Въпроси за TBI Bank

  • 83 893
  • 1 149
# 270
То хубаво в офис, но те спряха онлайн банкирането и няма да имаш достъп. Иначе за откриване, да, в офис може.
Виж целия пост
# 271
То хубаво в офис, но те спряха онлайн банкирането и няма да имаш достъп. Иначе за откриване, да, в офис може.

Аз не съм го пробвал скоро банкирането. Тотално ли го спряха или още го спират?
Виж целия пост
# 272
Аз пробвах, не работи.
Виж целия пост
# 273
С онлай приложението ще имам банкиране, нали?
И картата, и сметката нямат такси за обслужване нали
Но всъщност две сметки ли са, защото не вярвам картата да е  вързана към депозита. Доста несигурно е
Виж целия пост
# 274
С онлай приложението ще имам банкиране, нали?
И картата, и сметката нямат такси за обслужване нали
Но всъщност две сметки ли са, защото не вярвам картата да е  вързана към депозита. Доста несигурно е

Създаването на картата е като условие, да си инсталираш и ползваш ПРИЛОЖЕНИЕТО на TBI. То според мен е по - добро и по - защитено от онлайн банкирането (което е достъпно от всякакви компютри и е по - изложено на рискове). При инсталиране на приложението и създаването на картата, се създават автоматично, напълно безплатно и без месечни такси две сметки - левова и еврова. Картата на TBI (оранжева VISA) е привързана към левовата сметка. В началото тази година, имаше и облажихме, като ни зарибяваха с по 20 лв. за всички карти NEON при първо плащане, получихме по 20 лв. Сега гледам вече го няма и не го рекламират. Левовата сметка, дори има и лихва, до 2000 лв. е на 2,1 % годишна лихва, на база среднодневна наличност. Две безплатни тегления на месец от който и да е банкомат. Депозитите са съвсем отделно, в друг раздел на приложението (към Сейф). Имаш едни други касички - като спестовни сметки, които може да си създаваш и да си прехвърляш между тях, между левовата с картата и депозитите, които си правиш.
Значи TBI си е основно кредитна институция. За всички "благини" които предлага, разбира се има и задни мисли. На 100 места ти предлага кредити, в два от разделите в приложението, има оценяване на кредтитен лимит, предложения навсякъде за кредити, разсрочвания на покупки и т.н. Дори се обаждали и по телефона на жена ми (че картата е нейна) да й предлагат кредити. Ако внимаваш и не се поддаваш на такива предложения, всичко друго си е съвсем читаво, депозитите са защитени от Фонда за гарантиране на депозитите и т.н.
Виж целия пост
# 275
Създаването на картата е като условие, да си инсталираш и ползваш ПРИЛОЖЕНИЕТО на TBI. То според мен е по - добро и по - защитено от онлайн банкирането (което е достъпно от всякакви компютри и е по - изложено на рискове). При инсталиране на приложението и създаването на картата, се създават автоматично, напълно безплатно и без месечни такси две сметки - левова и еврова. Картата на TBI (оранжева VISA) е привързана към левовата сметка. В началото тази година, имаше и облажихме, като ни зарибяваха с по 20 лв. за всички карти NEON при първо плащане, получихме по 20 лв. Сега гледам вече го няма и не го рекламират. Левовата сметка, дори има и лихва, до 2000 лв. е на 2,1 % годишна лихва, на база среднодневна наличност. Две безплатни тегления на месец от който и да е банкомат. Депозитите са съвсем отделно, в друг раздел на приложението (към Сейф). Имаш едни други касички - като спестовни сметки, които може да си създаваш и да си прехвърляш между тях, между левовата с картата и депозитите, които си правиш.
Значи TBI си е основно кредитна институция. За всички "благини" които предлага, разбира се има и задни мисли. На 100 места ти предлага кредити, в два от разделите в приложението, има оценяване на кредтитен лимит, предложения навсякъде за кредити, разсрочвания на покупки и т.н. Ако внимаваш и не се поддаваш на такива предложение, всичко друго си е съвсем читаво, депозитите са защитени от Фонда за гарантиране на депозитите и т.н.
много полезна информация Seiko
тогава мога да си закрия всички други карти  и да ползвам NEON
а има ли такси за плащане на пос терминал в страната и чужбина
Виж целия пост
# 276
а има ли такси за плащане на пос терминал в страната и чужбина
Тук пише:
https://tbibank.bg/wp-content/uploads/docs/archive/2023/3.%20%D0 … 8%D1%86%D0%B0.pdf
Виж целия пост
# 277
На мен досега не са ми взимали такса за плащане в ЕС и Африка.
Виж целия пост
# 278
а тези лихви на годишна база ли са


или за 3м излиза по-изгодно от за 36месеца
Виж целия пост
# 279
годишна лихва е това
Виж целия пост
# 280
Депозитите нямат връзка с Неон. 
Може да си имаш няколко.
Виж целия пост
# 281
годишна лихва е това

И аз помислих, че е годишна, но никъде не пишеше
В чата ми казаха, че за 3 м било 0.75%, но явно не са наясно
Виж целия пост
# 282
Всички лихви са годишни. На банките с лиценз на БНБ.
Ако не са, трябва да е упоменато, за по-дълъг период.
Виж целия пост
# 283
А, пишеше го...но не ми се рови сега.
Виж целия пост
# 284
Годишни са, като и още при откриването на депозита в приложението, като се зададе срокът и сумата, директно изписва като сума колко е лихвата при изтичането му.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия