Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 8

  • 52 772
  • 830
# 405
Да, щях и аз да спомена, че FT3 и FT4 липсват за пълна картина, но от това, което е дадено, за мен ЩЖ работи нормално.
Виж целия пост
# 406
Точно това е, че не може само и единствено по едно хубаво ТСХ да се каже, че щитовидната работи нормално.
Виж целия пост
# 407
Кръвната захар на потребителката е нормална, защото инсулинът е висок и я държи в здравословни граници. Щом се налага инсулинът толкова да се повиши, за да държи захарта нормална, значи вече има проблем. И е добре потребителката да вземе мерки, докато може да се справи без лекарства, а не да я успокояваме, че всичко й е наред и да чака и захарта да стане висока.
Виж целия пост
# 408
Липсва изследване на Т3 и Т4. Едно ТСХ не е достатъчно.
ТАТ и МАТ също не са много ок. Трябва да са към 0.
Не се успокоявайте от тълкуванията точно на слийк, ами потърсете мнение от ендокринолог, както и пуснете Т3 и Т4.
Здравейте, мила Миамим,

Много ви благодаря за полезната информация. Ще пусна и другите хормони и ще ходя на ендокринолог.
Хубав ден!:smile:CupidAnimal Dolphin
Виж целия пост
# 409
Кръвната захар на потребителката е нормална, защото инсулинът е висок и я държи в здравословни граници. Щом се налага инсулинът толкова да се повиши, за да държи захарта нормална, значи вече има проблем. И е добре потребителката да вземе мерки, докато може да се справи без лекарства, а не да я успокояваме, че всичко й е наред и да чака и захарта да стане висока.

Не съм написал, че няма проблем и не съм написал, че "всичко ѝ е наред", напротив дадох своите насоки, на този етап без препарати и:
Цитат
Нисковъглехидратна диета, без преработени храни и повече движение и спорт, за да може излишната захар в кръвта да отива там където ѝ е мястото - мускулите.

Но единственият въпрос на питащата беше дали тези данни показват преддиабет. За мен не е.

Ако приемем, че сходни показатели са преддиабет, значи 70%+ са преддиабетици. Ако приемем и че съвременната медицина не приема състоянието 'предддиабет', а само диабет, т.з. 70%+ са диабетици.
Виж целия пост
# 410
Точно това е проблемът, че съвременната медицина тепърва приема някои неща.В кои времена точно хората са имали такива хранителни навици и лош начин на живот.Кога са били толкова затлъстели.
Всяка ИР си е преддиабетно състояние, кой каквото да ми обяснява.
Една ендокриноложка преди време ме пращаше на психолог, като споделях оплаквания.Сама тръгнах да търся проблемите к се оказах с Хипофункция, ИР, Стеатоза на черен дроб заради метаболитен синдром, камъни в жлъчката,само СПКЯ знаех, че имам и никой лекар не ми обърна внимание толкова години.Сама си направих обременяване с глюкоза.Та гака за съвременната медицина.Много неща все още се лекуват на парче, без цялостна картина.Извинявям се за офтопика.
Виж целия пост
# 411
Здравейте, може ли да разчетете и моите резултати от влагалищен секрет?
Виж целия пост
# 412
Аз мерки ще взема. Утре ще чуя и ендокринолога какво ще ми каже. Просто се надявам да не се налагат лекарства и да е обратимо или поне да може да се подобри с диета и движение.

Кръвната захар на потребителката е нормална, защото инсулинът е висок и я държи в здравословни граници. Щом се налага инсулинът толкова да се повиши, за да държи захарта нормална, значи вече има проблем. И е добре потребителката да вземе мерки, докато може да се справи без лекарства, а не да я успокояваме, че всичко й е наред и да чака и захарта да стане висока.
Виж целия пост
# 413
Може да се оправи с диета и движение, няма страшно.
Виж целия пост
# 414
Мили дами, излезнаха ми пълните резултати за щитовидни хормони (вече включително Т3 и Т4). Ето ги:

TSH                 резултат      1.16 от      0.27 - 4.2
Free Т4 (fT4)    резултат   14.6  от     11.90 - 21.60
Free T3 (fT3)  резултат    3.9      от    3.10 - 6.80   
ТАТ (Tg Ат)    резултат    20.20 от    0 - 115
A-TPO (MAT) резултат    11.3   от     0 - 34   

Моля за разчитане.
Благодаря ви!
Gift Heart
Виж целия пост
# 415
Какво означава кр.захар - 4.51 и инсулин - 12.6?
Виж целия пост
# 416
Инсулинът е висок за сутрешен на гладно, което насочва към евентуална инсулинова резистентност.
Виж целия пост
# 417
.
Виж целия пост
# 418
От заключението аз така го разбирам, че има микроаденом
Виж целия пост
# 419
Мили дами, излезнаха ми пълните резултати за щитовидни хормони (вече включително Т3 и Т4). Ето ги:

TSH                 резултат      1.16 от      0.27 - 4.2
Free Т4 (fT4)    резултат   14.6  от     11.90 - 21.60
Free T3 (fT3)  резултат    3.9      от    3.10 - 6.80   
ТАТ (Tg Ат)    резултат    20.20 от    0 - 115
A-TPO (MAT) резултат    11.3   от     0 - 34   

Моля за разчитане.
Благодаря ви!
Gift Heart

За мен Т3 и Т4 са ниски, което сочеше нещо, но нека и други да дадат мнение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия