Ето, по-горе се каза "Избор е и средата ни. Избор е и какво гледаме , какво слушаме, какво четем, с какви хора общуваме и как живеем.".
Ми не е точно така. Средствата, с които разполагаш, определят достъпа до средата. Например бях почнала на едно място като стажант - аз, за да се издържам, другите - за да трупат стаж. Ама заплащането ниско. Карах с 2 чифта прилични дрехи за работа - перях едните вечер и на другия ден ходех с другите. Дрехи за излизане и по-така - нъц. Обяд - парено геврече или солетки. Да, ама другите стажанти ме канят - ела на обяд, хайде да излезем в петък след работа, хайде в събота на боулинг и т.н. Нито имах какво да облека, нито можех да отделя средства, с които да изляза. Много исках да движа с тях, но нямаше никакъв начин. Като откажеш 2-3 пъти, в един момент спират да те канят. Завързаха се много здрави приятелства тогава, някои после станаха съдружници в собствени фирми, ама аз към онзи момент можех само да надничам през плета и да се надявам на по-добри времена.
И той като се изцепи да ми обяснява лично какъв точно бил ритуалът за пиене на този алкохол, исках земята да се отвори и да ме погълне...