Клиники в Истанбул - тема 17

  • 60 023
  • 728
# 375
t.doncheva, втори опит е 2250 и щом не сте правили трансфер ще ти приспаднат  20% от първата сума -495.
И аз се чух вчера с доктора, за да се разберем за трансфер. Е, и аз трябва да отслабна, въпреки че съм леко над нормата.
Имаме 3 опита - след първия нямахме Е за ПИД, за втория и третия имахме по 1 (от 3 яйцеклетки) перфектни.
Както са те посъветвали виж книгата "всичко започва с яйцето", аз приемах Инофолик, Омеги, Р-алфа липоева, Q10. От доста години се храня внимателнo, заради ИР.
И най - доброто отслабване е бавното и не с глад.
П.П. Доктор Юджел каза - чакаме 2 месеца да свалиш 6-7 кг и тогава трансфер
Виж целия пост
# 376
Здравейте, момичета! На 39 год. съм, пациент на д- р Петрова от Ню лайф. От 3 години правим опити с ММ за дете, нямаме никакви проблеми но не става. Правихме септември инсеминация неуспешна, октомври пак все още не съм правила тест, но не съм оптимистично настроена. Докторката каза че е по- добре да направим инвитро. И аз много се чудя дали да е тук в БГ или в Турция. Ако е в Бг ние ще го финансираме защото за фонда нямаме 4бр инсеминации а времето си минава.
Може ли някой да ми каже какви са стъпките за Турция, трябва ли да кажа на д-р Петрова. ЦС имам правена през февруари тя неактуална ли ще е?
Много ще съм благодарна ако ми дадете съвет къде да отида в Турция!

Здравейте,
След 5 неуспешни опита в България и множество консултации при всякакви специалисти и ние отидохме в Турция.
Моят опит сочи, че в Турция работят изключителни специалисти с много добра апаратура, и че ембриолозите са им на светлинни години пред нашите.
На първи преглед в Мемориал, проф. Кахраман ми намери истмоцеле и сраствания в матката, които коригирах в болница Медикана по препоръка на проф. Кахраман. След операцията се прибирам в БГ и по време на първия ми цикъл имах ужасни болки и кървене. Обадих се на моя близка гинеколожка, която ме прие по спешност - оказа се нормално.
Но!! Коментираме операцията и тя ми казва “Какви сраствания си имала? Ти си луда! Аз съм те гледала десетки пъти и ти сраствания не си имала!”
Ако 1 лекар ме беше гледал и лично той ме беше оперирал, щях да се усъмня, защото тази гинеколожка ми е много близка и няма логика да ме лъже. И тогава ми просветна, че тя тези неща не ги гледа с просто око. Тя гледа с апарата, който има и на него не ги вижда… апаратурата им е скапана!
Още едно доказателство. Аз мислех да се оперирам при един доктор в Токуда, защото имам една лапароскопия при него и съм доволна, а и цената в БГ е доста по-достъпна. Но когато отидох на консултация той също не го видя (истмоцелето). Показах му снимката от Турция и той каза - “Да, на тази снимка наистина се вижда” . После се взира още дълго в монитора си и каза с половин уста, че го е видял. И аз се отказах! В Турция операцията ми струваше €3500, но я направихме там… не мога повече да рискувам. Той не го вижда! Как ще го коригира?!
Моята препоръка е да не си губиш времето в България. Цената в Мемориал е много приемлива. Аз съм много доволна от тях, но както повечето момичета тук препоръчват - идете при няколко специалиста и си усетете вашия.
 Но и още нещо бих препоръчала - да се ориентирате към болница, в която биха могли цялостно да се погрижат да вас, а не към конкретен лекар, който ще ви преглежда в кабинета си, а после пак ще ви води в различни болници за  пункция или ембриотрансфер, което според мен усложнява нещата.
Иначе в Истанбул можете да си наемете апартамент през AirBnb, където цените на апартаментите са по-добри от тези на хотелите и имаш повече пространство и се чувстваш като у дома, а като бонус получавате усещане за екскурзия и приключение  ❤
Пожелавам успех!
Виж целия пост
# 377
Здравейте, момичета! На 39 год. съм, пациент на д- р Петрова от Ню лайф. От 3 години правим опити с ММ за дете, нямаме никакви проблеми но не става. Правихме септември инсеминация неуспешна, октомври пак все още не съм правила тест, но не съм оптимистично настроена. Докторката каза че е по- добре да направим инвитро. И аз много се чудя дали да е тук в БГ или в Турция. Ако е в Бг ние ще го финансираме защото за фонда нямаме 4бр инсеминации а времето си минава.
Може ли някой да ми каже какви са стъпките за Турция, трябва ли да кажа на д-р Петрова. ЦС имам правена през февруари тя неактуална ли ще е?
Много ще съм благодарна ако ми дадете съвет къде да отида в Турция!

Здравейте,
След 5 неуспешни опита в България и множество консултации при всякакви специалисти и ние отидохме в Турция.
Моят опит сочи, че в Турция работят изключителни специалисти с много добра апаратура, и че ембриолозите са им на светлинни години пред нашите.
На първи преглед в Мемориал, проф. Кахраман ми намери истмоцеле и сраствания в матката, които коригирах в болница Медикана по препоръка на проф. Кахраман. След операцията се прибирам в БГ и по време на първия ми цикъл имах ужасни болки и кървене. Обадих се на моя близка гинеколожка, която ме прие по спешност - оказа се нормално.
Но!! Коментираме операцията и тя ми казва “Какви сраствания си имала? Ти си луда! Аз съм те гледала десетки пъти и ти сраствания не си имала!”
Ако 1 лекар ме беше гледал и лично той ме беше оперирал, щях да се усъмня, защото тази гинеколожка ми е много близка и няма логика да ме лъже. И тогава ми просветна, че тя тези неща не ги гледа с просто око. Тя гледа с апарата, който има и на него не ги вижда… апаратурата им е скапана!
Още едно доказателство. Аз мислех да се оперирам при един доктор в Токуда, защото имам една лапароскопия при него и съм доволна, а и цената в БГ е доста по-достъпна. Но когато отидох на консултация той също не го видя (истмоцелето). Показах му снимката от Турция и той каза - “Да, на тази снимка наистина се вижда” . После се взира още дълго в монитора си и каза с половин уста, че го е видял. И аз се отказах! В Турция операцията ми струваше €3500, но я направихме там… не мога повече да рискувам. Той не го вижда! Как ще го коригира?!
Моята препоръка е да не си губиш времето в България. Цената в Мемориал е много приемлива. Аз съм много доволна от тях, но както повечето момичета тук препоръчват - идете при няколко специалиста и си усетете вашия.
 Но и още нещо бих препоръчала - да се ориентирате към болница, в която биха могли цялостно да се погрижат да вас, а не към конкретен лекар, който ще ви преглежда в кабинета си, а после пак ще ви води в различни болници за  пункция или ембриотрансфер, което според мен усложнява нещата.
Иначе в Истанбул можете да си наемете апартамент през AirBnb, където цените на апартаментите са по-добри от тези на хотелите и имаш повече пространство и се чувстваш като у дома, а като бонус получавате усещане за екскурзия и приключение  ❤
Пожелавам успех!
След успешен трансфер в Аджъбадем Маслак отидох за преглед в нашата Аджъбадем Токуда, не видяха точица, но получих снимка на матката с надпис отгоре Аджъбадем Маслак - очевидно са им шитнали старите апарати и даже май не е имало кой да смени надписа. Успех на Вас!
Виж целия пост
# 378
Аз такъв пропуск имам в Щерев, нещо, което даже аз самата разпознах като проблем на ехографа в Бахчеджи.
Виж целия пост
# 379
Да, определено е потресаващо, че в Щерев (понеже нямам опит в други Бг клиники) все още гледат на стари апарати с черно-бели монитори.

Момичета, да ви питам - някоя от вас пътувала ли е с влак до Истанбул?
Вероятно ще ми се наложи да пътувам сама този месец, а с моята кола не ми се тръгва сама.Та единствената по-евтина алтернатива ми се струва влака, понеже самолетен билет под 400 лева в посока не намерих.
Виж целия пост
# 380
Да, определено е потресаващо, че в Щерев (понеже нямам опит в други Бг клиники) все още гледат на стари апарати с черно-бели монитори.

Момичета, да ви питам - някоя от вас пътувала ли е с влак до Истанбул?
Вероятно ще ми се наложи да пътувам сама този месец, а с моята кола не ми се тръгва сама.Та единствената по-евтина алтернатива ми се струва влака, понеже самолетен билет под 400 лева в посока не намерих.
Автобуси няма ли? От Пловдив има много автобуси до Истанбул.
Виж целия пост
# 381
Ние сме пътували с влак преди няколко години от любопитство. Добър вариант е, тъй като е през нощта, но за мен е доста дълго пътуването и имаше час-два закъснение и в двете посоки, тъй че го имайте предвид, ако имате преглед в Истанбул в деня на пристигане. Също по средата на нощта се слиза на границата с все багажа, което и с автобус ще направите де. Иначе дават водичка, някакви малки неща за хапване, чисто е.
Виж целия пост
# 382
Явно добрият стар Lutinus са го спрели от употреба и вместо него имам изписан Progestan 200 mg. Набавих си го чрез приятели от Турция, но като се зачетох в описанието на лекарството в нета пише, че май се предписва орално. Това сигурно не пречи да се приема и вагинално, но все пак да попитам... Ако някоя от вас е на Progestan 200 mg предписани от Мемориал за вагинална употреба, би ли споделила, дали кутииката е същата. Благодаря предварително, момичета Purple HeartKiss

Виж целия пост
# 383
Същата е, не се притеснявайте Simple Smile

Явно добрият стар Lutinus са го спрели от употреба и вместо него имам изписан Progestan 200 mg. Набавих си го чрез приятели от Турция, но като се зачетох в описанието на лекарството в нета пише, че май се предписва орално. Това сигурно не пречи да се приема и вагинално, но все пак да попитам... Ако някоя от вас е на Progestan 200 mg предписани от Мемориал за вагинална употреба, би ли споделила, дали кутииката е същата. Благодаря предварително, момичета Purple HeartKiss


Виж целия пост
# 384
Да си припомним, Гонал писалка и Генотропин писалка в хладилник или само на хладно? В аптеката - на хладно, сестрата - в хладилника?!
Виж целия пост
# 385
Да си припомним, Гонал писалка и Генотропин писалка в хладилник или само на хладно? В аптеката - на хладно, сестрата - в хладилника?!
В хладилника.
Виж целия пост
# 386
Да си припомним, Гонал писалка и Генотропин писалка в хладилник или само на хладно? В аптеката - на хладно, сестрата - в хладилника?!

Задължително в хладилник! Simple Smile
Виж целия пост
# 387
И аз да попитам за Гонал, ако е използвана част от писалката, остатъка може ли да се ползва 2 месеца по-късно?
Виж целия пост
# 388
Аз съм си го ползвала моя. Не се притеснявай от нищо. Simple Smile
Виж целия пост
# 389
Здравейте група др Каврут доктора който ни направи най щастливите хора на света на 02 декември щял да провежда безплатни консултации в гр Хасково ако някой се интересува може да си запише час при него за да види разликата при него споделям номера на координаторката му все пак някой ако се интересува за да може да си запише час 00905374777757 казва се Нигер има вайбър и уатсап.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия