Клиники в Истанбул - тема 17

  • 60 016
  • 728
# 480
Координаторките говорят български, и те се грижат през цялото време да ви превеждат и ви придружават навсякъде в болницата, където имате ангажимент свързан с медицинската част /изследвания, прегледи, пункция/ - на тях това им е работата. Включително по време на пункция - едната координаторка придружава мъжа до лабораторията за даване на материал, а другата е с жената в операционната по време на самата пункция.
Някои от докторите говорят английски, други просто предпочитат цялата комуникация да минава през координаторите. Аз лично разчитам на координаторите, за превод на всичко което касае въпроси от медицинско естество.
Не смятам , че имате нужда от други посредници. Моето първо посещение беше през август, организирано от мен, без посредници. Правя втори опит в рамките на 3 месеца - не съм имала проблем с информацията и навременното й получаване.
Айля и Турхан не работят от август/септември в болницата.
Аз разчитам на Алие и Зейнеп, третото момиче Фериха е от октомври и не е толкова наясно, а и ми изглежда малко по-разсеяна /но може и да бъркам, защото не съм имала толкова контакти с нея/.

По отношение на получаването на информация - при стартиране на процедура правят група във вайбър, в която включват вас и мъжът ви + двама/трима координатори. Така, че дори някоя от координаторките да отсъства другата ще е на работа и ще ви пише, отговори, звънне.
Виж целия пост
# 481
Супер сте, много много благодаря за подробната информация!
Виж целия пост
# 482
Здравейте, не съм много сигурна че въпроса ми е за тази тема, но засяга клиниките в Истанбул. Ще съм ви много благодарна да споделите личен опит и  да ми препоръчате клиника за хемодиализа, колко е цената ориентировъчно и дали качеството на вливките е по добро отколкото в БГ?
Здравейте, не знам дали в тази тема някой може да ви отговори, но ние като сме ходили в Мемориал много често сме срещали българи, които са избрали болницата за лечение на ракови заболявания.
Знам, че в болницата освен координаторите за инвитро процедурите, има и такива, които подпомагат другите клиники.
Бих ви препоръчала да потърсите координаторите на болницата и да ги помолите за информация. Сигурна съм, че ще ви съдействат. Ако нямат самите те информация, то ще ви свържат с правилните хора поне.
Успех
Виж целия пост
# 483
Прегледах темата ма бързо, но не видях информация. Някой дали може да ми сподели актуални цени за Аджибадем Маслак?
Виж целия пост
# 484
Здравейте, на 27.12 сме на първичен преглед в Мемориал. Мислим да си наемем хотел за 1 нощ от 26.12 л, кои са най- близките хотели до болницата? Изследванията, които трябва да са преведени от Гугъл ли да ги преведем или да ходим на преводач? Много сме притеснени дали ще се оправим в този мегаполис, по точно с пътя до болницата! Ако имате някакви насоки за по- лесно предвижване ще съм благодарна да ги чуя.
Благодаря много
Виж целия пост
# 485
Здравейте, на 27.12 сме на първичен преглед в Мемориал. Мислим да си наемем хотел за 1 нощ от 26.12 л, кои са най- близките хотели до болницата? Изследванията, които трябва да са преведени от Гугъл ли да ги преведем или да ходим на преводач? Много сме притеснени дали ще се оправим в този мегаполис, по точно с пътя до болницата! Ако имате някакви насоки за по- лесно предвижване ще съм благодарна да ги чуя.
Благодаря много

Изследванията сама си ги преведох. Има много приятни airbnb опции на пешеходно разстояние от Мемориал и на половината от цената на хотелска стая. Колата може да си я оставите в паркинга на болницата. От регистратура на IVF етажа ще ви дадат документ за безплатно паркиране, ако си посикате Simple Smile
Виж целия пост
# 486
Тъй като все още проучваме и ще сме за 1 нощ може би ще отседнем в хотел от форума разбрах за Елм суит, може би ще сме там. От болницата не искат да е заверен превода, така ли? И най- големия ни страх е как да стигнем до болницата имам предвид с какво приложение? Чудим се дали да не наемем кола че нашите не ми вдъхват много доверие за толкова дълъг път и то в друга държава.
Виж целия пост
# 487
Аз се оправям с колата с офлайн  приложението MAPS.ME или с гугъл мапс. Няма как да ми дадем насоки как се стига до болницата, просто си следвате навигацията и се престроявате малко по-рано.
Ако ви е необходим интернет и имате esim на телефона си може да си купите интернет за 7 дни.
В болницата има паркинг, който ползвате, цената е ниска така, че не е проблем /август
на нашия първичен преглед, за почти цял ден платихме под 10лв/. Безплатен е паркинга само за двойки, които са вече в процедура.
За хотелите са ви казали, имайте предвид че може да се наложи да останете повече от 1 нощ. Не мисля, че лесно ще намерите airbnb за 1-2 нощи, иначе това е варианта за продължителен престой.
Виж целия пост
# 488
Не искат заверени преводи. Изследванията на български директно така си ги носехме. Само епикризи сме превеждали на английски, но пак без преводачи и заверки. Просто като разпечатка и отдолу бях сложила копието на български.
Виж целия пост
# 489
Много благодаря!
Виж целия пост
# 490
И аз да попитам - има ли дами над 40г. в групата и задължително ли правите ПИД на ембрионите?
При консултациите в Мемориал и проф.Кахраман и д-р Юджел, казаха че целта ни е здрав ембрион изследван с ПИД, като основната причина изтъкната от тях са както предишните неуспехи, така и възрастта.
Днес получих информация за развитието на Е на трети ден и въпрос от страна на координаторката - искам ли да изследваме Е, ако са подходящи за изследване на 5-ти ден. Това малко ме обърка, явно мога да поискам свеж трансфер без ПИД, независимо какво сме говорили с докторите.

Аз си държа на ПИД, защото са ми достатъчни 11 неуспеха в БГ, съответно очаквания и надежди и после драми и сълзи.
Виж целия пост
# 491
И аз да попитам - има ли дами над 40г. в групата и задължително ли правите ПИД на ембрионите?
При консултациите в Мемориал и проф.Кахраман и д-р Юджел, казаха че целта ни е здрав ембрион изследван с ПИД, като основната причина изтъкната от тях са както предишните неуспехи, така и възрастта.
Днес получих информация за развитието на Е на трети ден и въпрос от страна на координаторката - искам ли да изследваме Е, ако са подходящи за изследване на 5-ти ден. Това малко ме обърка, явно мога да поискам свеж трансфер без ПИД, независимо какво сме говорили с докторите.

Аз си държа на ПИД, защото са ми достатъчни 11 неуспеха в БГ, съответно очаквания и надежди и после драми и сълзи.
Това със задаването на въпроса “разрешавате ли да изследваме ембрионите” е стандарт при тях. Дори ако сте за свеж, пак го задават. ПИД е добре до там, че ембриона наистина е здрав откъм генетични проблеми, но в никакъв случай не дава гаранция за успешна бременност. Аз лично съм имала 2 трансфера на ембриони с пид-единия без имплантация, другия завършил с кухо яйце. Относно трансфера те ще ви кажат кой е най добрия вариант за вас. По принцип казват, че шансовете на замразен са много по големи, тъй като организма не е под влиянието на хормоните от стимулацията.
Виж целия пост
# 492
Подкрепям написаното от Спарки.
Все пак ПИД се заплаща отделно и явно си искат потвърждение за това. Също така, ако имате повече ембриончета ще питат и колко от тях искате да изследват с ПИД.
Стискам палци за много хубави ембрита и положителен резултат Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 493
Благодаря момичета. Да, зная, че ПИД не е гаранция за забременяване. Но при мен има и някакви имунологични проблеми, които може би са причина за някои от предишните неуспехи /два перфектни Е от донорка, единия се хвана за кратко, а другия НЕ, и това напълно обърка докторите, защото ме убеждаваха, че проблема е в моите Я/. Така че в момента борбата ми е наистина да имам здрав Е, който да трансферирам с взети мерки относно имунологията.
Предишния опит завърши с ПИД на 2 Е /от 6 в началото/, които се оказаха с тризомия и монозомия. Нямам надежда да са много Е, подходящи за ПИД, но колкото толкова, важен е крайния резултат.
Виж целия пост
# 494
Благодаря момичета. Да, зная, че ПИД не е гаранция за забременяване. Но при мен има и някакви имунологични проблеми, които може би са причина за някои от предишните неуспехи /два перфектни Е от донорка, единия се хвана за кратко, а другия НЕ, и това напълно обърка докторите, защото ме убеждаваха, че проблема е в моите Я/. Така че в момента борбата ми е наистина да имам здрав Е, който да трансферирам с взети мерки относно имунологията.
Предишния опит завърши с ПИД на 2 Е /от 6 в началото/, които се оказаха с тризомия и монозомия. Нямам надежда да са много Е, подходящи за ПИД, но колкото толкова, важен е крайния резултат.
А извинете, всички проблемни ембриони с донорски яйцеклетки ли са?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия