Ергенът 2 ❤️ Симфония от чувства - След сезона

  • 883 590
  • 13 845
# 7 815
Е ясно е, че хиперболизирах с безчет. Но са много. Не можем да се видим на кафе от седмици, защото нонстоп развозва някакви бебета котета по лекари.
Виж целия пост
# 7 816
Против кенсъл културата съм, ама тук става въпрос за 10 годишно дете (около, не е уточнено), за неговия **** и особено за това, че Вал му бе показала профила, което вече си е психологически тормоз и този профил може да послужи за истински педо*или да намерят детето.  Ако беше само снимката пак щяха да я баннат разбира се, но нямаше да е толкова тежко деянието и. Поне в моите очи. А тя изобщо не е помислила за последствията. Има ги всякакви извратеняци и боклуци. Ако нещо се случи с детето какво правим? Освен това, тя си има фанатични фенове, които знаеш ли ги какво мога да направят, дори и виртуално само.
И децата са защитени от закона. Каквато и глупост да направят. Това е малолетно момче, което тепърва ще влиза в пубертета. А тя е на колко? 26 години?

А аз съм против съвсем другата уок култура, която насила ни натриса новото нормално. Белите са виновни за всичко и то мъжете и особено по-заможните, за гаврата с историята, с книгите , с приказките, с наглата ЛГБТ+ пропагандата (иначе нищо против тях нямам) и т.н. и т.н.
Това няма нищо общо с направеното от Валерия.
Защо не оставим властите да си свършат работата, ако е имало престъпление? Също и към теб същия въпрос - видя ли сторито? Можеш ли на 100% да потвърдиш съдържанието му или разчиташ на нечии преразкази?
Виж целия пост
# 7 817
Чистичкото от снимките на Валката са три къщички на кръст в калта пред неизмазана тухлена къща/селскостопанска постройка.
И така да е, поне са защитени донякъде и с нещо нахранени. Друго по-добро предложение имате ли? Толко пари има, това могла-това направила. Не е развъдник, а приют това и то импровизиран, доброволен, има разлика мисля. Пари не получава, пари дава, къде е ползата и колко и бяха задълженията на Валерия (нали и това се писа тук в началото и затова била влезнала да изкара пари) Пари за кого? Да покрие дълговете към клиниките лекували изхвърлените и окаяни бездомничета. Не нейното куче, не на съседите , а улични, нежелани, болни и наранени.
Само да допълня, че и в такива приюти импровизирани няма места и се молят хората някой да приюти поредната изхвърлена душица със снимки и т.н. , за да не я сгази кола, да не я наранят и те душа носят и страдат, като нас хората. Но никой не ги иска, малко са тези хора, които приютяват, осиновяват и места вече няма никъде за никой, навън са обречени напълно и стават все повече изхвърлените.
Всичко звучи доста добре ако пренебрегнем факта, че незаконен приют означава неспазени хигиенни и противоепидемични условия, а също и такива за противопожарна безопасност. При една евентуална епидемия, или пожар, плъзнали от тъй наречения приют, кой би поел отговорността? Мисля, че прекалената емоционалност, с която винаги се обсъжда този въпрос, сериозно закрива истинските проблеми при съществуването на такъв обект.
Виж целия пост
# 7 818
Ами видял съм всичко, просто тогава си имах друга работа и не пишех, даже ви четях по диагонала и пропуснах мега скандала, който се вихреше тук. Видях че пак се карате, триеше се и си казах, че няма смисъл и все едно и също. Даже и сега не знам защо изобщо се включих. Ама това е де, аз си казах какво мисля по въпроса. Толкоз от мен. Simple Smile
Виж целия пост
# 7 819
Против кенсъл културата съм, ама тук става въпрос за 10 годишно дете (около, не е уточнено), за неговия **** и особено за това, че Вал му бе показала профила, което вече си е психологически тормоз и този профил може да послужи за истински педо*или да намерят детето.  Ако беше само снимката пак щяха да я баннат разбира се, но нямаше да е толкова тежко деянието и. Поне в моите очи. А тя изобщо не е помислила за последствията. Има ги всякакви извратеняци и боклуци. Ако нещо се случи с детето какво правим? Освен това, тя си има фанатични фенове, които знаеш ли ги какво мога да направят, дори и виртуално само.
И децата са защитени от закона. Каквато и глупост да направят. Това е малолетно момче, което тепърва ще влиза в пубертета. А тя е на колко? 26 години?

А аз съм против съвсем другата уок култура, която насила ни натриса новото нормално. Белите са виновни за всичко и то мъжете и особено по-заможните, за гаврата с историята, с книгите , с приказките, с наглата ЛГБТ+ пропагандата (иначе нищо против тях нямам) и т.н. и т.н.
Това няма нищо общо с направеното от Валерия.

По същата логика мога да ти дам следния аргумент. Валерия не прави нищо, детето продължава да си праща снимките на какички в интернет и едни ден попада на какичката, която не е какичка а чичко с кофти помисли, които го кани да се видят някъде. Кой е виновен? Да Валерия ще си плати за глупоста с този пост, но се надявям и родителите на детето да си направят изводите.
Виж целия пост
# 7 820
Лъвица съгласна съм. Обаче коя е границата между твърдения и съмнения. Тя на база предпочитания ли се определя? Аз нямам спомен тук някой да е писал,че е стопроцентово сигурен в изтеклата информация,но стилистиката и изказа са много специфични,та и колко основание за съмнение да имаме?
Ако ще ти е по-спокойно,твърдя,че същото мнение и отношение щеше да има от моя страна към Елена,ако нещото беше изплескано от нейния профил.Мисля,че и повечето , пишещи тук.

Това е границата:

3.Какво преставлява клеветата и какви са нейните особености ?

Клеветата, както и обидата е престъпление против честта на пострадалия, изразяващо се в следното:

„Който разгласи позорно обстоятелство за другиго или му припише престъпление..

Важно е да бъде отбелязано изискването, че невярната информация / разгласeното позорно обстоятелство или приписването на престъпление / трябва да е казана пред някой друг, а не пред пострадалия  и да бъде невярна, за да може да бъде квалифицирана като клевета.

Приписването на Валерия на престъпление, например злоупотреба със средства, е клевета.
Виж целия пост
# 7 821
По същата логика мога да ти дам следния аргумент. Валерия не прави нищо, детето продължава да си праща снимките на какички в интернет и едни ден попада на какичката, която не е какичка а чичко с кофти помисли, които го кани да се видят някъде. Кой е виновен? Да Валерия ще си плати за глупоста с този пост, но се надявям и родителите на детето да си направят изводите.

Ами Валерия като една зряла жена алармира властите или най-малкото докладва профила и проблема ще се реши.
Друго решение не виждам.
Виж целия пост
# 7 822
Е ясно е, че хиперболизирах с безчет. Но са много. Не можем да се видим на кафе от седмици, защото нонстоп развозва някакви бебета котета по лекари.
Това ясно и не се заяждам, възхищавам и се наистина, защото от ФБ се нагледах на страдащи животинки малки, но...на лекарите се плаща, а ветеринарите учудващо се оказаха много скъпи, дори от педиатрите. Та..как им плаща се питам, защото те не се умиляват от бездомничета, проверено лично от мен с молба за едно кученце отвън куцащо и гладно. Купих му пастетче, питах за преглед и като излезнах него го нямаше вече, но и ми отказаха преглед, ако не платя 30лв. Та няма домашни, няма бездомни-плащаш. Валерия също плаща, както и твоята позната, освен някой от семейството да е ветеринар, та...
Виж целия пост
# 7 823
Ами видял съм всичко, просто тогава си имах друга работа и не пишех, даже ви четях по диагонала и пропуснах мега скандала, който се вихреше тук. Видях че пак се карате, триеше се и си казах, че няма смисъл и все едно и също. Даже и сега не знам защо изобщо се включих. Ама това е де, аз си казах какво мисля по въпроса. Толкоз от мен. Simple Smile
Има нещо, което беше споменато в изтритата дискусия за ... Може като цяло да става въпрос за възрастен човек. Но не ми е работата да разследвам и ми е изключително неприятно да пиша за това.
Виж целия пост
# 7 824
По същата логика мога да ти дам следния аргумент. Валерия не прави нищо, детето продължава да си праща снимките на какички в интернет и едни ден попада на какичката, която не е какичка а чичко с кофти помисли, които го кани да се видят някъде. Кой е виновен? Да Валерия ще си плати за глупоста с този пост, но се надявям и родителите на детето да си направят изводите.

Ами Валерия като една зряла жена алармира властите или най-малкото докладва профила и проблема ще се реши.
Друго решение не виждам.

На теория звучи добре, на практика обаче, никой няма да си мръдне пръста за такова нещо.
Виж целия пост
# 7 825
Аз коментирам специално за приюта. Не за поста. Впрочем колко от потребителите тук видяха сторито, което коментират? Интересно ми е
Аз видях сторито. И беше потресаващо. Дори публикацията прочетох в мъгла. Блокирах. В момента, в който се осъзнах, само се надявах дъщеря ми да не го види. Веднага спрях да я следвам. След това разбрах, че профилът е "хакнат".
И сега преди да ме разкостите, защо дъщеря ми има достъп до моя профил- избрах този вариант, защото СМ са една прекрасна възможност да се учи от опита на други гимнастички. И тъй като е само на 11, не позволих да си прави личен, а разреших да ползва моя. Уж да има контролиран достъп. Пък то какво щеше да стане. Кой да ти предвиди, че бедствието Валерия ще стигне до там. Беше просто късмет, че аз го видях първа.
Виж целия пост
# 7 826
По същата логика мога да ти дам следния аргумент. Валерия не прави нищо, детето продължава да си праща снимките на какички в интернет и едни ден попада на какичката, която не е какичка а чичко с кофти помисли, които го кани да се видят някъде. Кой е виновен? Да Валерия ще си плати за глупоста с този пост, но се надявям и родителите на детето да си направят изводите.

Ами Валерия като една зряла жена алармира властите или най-малкото докладва профила и проблема ще се реши.
Друго решение не виждам.

Да, това е трябвало да направи. Вместо това е направила глупост, и нека си понесе последствията. Между другото, снимката на детето ли е била, или е била просто случаен дик пик? Защото това също има значение.
Виж целия пост
# 7 827
Е ясно е, че хиперболизирах с безчет. Но са много. Не можем да се видим на кафе от седмици, защото нонстоп развозва някакви бебета котета по лекари.
Това ясно и не се заяждам, възхищавам и се наистина, защото от ФБ се нагледах на страдащи животинки малки, но...на лекарите се плаща, а ветеринарите учудващо се оказаха много скъпи, дори от педиатрите. Та..как им плаща се питам, защото те не се умиляват от бездомничета, проверено лично от мен с молба за едно кученце отвън куцащо и гладно. Купих му пастетче, питах за преглед и като излезнах него го нямаше вече, но и ми отказаха преглед, ако не платя 30лв. Та няма домашни, няма бездомни-плащаш. Валерия също плаща, както и твоята позната, освен някой от семейството да е ветеринар, та...
Доколкото може като бройка обгрижва. Не се надскача. Но са много, и сами плащат, не вменява задължения на другите.
Виж целия пост
# 7 828
Лъвица съгласна съм. Обаче коя е границата между твърдения и съмнения. Тя на база предпочитания ли се определя? Аз нямам спомен тук някой да е писал,че е стопроцентово сигурен в изтеклата информация,но стилистиката и изказа са много специфични,та и колко основание за съмнение да имаме?
Ако ще ти е по-спокойно,твърдя,че същото мнение и отношение щеше да има от моя страна към Елена,ако нещото беше изплескано от нейния профил.Мисля,че и повечето , пишещи тук.

Това е границата:

3.Какво преставлява клеветата и какви са нейните особености ?

Клеветата, както и обидата е престъпление против честта на пострадалия, изразяващо се в следното:

„Който разгласи позорно обстоятелство за другиго или му припише престъпление..

Важно е да бъде отбелязано изискването, че невярната информация / разгласeното позорно обстоятелство или приписването на престъпление / трябва да е казана пред някой друг, а не пред пострадалия  и да бъде невярна, за да може да бъде квалифицирана като клевета.

Приписването на Валерия на престъпление, например злоупотреба със средства, е клевета.
Аз пак чета от морето,ама то половин форум клеветници има тук. И то не само от едната"страна".
По същата логика мога да ти дам следния аргумент. Валерия не прави нищо, детето продължава да си праща снимките на какички в интернет и едни ден попада на какичката, която не е какичка а чичко с кофти помисли, които го кани да се видят някъде. Кой е виновен? Да Валерия ще си плати за глупоста с този пост, но се надявям и родителите на детето да си направят изводите.

Ами Валерия като една зряла жена алармира властите или най-малкото докладва профила и проблема ще се реши.
Друго решение не виждам.

На теория звучи добре, на практика обаче, никой няма да си мръдне пръста за такова нещо.
Добре де, Валерия не е първата звезда, на която пращат такива снимки. И други момичета споделиха. Ама кой друг реагира така( ако не е хакер)? Последното ей тъй го написах,да не засегна някого.И сега като няма никой да си мръдне пръста,да караме на саморазправа.
Виж целия пост
# 7 829
Аз коментирам специално за приюта. Не за поста. Впрочем колко от потребителите тук видяха сторито, което коментират? Интересно ми е
Аз видях сторито. И беше потресаващо. Дори публикацията прочетох в мъгла. Блокирах. В момента, в който се осъзнах, само се надявах дъщеря ми да не го види. Веднага спрях да я следвам. След това разбрах, че профилът е "хакнат".
И сега преди да ме разкостите, защо дъщеря ми има достъп до моя профил- избрах този вариант, защото СМ са една прекрасна възможност да се учи от опита на други гимнастички. И тъй като е само на 11, не позволих да си прави личен, а разреших да ползва моя. Уж да има контролиран достъп. Пък то какво щеше да стане. Кой да ти предвиди, че бедствието Валерия ще стигне до там. Беше просто късмет, че аз го видях първа.
Аз като цяло блокирах и не съм разглеждала подробно поста. Предполагам, че повечето хора така са реагирали.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия