н. От тогава до сега не е спрял да дудне как имам 99 любовника. Като се напие, стават 999. Това няма никакво значение всъщност.
Юли месец си намерих квартира. На 4 август, след поредния жесток скандал, се изнесох.
Ужас..като се напият определено вдигат бройката любовници.За жалост нямам стабилност финансова да се изнеса с децата от имота,иначе при пръв удобен момент ще е на мига.Общо взето съм с вързани ръце,нападките няма да спрат,но няма да съм под негов надзор,а и аз живея в малък град и нещата не стоят така като в големия.Старая се да не обръщам внимание какво се говори за мен,но пак понякога се чувствам зле,защото до скоро никой нямаше лошо мнение за мен.Бях майката която си гледаше децата добре,а сега съм...лошата
Виж целия пост
# 347
Мен ме беше раздул я квартала, че съм имала любовник. Демек - вижте ме какъв съм елен! 🤣
Аз дълго време не вярвах че мога да се изнеса! Гледала съм децата сама, с мои пари и пак не си вярвах!
Докато сега - взех един хонорар, платих си наем и депозит и другото го карам на зъби и нокти! Почнах нова работа, чакам заплата.
Но моите деца са големи, все пак.
Виж целия пост
# 348
Мен ме беше раздул я квартала, че съм имала любовник. Демек - вижте ме какъв съм елен! 🤣
Аз дълго време не вярвах че мога да се изнеса! Гледала съм децата сама, с мои пари и пак не си вярвах!
Докато сега - взех един хонорар, платих си наем и депозит и другото го карам на зъби и нокти! Почнах нова работа, чакам заплата.
Но моите деца са големи, все пак.
Да и аз го играя като долна предателка...
Определено е много трудно когато децата са по-малки,буквално стотинката се дели на няколко.Иска се много търпение и смелост за някои неща...дано един ден всичко се оправи и не мислим за трудностите.Пожелавам Ви го!
Виж целия пост
# 349
Приличат си, защото токсичните хора и насилници имат общи черти. Моят също си пада педант. Изхвърлял ми е демонстративно храна, сготвена от мен, защото нещо не му харесва. Инспекция на измити от мен чаши и привикване с думите: Виж как не си я измила добре. Това еди как се подреждало, а не иначе.
Аз ходих да се консултирам с адвокат. Дори и това, че не ме е пуснал да изляза сама с детето, определи като насилие. Обаче, докато сме женени нямам право да го гоня. Трябва сам да напусне и да си остави ключовете, за да могат да се сменят брави.
Ако не се разведем по взаимно съгласие, което му и предложих, трябва да се води дело със свидетели. Той навън пред приятели се държи съвсем различно, макар и някои роднини да са го виждали, как е готов да шамари за глупости и сами се възмущават. Много ме притеснява, че тъй като има куп роднини и приятели, може да извърти нещата против мен с тяхна помощ. Даже не знам добре ли е да пиша по форуми.
По взаимно съгласие не иска да се разведем, а да съм му била дадяла срок. В който, ако усетел че му пада пердето и да посегне или нагруби детето, мен или родителите ми, сам доброволно щял да си тръгне...И ме пита съгласна ли съм. Какъв срок трябва да се дава за добро поведение, го питах и го заплаших, че посегне ли, незабавно ще извикам полиция. Адвокатът също го предложи това и каза, че мога да се свържа с него, ако нещо ме притесни. Също и ако мога да го склоня да се консултира с психолог, ми предложи като вариант.
Не знам, не ми се вярва много дълго да устиска, имайки предвид от какви дреболии се пали. Има някакъв по-дълбок проблем той, но не го признава и не мисля, че и психолог би го разгадал, защото той не допуска много да му се рови в душата.
Принеснявам, се че може междувременно да си действа подмолно да ме изкара кофти майка. Колкото и да се опитва да не занимава роднините си с личния си живот, не знам какво ще му хрумне.
Виж целия пост
# 350
Вие не живеехте ли в жилище на твоя баща? Не може ли той да го изгони тогава? Щом ти не можеш...
Виж целия пост
# 351
Вие не живеехте ли в жилище на твоя баща? Не може ли той да го изгони тогава? Щом ти не можеш...
Не. Било противозаконно и можел да ни съди после за това. В смисъл, че баща ми може да поиска от нас двамата наем и ако не го платим, да ни изгони цялото семейство, но докато сме женени- само него не. Изрично ме посъветва да не сменяме ключалки. То веднъж заради едно сменяне, което беше наложително, че заяждаха ключовете. Хем не беше с цел някой да го гони и беше му обяснено и питан за мнение, пак вдигна такъв панаир, че си представям, ако нарочно ги сменим.
Виж целия пост
# 352
Ти защо не се изнесеш с детето при родителите ти, а на него баща ти да му поиска огромен наем? Ако плаща, ще взимаш ти парите. Ако не, баща ти вече ще има право да го изгони. Това не е ли вариант?
Виж целия пост
# 353
Не ми се струва добра идея да го чакате с детето да агресира, за да се предприеме нещо. Какво каза за жалба адвоката? Нямате ли къде да отидете, докато мине развода?
Виж целия пост
# 354
Тоя мухльо усеща, че примката се стяга и се хваща за сламки. Шанс ще му давала, как не...
Виж целия пост
# 355
Баща ти може да ви изгони всичките. Това адвокатът не ви ли го каза.
Виж целия пост
# 356
Ако си в София, мога да ти препоръчам много добър адвокат - приятел ми е. Пиши ми, ако искаш.
Виж целия пост
# 357
Приличат си, защото токсичните хора и насилници имат общи черти. Моят също си пада педант. Изхвърлял ми е демонстративно храна, сготвена от мен, защото нещо не му харесва. Инспекция на измити от мен чаши и привикване с думите: Виж как не си я измила добре. Това еди как се подреждало, а не иначе.
Аз ходих да се консултирам с адвокат. Дори и това, че не ме е пуснал да изляза сама с детето, определи като насилие. Обаче, докато сме женени нямам право да го гоня. Трябва сам да напусне и да си остави ключовете, за да могат да се сменят брави.
Ако не се разведем по взаимно съгласие, което му и предложих, трябва да се води дело със свидетели. Той навън пред приятели се държи съвсем различно, макар и някои роднини да са го виждали, как е готов да шамари за глупости и сами се възмущават. Много ме притеснява, че тъй като има куп роднини и приятели, може да извърти нещата против мен с тяхна помощ. Даже не знам добре ли е да пиша по форуми.
По взаимно съгласие не иска да се разведем, а да съм му била дадяла срок. В който, ако усетел че му пада пердето и да посегне или нагруби детето, мен или родителите ми, сам доброволно щял да си тръгне...И ме пита съгласна ли съм. Какъв срок трябва да се дава за добро поведение, го питах и го заплаших, че посегне ли, незабавно ще извикам полиция. Адвокатът също го предложи това и каза, че мога да се свържа с него, ако нещо ме притесни. Също и ако мога да го склоня да се консултира с психолог, ми предложи като вариант.
Не знам, не ми се вярва много дълго да устиска, имайки предвид от какви дреболии се пали. Има някакъв по-дълбок проблем той, но не го признава и не мисля, че и психолог би го разгадал, защото той не допуска много да му се рови в душата.
Принеснявам, се че може междувременно да си действа подмолно да ме изкара кофти майка. Колкото и да се опитва да не занимава роднините си с личния си живот, не знам какво ще му хрумне.
След нанесения побой ми взе телефона и ми свали номерата на колата да не мърдам никъде,но аз звъннах от телефона на детето на 112,дойде полиция дойде и бърза помощ.Нямах никакви наранявания само леки порезни рани по краката от стъклата, съответно медицинско нямаше как да се издаде,но ни привикаха в районното за показания,като му издадоха ограничителна заповед.Докато бях в полицията ,неговото семейство гледаше децата ,като са говорили на голямото дете да внимава какво говори и да не ме защитава,защото баща им носел парите в къщата,въпреки че децата бяха свидетели на цялата гледка с побоя.За характера, абсолютно същото,когато се разсърдеше за нещо не искаше да яде от храната ми напълно показно,с думите че не иска нищо от мен...няма значение всичко горе долу е 1:1,в момента от целия случай аз съм виновна,а това че той е посегнал според него е бил в пълното си право,не съм му оставила друг избор.Лоша майка ме изкарва постоянно,опитва се да манипулира голямата дъщеря,тя не се влияе и ме защитава пред него,като той е бесен от това.Според него ,когато пораснат децата ще разберат истината,че аз съм съсъпала нашето семейство...А относно втория,третия ,поредния шанс не мисля че ще има промяна.Един човек който унижава нонстоп партньора си с какво ще се промени..ще има отново намеци,натяквания,обиди,дори и насилие.
Виж целия пост
# 358
Все едно чета моята история случила се преди почти 20 години.
Виж целия пост
# 359
Баща ти може да ви изгони всичките. Това адвокатът не ви ли го каза.
Каза го, да. Но аз в такъв случай нямам право да живея отделно с детето и той да не го вижда. За жалба също каза, че може при едно дело да ми е от полза. Но за полицията изрази мнение, че не си вършат работата и че биха погледнали на случка като онзиденшната като на семейна свада и толкоз. Но, ако го изгони баща ми, тогава, понеже било противозаконно, щяло да има кофти последствия за нас. Може би, ако има ограничителна заповед, вече е друго. Но ние, слава богу, наранявания нямаме, поради което и медицинско. Той по същата логика утре може да напише някаква измислена жалба срещу мен и малко казал-рекъл и дума срещу дума ще са нещата. Малкият за всяко нещо реве и се тръшка, огласяйки входа, та не е трудно отстрани да се представят нещата, все едно аз му правя нещо. След като ми излиза насреща с номера, че като съм го прибирала от площадките, съм го била влачела...Той нали не го води по площадки, а и е по-силен, не му се налага да влачи, тръшкащо се дете, наред с пазарски чанти и тротинетки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия