Бебешката количка - цяла наука за второ висше № 51

  • 74 354
  • 814
# 225
Даже и "добър ден" нямаше 😀
Аз като цяло смятам, че ако не си ползвал нещо е някак не на място да изказваш мнение. Все едно цял живот да си карал една марка кола промерно и да твърдиш, че другите не стават. Информацията няма как да ти е цяла, следователно мнението и заключенията също.
Е, да де, така е! Ама ти и господина се скъсахте да хвалите и да изтъквате прични защо сте купили anex без да сте го ползвали изобщо още 😁 Ние повечето дето отговаряме тук, сме бутали поне една година дадени колички. Аз съм бутала и оглеждала, освен моите три, и на всичките си приятелки и на разни познати майки в парка количките

О, аз имам написани не повече от 10 мнения и около 3 за количката 😀 казвайки накратко, 2000 лв не ми се даваха, дадохме 1000 за втора ръка и че ми харесва на външен вид и затова сме я взели. И сайбекс ( понеже са масови, имам чувството, че всички са с тази марка 😀) не сме взели понеже не ни обясниха нищо за количките. В крайна сметка едно време не са ни бутали във фенси колички и пак сме станали хора. Аз нямам против изказването на мнение за количка. Едно е да кажа "На мен Анекс ми харесва, защото това и това" и съвсем друго да кажа "Еди си коя количка не става, не съм я ползвала, но не става".
Виж целия пост
# 226
Здравейте!
Със сигурност има отговор, който би ме ориентирал, но тъй като темата дълга и няма как да я изчета цялата (нито предните):
Каква комбинирана количка бихте препоръчали, която да е подходяща за ниска и слаба мама?
За момента от прочетното съм набелязала (само онлайн):
- Oyster Zero Gravity, но тя няма възможност за завъртане на седалката, което ме възпира
- Easywalker Harvey 3

Предварително благодаря за препоръките и съветите! Simple Smile
Виж целия пост
# 227
elysia, най-добрият съвет според мен е да ги видите на място, или поне от същата марка ако можете в парка да помолите някоя майка да ви позволи да бутнете.

Иначе така като чета Харви са доста популярни.

Здравейте!
Със сигурност има отговор, който би ме ориентирал, но тъй като темата дълга и няма как да я изчета цялата (нито предните):
Каква комбинирана количка бихте препоръчали, която да е подходяща за ниска и слаба мама?
За момента от прочетното съм набелязала (само онлайн):
- Oyster Zero Gravity, но тя няма възможност за завъртане на седалката, което ме възпира
- Easywalker Harvey 3

Предварително благодаря за препоръките и съветите! Simple Smile
Виж целия пост
# 228
Здравейте!
Със сигурност има отговор, който би ме ориентирал, но тъй като темата дълга и няма как да я изчета цялата (нито предните):
Каква комбинирана количка бихте препоръчали, която да е подходяща за ниска и слаба мама?
За момента от прочетното съм набелязала (само онлайн):
- Oyster Zero Gravity, но тя няма възможност за завъртане на седалката, което ме възпира
- Easywalker Harvey 3

Предварително благодаря за препоръките и съветите! Simple Smile

Бих ви посъветвал да погледнете и Inglesina Electa.
Според мен е изключително подходяща за ниски родители, тъй като дръжката е с чупещо се рамо.
От друга страна с оглед на теглото си 8.7 кг. е много подходяща за родители с ниско тегло, защото товароносимостта на хората зависи до голяма степен и от тяхната маса.
Виж целия пост
# 229
Здравейте! Някоя с опит и мнение за количките Muuvo Slick (2в1)? Благодаря предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 230
Здравейте! След като месеци наред четох тази дискусия и търсих съвети си купих Харви 3 Премиум. Вече над два месеца я бутам и идвам обратно да оставя коментар за моя вече реален опит с количката. Като цяло предвид колко пари хвърлихме за тази количка чисто психологически няма как да не съм супер доволна - количката е страшно маневрена, мога да я управлявам спокойно и с 2 пръста, няма магазини или стълби, които да й се опрат. Откъм визия също е страхотна, в малък град съм, не е толкова срещана и определено я заглеждат (което обективно си е притеснително, не ми е комфортно да я оставя пред магазин)
Като минуси трябва да изтъкна:
- копчетата за смъкване на сенника на коша за новородено са почти невъзможни за натискане. Мислех си, че като се разработят ще се отпуснат - все още не са. Още повече че трябва едновременно да ги натискаш и да дърпаш сенника - с 2 ръце не знам как да стане, аз натискам копчетата навеждам се и с брадичка смъквам сенника....доста забавна гледка
- количката сякаш има някаква система за защита при която ако някое от предните колелета изпадне в състояние без допир със земята се включва автоматично спирачката - на нашите неравни тротоари не мога да опиша колко пъти се спъвам заради това
- предните колелета имат момент на движение, в който могат да се вклинчат едно вдруго - с други думи се блокират взаимно и оттам се включва пак тази спирачка и се спъваш
- багажникът с покривало с цип е страхотен на теория, но на практика на мен поне не ми е удобен. Ако няма капак и се наложи - има доста свободно място да трупаш още и още, но с покривалото - не е възможно.
- покривалото на коша за новородено има един борд, който сигурно е да предпазва от вятър. Този борд си е от плат и в плата има някаква пластмасова вложка, за да стои изправен. Тази пластмаса се счупи при първото смъкване на покривалото. Не е кой знае каква драма, но края на сенника е проектиран по абсолютно същия начин и се опасявам, че като вдигам смъквам тази част от сенника неминуемо ще се счупи рано или късно
- кошът за новородено е някак си наклонен и в резултат детето винаги се изхлузва в края на коша към мен, особено като я надигам, за да преодолеят някое стъпало.

Ами това е моят личен опит и мнение - количката е страхотна, но не е перфектна. Конкретно включването на спирачката ме влудява по много пъти на ден.
Виж целия пост
# 231
Това ми звучи като някакъв фабричен дефект... какво Ви казват от магазина където сте я закупили?

Здравейте! След като месеци наред четох тази дискусия и търсих съвети си купих Харви 3 Премиум. Вече над два месеца я бутам и идвам обратно да оставя коментар за моя вече реален опит с количката. Като цяло предвид колко пари хвърлихме за тази количка чисто психологически няма как да не съм супер доволна - количката е страшно маневрена, мога да я управлявам спокойно и с 2 пръста, няма магазини или стълби, които да й се опрат. Откъм визия също е страхотна, в малък град съм, не е толкова срещана и определено я заглеждат (което обективно си е притеснително, не ми е комфортно да я оставя пред магазин)
Като минуси трябва да изтъкна:
- копчетата за смъкване на сенника на коша за новородено са почти невъзможни за натискане. Мислех си, че като се разработят ще се отпуснат - все още не са. Още повече че трябва едновременно да ги натискаш и да дърпаш сенника - с 2 ръце не знам как да стане, аз натискам копчетата навеждам се и с брадичка смъквам сенника....доста забавна гледка
- количката сякаш има някаква система за защита при която ако някое от предните колелета изпадне в състояние без допир със земята се включва автоматично спирачката - на нашите неравни тротоари не мога да опиша колко пъти се спъвам заради това
- предните колелета имат момент на движение, в който могат да се вклинчат едно вдруго - с други думи се блокират взаимно и оттам се включва пак тази спирачка и се спъваш
- багажникът с покривало с цип е страхотен на теория, но на практика на мен поне не ми е удобен. Ако няма капак и се наложи - има доста свободно място да трупаш още и още, но с покривалото - не е възможно.
- покривалото на коша за новородено има един борд, който сигурно е да предпазва от вятър. Този борд си е от плат и в плата има някаква пластмасова вложка, за да стои изправен. Тази пластмаса се счупи при първото смъкване на покривалото. Не е кой знае каква драма, но края на сенника е проектиран по абсолютно същия начин и се опасявам, че като вдигам смъквам тази част от сенника неминуемо ще се счупи рано или късно
- кошът за новородено е някак си наклонен и в резултат детето винаги се изхлузва в края на коша към мен, особено като я надигам, за да преодолеят някое стъпало.

Ами това е моят личен опит и мнение - количката е страхотна, но не е перфектна. Конкретно включването на спирачката ме влудява по много пъти на ден.
Виж целия пост
# 232
Коментарът ми започва с уточнението, че съм с Хави 3 - не премиум варианта, но не мисля, че в описаните функции има някаква разлика.
Koпчетата на сенника наистина са неудобни, писала съм за тях в моето ревю.
Това със спирачката на мен ми се случи няколко пъти, след което установих, че всъщност проблемът е, че спирачката не е била върната в начална позиция (не съм я бутнала до край нагоре при потегляне) и при движението тя се спуска и количката спира. Не мисля, че има нарочно такава "система", като тази, която описвате.
Дори не мога да си представя как предните колела биха се "вклинили едно в друго", никога не ми се е случвало за над година ползване. Та направих експеримент, умишлено ги поставих в позиция да се докосват едно друго и бутнах количката с пръст, ами разминаха се, така че продължавам да не мога да си го представя. Според мен ако има подобен проблем е дефект и трябва да си задействате гаранцията.
Бордът на покривалото не е със същата вложка, като на сенника, на сенника е много по-здрава и гъвкава, при мен не е мръднал (на нито едни от двата коша). Иначе е вярно че на покривалото не е най-добрата и при мен се пречупи на едно място.
За покривалото на багажника съм на същото мнение - нож с две остриета си е, за мен лично е по-удобно и практично без.
Кошът наистина стои леко наклонен, винаги ми е харесвало това, заради анти рефлуксната позиция. Аз го отдавах на това, че използвам адаптори за височина, мисля че без тях кошът не се накланя, но не съм сигурна, не съм я използвала по този начин.
Виж целия пост
# 233
И аз взех харви 3 премиум, но още не съм я използвала, та имам въпрос. И на летния кош ли има затруднения с въпросните копчета на сенника?
Виж целия пост
# 234
Ние още умуваме покупката именно на тези модели, като ходихме да ги гледаме, мъжът ми установи, ще и самото шаси при сгъване/разгъване, изисква 3 ръце 😄 Може ли да споделите мнение и за това?
Също така, снабдихте ли се с допълнителните аксесоари към нея - чувалче за крака, чанта, комарник и т.н. Бебето ни ще е есенно и не знам дали от сега да доинвестираме за тях или на база необходимост - после да докупуваме.
Виж целия пост
# 235
Не, сенника на летния кош изобщо няма копчета - супер удобен е. Хаха, сгъване с три ръце 😆 На мен ми е нужна само една, на мъжете понякога инженерната мисъл им пречи вместо да помага 😆 Чувал и дъждобрани ползвам оригинални. Чувалът е задължителен според мен - просто го купих намален на 30 евро от официалния сайт, иначе щях да взема универсален максимум до 100лв, 200+ лв не бих дала за чувал.
Виж целия пост
# 236
Здравейте, мнения за cosatto woosh 3? И за марката като цяло?
Много ми допада дизайна, търся лека, но стабилна доколкото е възможно, компактна количка, която ще се използва след навършване на 3 месеца на бебето и съм се спряла на нея засега?
Виж целия пост
# 237
Здравейте, мнения за cosatto woosh 3? И за марката като цяло?
Много ми допада дизайна, търся лека, но стабилна доколкото е възможно, компактна количка, която ще се използва след навършване на 3 месеца на бебето и съм се спряла на нея засега?

"лека, но стабилна" - са две взаимо изключващи се понятия Smiley
Всяка лека, би станала стабилна, като сложите детето в нея Wink
Виж целия пост
# 238
Прав сте и на мен все повече ми се струва, че са взаимно изключващи се, затова и започвам да размислям за първоначалния си план.

Моля за съвет все пак какво бихте предпочели в моята ситуация и направо за препоръки за конкретни колички. Имам стара количка, която мислех да ползвам с коша за новородено през първите 3-4 месеца и после да купим директно лятна. Всички летни колички около 6-7 кг. които гледахме обаче нещо не ми харесват (peg perego selfie, cybex beezy, chipolino move on, easywalker - тези видяхме на живо) първо не ми допада регулирането на гърба с тези колани и че седналата позиция не е достатъчно изправена, освен това ми се струват много друсащи. Идеята ми беше да сгъвам и прибирам цялата количка (живеем на първи етаж имам 7-8 стъпала) затова исках да е лека. Обаче имам чувството, че няма да е ок да правя това упражнение по 2 пъти на ден...

Затова се замислих да взема комбинирана количка само с лятна седалка за да е по-стабилна, позициите на гърбчето да се регулират с механизъм, а не с колани, коша да се сваля от рамата и да може да се монтира в двете посоки на движение. Мисля да прибирам само коша, а рамата да заключваме във входа ( с първото дете дори не съм прибирала и заключвала, количката ни изкара 1 година във входа, по принцип не се притеснявам особено от кражби).

Та, какво мислите за следните колички:
peg perego veloce - https://vitodesimone.com/produkt/za-bebeto/bebeshki-kolichki-peg … eg-perego-veloce/
Струва ми се, че отговаря на всички изисквания, но е 10.7 кг.

peg perego vivance - https://vitodesimone.com/produkt/za-bebeto/bebeshki-kolichki-peg-perego/vivace/
тази пише, че е 9.4 кг.

jane Outback Crib One - https://www.baby.bg/product/kombinirana-kolichka-3-v-1-jane-outb … ne-be-solid-pink/
3 в 1 е, но е същата цена и пише, че е 9.5 кг. със седалката.

cosatto - giggle trail - https://www.baby.bg/product/imeto-da-e-kombinirana-bebeshka-koli … -pretty-flamingo/

И тази е 3 в 1, но излиза на същата цена с намаление. Тук ми храесва основно дизайна и цвета, по принцип не ми допадат модерните тъмни и убити цветове.

Разбира се, ако взема такава с кош за новородено ще си го ползвам.

Търся и  други предложения до около 1000-1100 лв. макс. Както и коя бихте избрали от тези?
Виж целия пост
# 239
Cybex Melio e 6 кг, регулира се с механизъм, има три позиции на гърба, може и кош за новородено да се слага.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия