Подготовка за малкия човек - тема 23

  • 46 580
  • 762
# 255
Лично аз не съм се задълбочавала толкова в избора на гнездо. Имаме две (най-обикновени) и ги използвам много.
Виж целия пост
# 256
Позната ми даде, аз нямаше да купя, най-обикновено. Спеше в него, когато беше много мъничка и имахме гости, за да не се изкушават да я пипат, 4-5 пъти максимум. Но като цяло ѝ беше все тая. А мацката, която ми го даде каза, че ѝ е спасило съня до 5ти месец Wink
Обаче антирефлуксната възглавница си я ползвахме много.
Виж целия пост
# 257
Божа работа е дали детето ще стои в него. Разбира се, че има шанс да не му хареса. Гнездото е нещо, което бих оставила като ме питат какво да подарят Grinning аз не съм имала с първото дете, този път мисля да пробвам.
Купихме за подарък от Jukki.bg и притежателката е много доволна! Има комплекти с възглавници за кърмене със спално бельо.
Виж целия пост
# 258
Божа работа е дали детето ще стои в него. Разбира се, че има шанс да не му хареса. Гнездото е нещо, което бих оставила като ме питат какво да подарят Grinning аз не съм имала с първото дете, този път мисля да пробвам.
Купихме за подарък от Jukki.bg и притежателката е много доволна! Има комплекти с възглавници за кърмене със спално бельо.

Благодаря ви. 😊
Поръчах много симпатично гнездо от там и подложка/матрак за него.
Виж целия пост
# 259
Да знаете само, че понеже идват от Чехия/Словения там някъде, отнема около 7 дни доставката. Simple Smile
Виж целия пост
# 260
За 5-месечно бебе най-подходящо е кошчето за кола. Нямате ли?

Иначе след 6м или 67см примерно MAXI COSI Reboarder Pearl Pro 2 i-Size
Виж целия пост
# 261
За 5-месечно бебе най-подходящо е кошчето за кола. Нямате ли?

Иначе след 6м или 67см примерно MAXI COSI Reboarder Pearl Pro 2 i-Size
Имам кошче за кола, но не са малко часовете, които ще прекара в него. Знам , че често трабва да се правят почивки и ще ги правя, но коша ми е в комплект с количката и не съм сигурна дали ще му е удобно за толкова дълъг път.
Виж целия пост
# 262
А колко е голямо вече бебето, има ли поне 67см? Честно казано от една страна е излишно да се инвестира вече в кошче, от друга страна сигурност и комфорт не са за подценяване.

А вие как мислите да ги минете тези 3000км? С нощувки надявам се, иначе е страшно много път…

Иначе разбира се най-много на 2-3 часа трябва да спрете, да извадите бебето от кошчето/столчето и да го оставите по корем или по гръб на равна повърхност да се раздвижи малко, да му почине гръбчето.
Виж целия пост
# 263
А колко е голямо вече бебето, има ли поне 67см? Честно казано от една страна е излишно да се инвестира вече в кошче, от друга страна сигурност и комфорт не са за подценяване.

А вие как мислите да ги минете тези 3000км? С нощувки надявам се, иначе е страшно много път…

Иначе разбира се най-много на 2-3 часа трябва да спрете, да извадите бебето от кошчето/столчето и да го оставите по корем или по гръб на равна повърхност да се раздвижи малко, да му почине гръбчето.

да, наистина е много път, изминавали сме го и преди, но без бебчо и за това сега ми е притеснено и искам да му е максимално удобно.
Виж целия пост
# 264
Аз на тук път не тръгвам без поне 2 нощувки, но вие си знаете. С дъщеря ми като беше на 4м пътувахме Германия-България-Германия с нощувка, беше съвсем ОК. И веднъж като беше на 2г до БГ без нощувка и беше ужасно изморително, няма да го повторим.

Като цяло с малки бебета се пътува доста спокойно, особено ако спят в колата.
Виж целия пост
# 265
Здравейте, тези от вас, които имат уреда за приготвяне на храна на Авент:

В началото на захранването съм и не правя големи дози. В книжката пише по колко време се готви даден зеленчук/плод и какво количество вода, но съотношението е за определен грамаж, който за мен в момента е висок и не искам да изхвърлям вода.

Вие как процедирахте в тези случай, приготвяхте ли по-малки порции и по колко време и вода и тн (разбира се, не очаквам подробен отговор за кой зеленчук по колко време и тн, а просто как сте процедирали вие..).

И също - когато комбинирахте различни зеленчуци (например картоф се готви по-бавно от тиквичка), по-късно ли добавяхте картофа?

Аз пробвах сега с тиквичка и картоф и забелязах, че в самата каничка също се отделя малко вода.
Виж целия пост
# 266
Аз като ползвах с дъщеря ми правех една доза от един компонент, най-малката и замразявах в контейнери.
Виж целия пост
# 267
Момичета здравейте ако знаете препоръчайте сайт или магазин в който мога да намеря ромпърчета(гащеризони ) но с цип за новородени. Преобърнах целия интернет и не успях да намеря 🙈
не ти препоръчвам , моите са от George , имам и др фирми . Самият цип се обръща нагоре и се забива в гушката .(
Виж целия пост
# 268
Тези , които поръчвам от вис Виталис са с предпазител горе и не може да го нарани ципчето 🌷
Виж целия пост
# 269
Момичета благодаря , точно от Вис Виталис поръчах … а според вас по колко бройки е удачно да се купят бодита,гащеризони,ританки и прочие за новородено, че тук по списъците пише някъде около 5бр . Но на мен ми се струва малко…?
Също така ваничка за къпане но сгъваема освен тази на Стоке , (изгрежда ми доста нестабилна особено на стойката) други предложения ???
Спално бельо - за кошари,колички и прочие? Какво и от къде??? 🙈🙄🌹
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия