Чакаме си нашите подаръчета Августките майчета

  • 10 587
  • 257
# 180
Cleare, значи разбираш много добре какво чувствам  Hug И аз мисля да ходя или понеделник или сряда /ще се съобразя с ангажиментите на мъжа ми/, защото съм му казала, че идва с мен  Grinning
Виж целия пост
# 181
Здравейте момичета,
тези дни не съм писала, някакси дори не ми се пускаше компютъра. При мен като че ли гадното гадене поотмина, но киселините са на мода  #2gunfire Всъщност сутрин задължително трябва да закуся нещо и тогава ми минава. Не съм изчела всичко, което сте писали, но виждам, че сте засегнали спорта. Аз смятам след 12г.с. да ходя на аква аеробика или на фитбол и каквото има там, защото вече съм + 4 или 5кг, което ме притеснява адски. За работата - и нашето е семеен бизнес, така че вече имам доста свободно време. Само няма да спра курса по немски, защото ми доставя удоволствие и не се чувствам съвсем безполезна  Rolling Eyes Но от това, че се задържаме вкъщи хич не печелиме. Моята половинка ми каза, че ще се търкалям скоро и ще съжалявам много след това  Joy
Добре дошли на всички нови мами   bouquet
Сигурно за стотен път задаваме въпроса, но кога реално ще ни се появят бременни коремчета, а не такива охранени ?  Laughing
Виж целия пост
# 182
Здравейте, мамчета!
Първо да честитя на патерица /извинявам се за което!/ рождения ден на Констанс - да си жива и здрава, мила, най-леката бременност ти желая и едно прекрасно, здраво августовско слънчице!

Аз преди малко се върнах от преглед - видях си мишката и за първи път чух сърчицето - чувството е велико newsm44 - биеше толково силно и бързо, че чак ти  е чудно откъде толкова сила в такова малко червейче!Станали сме цели 12,1 мм, отговаря си точно на седмиците - 7,4 г.с.
Така ми олекна...вървях си по улиците и се смеех, хората сигурно ме помислиха за луда...сега също си гледам снимката и ми е толкова хубаво!
В понеделник ще отида пак, за да ми направят картон и да ми пуснат първите изследвания. Иначе ми дадоха нов болничен за 30 дни и съм си вкъщи.Крайно време е да подхващам изостаналите гоблени, че вчера си харесах нов...
Иви, май и моята матка е такава и аз пия папаверин, но ще го спирам.Знам, че винаги може да се взима но-шпа, но най-вече се пази и почивай повече, ако е възможно не вдигай много малката или поне я вдигай, но като седнеш първо.Аз моя дангалак/25 кила/ не съм го вдигала откакто разбрах.
Виж целия пост
# 183
Момичета, звъннах да запазя час при Петинка Цветкова и ми казаха ,че най-ранния свободен час е на 16-ти март  Joy Joy Joy Записах се все пак...кой знае, следващия ми преглед при нея може да е вече месец преди раждането  hahaha Ужас Mr. Green

Ментина, не се притеснявай миличка...аз съм такава паника като видя игла...особено пък за вземане на кръв...да ми бият инжекция по-давам, но за вземане  Shocked За първи път ми взеха от вената кръв преди месец и половина - за медицинските за сватбата...е нямаше такава агония...отначало смелчага...знам от всички, че не боли и викам "аз съм първа". Накара ме да легна и половин час ми се пули в ръцете. А аз за моя беда нямам никакви подходящи вени за вземане на кръв...има само 1-2 и те са страхотно тънички. Ей тая като каза "Олеле, ти ще ме измъчиш...", разбрах, че работата не отива на хубаво. След 4 боденета - 3 спукани вени, от които едва си свивах ръката после, успя да вземе най-накрая кръв, колкото дебелината на кутрето ми. Каза, че щяло да стигне за Васермана , че даже и за кръвна група (защото не сме сигурни каква е  Mr. Green ). Резултатът - не е стигнало за кръвна група и на сватбата бях булката наркоманка Simple Smile Както се изрази мъжа ми - "хероина не прощава"  hahaha Та сега да знаеш, че си е съвсем нормално да се страхуваш от това...всички ги е страх... Hug лаборантките какво ли не са виждали  Wink И аз сега с болка в лявата ръка се сещам, че скоро и аз ще трябва да пускам кръв...

Виж целия пост
# 184
Здравейте момичета  Hug

Тъкмо почнах да пиша и телефона звънна - работа, работа ... този ден няма ли да свърши  ooooh!

Първо да кажа, че много се радвам да видя отново Крокодилчето, V-twin и Енти - момичета, нещо се бяхте изгубили от полезрението и онзи ден си мислех за вас и се надявах всичко да е ок. Сега като ви гледам тук много ви се радвам и съм щастлива, че сте добре  Hug

Ментина, мила, не се притеснявай. Като седнеш на стола, нека мъжът ти да е в противоположната посока на сестрата и да ти отвлича вниманието, да ти говори за нещо друго. Мисля, че по-лесно ще ти бъде.

Мариета, много се радвам за теб Grinning И на мен ми се иска да го чуя скоро сърчицето. Но другия път  Peace За сега само го видяхме, че тупка милото то.

Аз да ви питам, вие говорите ли им на бебчетата. Аз от време на време се хващам, че си му приказвам. Ама много ми е хубаво, въпреки, че все още не мога съвсем да осъзная какво точно ми се случва  Crazy

А пък за пола - аз имам някакво такова чувство, че ще е момче и съм се настроила така. Не знам защо. Но иначе за мен няма значение. Най-важното е да е здравичко.

Аз ви оставям, че съм започнала да го пиша този пост от 11 часа !!! ама то кой ли не звъня, кой ли не влиза в офиса .... Пък и огладнях, тъй че отивам да хапна.
Много усмивки на всички ви желая и весел уикенд   bouquet
Виж целия пост
# 185
Здравейте на всички.
Мариетка много се радвам за теб мила,видя ли че нямаше повод вчера да се шашкаш толкова,и да почиваш повече това е важно сега.
А сега и аз да се похваля и ние видяхме днес пулса на бебо и колко много е пораснало аз какво гледах не знам ама ми се  видя 26,3мм,а Мариетка казва 12,1 мм не знам може и аз да бъркам ама отговаряме на 7седм и 2 дни и термин  29 август според ехото но той сега не е много точен май пък и аз съм с по късна овулация май така че може и за по късно да сме.
Т а така докторицата каза че  е много доволна и след месец пак да ходя,ама аз като се знам след 2 седмици ще отида пак може и не при нея ама да си го видя пак .
Иви за помоща при мен няма кой да помага сам сама съм си за всичко.
Бабата тоест свеки работи и може да помага само в събота и неделя ама пък тя и живее на 15км от нас така че не ни е много удобно да ги водим зимата,а пък татито работи от 6,30 сутрин до 18 часа вечер и в повечето случаи е много уморен не му е до деца.
Та така за децата си съм готова на 8 да се прегъна та затова не ми тежи,ходим с колата до градините и после съм по свободна особено сега когато съм в болнини,но тя и малката е с пневмония че и тя е с мен.
За пола на бебето аз си имах предчувствие и двата пъти и познах а сега подозирам едни такива мъжки белези та да видим,ама нямам претенции само да сме здрави.
Виж целия пост
# 186
а къде виждате колко е голям бебо в мм/см  newsm78
Виж целия пост
# 187
За пола, честно казано, имам "мъжко" предчувствие. Някак си не си представям, че е момиче. Първия път по същия начин още от 2-я мес. си знаех, че е момиче/ бях сънувала един сън, който според съновника значеше точно това/. Даже в 8-я мес. ми бяха казали, че е момче, а аз пак не им се вързах. Даже име за момче не бяхме мислили.

Момичета, как се справяте с главоболието? От снощи ужасно ме боли главата, купих си парацетамол преди малко, но прочетох, че не е препоръчително да се пие през първите 3 мес.
Виж целия пост
# 188
Мире, ами на снимката гледам, че така е измерено...даже не го е хванала точно от главичката до дупето, ами от вратлето надолу го е измерила...де да знам, толкова бях развълнувана, че не попитах.Ако на други мами в този срок са мерени, нека кажат и те...

Гита Ог, аз знам, че при бременност само парацетамол може да се пие. Те тези противипоказания за щяло и нещяло ги пишат - даже на дуфастона пише нещо такова.Да не е нещо от кръвното - има ли кой да ти го измери?Аз съм с ниско кръвно и като събера границите и на мен ми става така, но с една чаша пепси се оправям...
Виж целия пост
# 189
...

Гита Ог, аз знам, че при бременност само парацетамол може да се пие. Те тези противипоказания за щяло и нещяло ги пишат - даже на дуфастона пише нещо такова.Да не е нещо от кръвното - има ли кой да ти го измери?Аз съм с ниско кръвно и като събера границите и на мен ми става така, но с една чаша пепси се оправям...


Точно това беше. Трябваше още снощи да го измеря, ама реших, че като се наспя, ще мине. Да, ама не. Кръвното ми беше 98/55, което, ако не бях бременна, щеше да си е напълно нормално за мен.
Виж целия пост
# 190
 Здравейте сладурки  Hug как сте днес... аз цял ден не мога да се измъкна от леглото... отслабнала съм 3 кг за 5 дена... не ми се яде... и ако ям то само попара с много сирене или супи... купих си панталон за бременни, че другите не ми ставаха ама на... вече ми стават...  ooooh! Поне от витамини не се лишавам...
 Аз в 5 имам час при фризиор  Flutter ще ме правят красива и довечера ще бошуваме по- дикотеките на Бургас... Дали нещо ще навреди на бебо... аз няма да танцувам но ме хванаха за бавачка на снаха ми, че брат ми се муси като излиза сама а тя доста често излиза иииии  Crossing Arms... Като казах на мъжлето ми и той не можа да повярва... вика ми " Ама ти бременна и на дискотека... "   Heart Eyes Mr. Green ама ме пусна де  Mr. Green
 Мен нещо ме хвана бъзето... ще ходя на доки чак другата седмица а вече ще ми се пръсне душичката от притеснение  Cry

 Кроки разплаках се от радост... много такива моменти ви пожелавам миличка  Hug
 Милички извинявайте, че не пиша на всички но бягам... че ме пришпориха да се облича  Whistling ... а и толкова сте много, че не ви запомних всички  ooooh!

 V-twin миличка ти голям час си си записала  ooooh! Whistling дано да си намериш и другаде да отидеш  Hug
Виж целия пост
# 191
Гита Ог, и аз съм с често главоболие от началото на бременността. Дори днес ме държи цял ден, но нищо не съм пила. Сега ще ходим до майка и ще я помоля да ми измери кръвното, макар че не вярвам да е от това  Rolling Eyes Вчера на женската консултация кръвното ми си беше наред.
Herelina, на снимката ми от ехографа пише размерите на бебчо: CRL=28.2 mm
За предчувствията относно пола - със сина ми бях 100% сигурна, че ще е момче още преди ехографа да покаже. Сега все още нямам никакво предчувствие.
Виж целия пост
# 192
mentina, на моята снимка от ехото пише CRL:04.7, ама не пише см ли, мм ли  newsm78 .Според ехото лекарката прецени, че съм по-скоро в 11г.с., т.е. термина ми отиде на 30.07.200г.
Виж целия пост
# 193
Сигурно при теб е см  newsm78
После пише GA=10W /това са седмиците/ и още EDs=08/08/2007 /това трябва да е термина/
Виж целия пост
# 194
Ivy не мога да си взема отпуска защото скоро почнах работа, а нали трябва да имам шест месеца работени без прекъсване, за да мога да вземам майчинство     (всъщност да съм осигурявана 6 месеца).

Утре сме на доктор, за да чуем тоновете на бебето, надявам се всичко да е наред и тръпна в очакване. Много съм развълнувана.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия