Милано и северна Италия - тема 16

  • 54 741
  • 751
# 285
Сайтът за ТРАНСПОРТНИТЕ СТАЧКИ е този:

https://scioperi.mit.gov.it/mit2/public/scioperi

Посоченият от вас линк е за стачки във всички отрасли.

Не е грешен, просто много неща не ви засягат.

В случая, на 05/12 има национална стачка на  държавно и частно здравеопазване и на служителите от чистотата.
Виж целия пост
# 286
Сайтът за ТРАНСПОРТНИТЕ СТАЧКИ е този:

https://scioperi.mit.gov.it/mit2/public/scioperi

Посоченият от вас линк е за стачки във всички отрасли.

Не е грешен, просто много неща не ви засягат.

В случая, на 05/12 има национална стачка на  държавно и частно здравеопазване и на служителите от чистотата.
Добро утро, мила Реджина!
От все сърце Ви благодаря за отговора.
Иначе вкъщи само се поглеждаме и разменяме гневните погледи.
Нали трябва да има виновен за стачката в Италия Simple Smile
Сега спокойно ще стягаме багажа.
Виж целия пост
# 287
И аз благодаря, regina. И се извинявам, ако съм подвела някого моя линк☺
Виж целия пост
# 288
До кога продължава Коледния базар в Милано?
Виж целия пост
# 289
Кой базар? Все още няма нищо.
Виж целия пост
# 290
В повечето сайтове пише, че Коледния базар на Дуомо е от 1 декември до 6 януари.
Явно на различните места е различно, защото в Болоня имаше някакво семпло базарче, което посетих този уикенд, но днес видях, че подреждаха с кран дървени къщички на друго място, очевидно предстои отваряне. Обаче във Ферара не само Коледния базар работеше, но и целия исторически град беше украсен и осветен прекрасно.
Виж целия пост
# 291
Има различни базари по различно време, не е уточнено.
Artigiano in fiera, Oh bej, oh bej, пред Дуомо.

Palazzo Venezia - собственост на Generali Аssicurazioni на p.zza Cordusio ще бъде хотел (Мелия 5*) с реномиран ресторант и rooftop бар.
Би трябвало да отвори съвсем скоро.
Тoзи:




Вероятно малко хора знаят, че в сградата на Централна гара съществува т.нар. "Царски Павилион" - чакалня за царското семейство (Савоя) и свитата при пътуванията им от/до Милано по работа или към вилата в Монца.

Самият павилион (750кв.м) е на 2 етажа.
Долният етаж, откъм пътя - p.zza Duca d'Aosta (където спират шатълите към Бергамо), наречен Sala delle Armi (Зала на оръжията) е Атриума с барелефи от мрамор на оръжия.
На вторият етаж е самата чакалня с мраморни колони, пищни полилеи, барелефи, кадифени кресла и т.н.
От едната страна с балкон към площада, от другата - изход към самата гара, където от перон н.21 са се качвали на влака.
Това през 30-те години.

В тоалетната зад едно от огледалата има стълба, да могат да избягат в случай на опастност.

Чакалнята е реставрирана през 2007г, но не е отворена за посещения от всички.
Само при някои събития или при резервация на частни турове с гид.

Послучай 10-годишнината на Фондацията на Държавните Железници има безплатна изложба там и може да се види до днес.















П.п. вероятно, заради изложбата са махнати червеният килим по стълбището и креслата.

От няколко месеца са пуснати  и фонтаните, които бяха спрени много отдавна:

Виж целия пост
# 292
Ще пътуваме за първи път в Милано. Не знаех , че има други базари,  освен този пред Дуомо.
Ще пристигнем на 25.12 рано сутринта и се притеснявам,  че нищо няма да работи в този ден. Така че ще разглеждаме забележителности отвън + коледния базар.
Виж целия пост
# 293
Записвам се с едно кратко семейно пътуване до Милано 04-06 февруари. Дано всичко е наред (разбирай да са здрави децата, че в най-грипавия период).......
Имаме само 2 пълни дни та ще се ограничим до Милано само. Задължително Аквариума и Дуомо. За другото ако остане време. Дебна и билети за Тайната вечеря, но в момента няма. Дали има шанс да се появят?
Видях и че първата неделя в месеца били безплатни музеите. Да препоръчате някой (интересен и за деца на 10 и 11 г)
Виж целия пост
# 294
Музеят на науката и технологията “Леонардо Да Винчи” е много интересен и за деца и за големи.
Виж целия пост
# 295
Записвам се с едно кратко семейно пътуване до Милано 04-06 февруари. Дано всичко е наред (разбирай да са здрави децата, че в най-грипавия период).......
Имаме само 2 пълни дни та ще се ограничим до Милано само. Задължително Аквариума и Дуомо. За другото ако остане време. Дебна и билети за Тайната вечеря, но в момента няма. Дали има шанс да се появят?
Видях и че първата неделя в месеца били безплатни музеите. Да препоръчате някой (интересен и за деца на 10 и 11 г)

Бих заложила на музея на Леонардо и Ласкала, вместо Авариума.
Виж целия пост
# 296
Когато бях в Милано и аз не успях да се сдобия с билети за "Тайната вечеря", но музея на Леонардо компенсира отчасти. За деца също е  интересно преживяване.
Виж целия пост
# 297
Супер. Значи го записвам в плановете. И аз мисля, че децата повече ще се впечатлят от него, отколкото от Тайната вечеря.
Виж целия пост
# 298
Въпреки, че бях изпуснала началото на тримесечието, когато стартират билетите за Тайната вечеря, и нямаше налични. Проверявах от време на време и купих, така че успяхме да я видим.
Виж целия пост
# 299
Само да уточня, че музеят на Леонардо и музеят на науката и технологията, кръстен на Леонардо са два различни музея. И двата са интересни.  Единият се обикаля за половин един час, а за втория може и 3-4 часа да отидат.
Можете да съчетаете Ла Скала, с катедралата и музеят на Леонардо, защото те са буквално на метри един от друг.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия