Въпроси за TBI Bank

  • 83 894
  • 1 149
# 240
И аз това щях да питам, то май няма вариант да не се активира този шопинг лимит, и при мен стоя няколко дена и накрая го подписах този договор и честно казано не съм много наясно как се ползва.
Вчера купих нещо дребно от немския амазон и странното беше, че не ми поиска нито трицифрения код от картата, нито пък динамична и статична парола, а плащането мина.

Не е задължително да се подписва този шопинг лимит. Той реално е кредитна карта с висок лихвен процент. Ако е подписан договора, но нямате намерение да го ползвате - по-добре да го откажете /ако не са минали 14 дни от подписването/. Защото го вписват в ЦКР и ако искате да теглите някой кредит, банките ще го имат предвид като разглеждат документите..
Виж целия пост
# 241
Сейко, този депозит нямаше ли го досега? Аз нали затова коментирах, че ми изчезна евровата сметка, че без нея не мога да си открия депозит. Мога де, но ще ми трябва нова сметка.

Беше 3,0% за приложението. От днес е 3,2%. А в офис беше 2,8% от днес е 3,0%. Това по три-годишните депозити. Сега очаквайте нова рекламна кампания за набиране.
Виж целия пост
# 242
Да, видях, че има още 0.20%.
На мен единият депозит ми е на падеж чак декември. Трябва да го закрия и да си открия нов, през приложението. Нали така?
Виж целия пост
# 243
И аз няма да подписвам, но искам да го махна от полето на картата.
Кредит не се ли ползва за определена покупка - купуваш си телевизор за 1000лв за 6 месеца, примерно. С този кредитен лимит все едно картата се превръща в кредитна. Не схващам нещо концепцията. Ако е, че мога за взема кредит до този лимит, просто да ме информират и толкова. И да го сложат някъде скрито.
Ще им пиша, но в момента нямам време и нерви да се занимавам с тях след като си контактувахме 5-6 пъти за картата.
Виж целия пост
# 244
Да, видях, че има още 0.20%.
На мен единият депозит ми е на падеж чак декември. Трябва да го закрия и да си открия нов, през приложението. Нали така?
Е като го закриеш предсрочно, ще ти падне лихвата, която се е натрупала досега (или ти питаш за декември чак?). Да, няма автоматично да ти се вдигне лихвата до края на депозита. На какъвто си подписала в началото - такъв е. После подписваш на сегашнияте условия с актуалния лихвен бюлетин.
Сега ЕЦБ вдигнаха миналата седмица основната лихва. То при нас не се отразява много, но смятам, че ще има такива депозити поне догодина, когато започне по малко да ги сваля. Но е възможно в БГ тепърва да вдигат още лихвите.

ДА НЕ СЕ ПРИЕМА КАТО ИНВЕСТИЦИОНЕН СЪВЕТ!!
Виж целия пост
# 245
Не, няма да го закривам сега. Като ми дойде датата на падежа. Но той ще се поднови автоматично, затова казвам, че трябва да го закрия - на следващия ден, и да открия нов.
Виж целия пост
# 246
Не, няма да го закривам сега. Като ми дойде датата на падежа. Но той ще се поднови автоматично, затова казвам, че трябва да го закрия - на следващия ден, и да открия нов.

Ами преди три месеца направих експеримент - направих си тримесечен депозит с малка сума, да видя как работят депозитите през приложението. Днес ми изтича, но е на телефона на жена ми приложението, довечера ще погледна.

П.П. Няма какво да гледам - то го има във въпроси-отговори

Виж целия пост
# 247
Да, но моят депозит е стар, двугодишен, не е през приложението.
Затова ще трябва да го закрия, иначе няма да ми даде тези 0.20% допълнително.
Виж целия пост
# 248
Да, но моят депозит е стар, двугодишен, не е през приложението.
Затова ще трябва да го закрия, иначе няма да ми даде тези 0.20% допълнително.

Е това вече е сложен казус. И аз бих го закрил за всеки случай. В крайна сметка по - добре така. Нищо не губиш, само занимавката.
Виж целия пост
# 249
Не е сложно, нека да дойде падежа.
Виж целия пост
# 250
Дева, през приложението ли ще закриваш или ще ходиш на място? Предполагам си го откривала в офис.
Аз още не съм стигнала до депозит, но планирам. Нали са едни и същи условията и за евровите депозити?
Виж целия пост
# 251
Дева, през приложението ли ще закриваш или ще ходиш на място? Предполагам си го откривала в офис.
Аз още не съм стигнала до депозит, но планирам. Нали са едни и същи условията и за евровите депозити?

Аз на моя единия, който е откриван в Клон имам опция закриване в приложението, но му не е дошло времето, но има логика да може, щом е активно оттам. Дано да е така, щото не ми се разправя в нашия клон.

Иначе - да, поне на снимката отгоре има BGN и EUR (със знамената)

 
Виж целия пост
# 252
Martibb, благодаря за информацията, не бях наясно, не са минали 14 дни, сега писах в чата ,че искам да се откажа - да кажат каква е процедурата, обаче има 70 човека преди мен Rolling Eyes
Виж целия пост
# 253
Дева, през приложението ли ще закриваш или ще ходиш на място? Предполагам си го откривала в офис.
Аз още не съм стигнала до депозит, но планирам. Нали са едни и същи условията и за евровите депозити?

Да, така мисля.
Като дойде датата, ще пиша как е станало.
Условията са еднакви, но аз в лв. нямам.
Само спестовната сметка ми е в лв. Депозитите са в евро от 2016г.
Виж целия пост
# 254
Значи за Шопинг лимита ми отговориха, че нямало срок за прекратяване, можело по всяко време, трябва да се посети офис и да се подаде заявление със свободен текст.
Може ли някой да обясни всъщност при  този Шопинг лимит къде се появяват парите и как се ползва?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия