👣 Августови бебета 2023 🤱

  • 27 610
  • 736
# 105
Днес бяхме на първи преглед, вече е с жълтеница малкия, за сега всичко е наред.

Днес става на 6 дни и млякото което давам е 60мл, не можах да запомня след 70мл утре, после на седмица ли се вдигат с по 10мл, или продължавам с по 10мл на ден?
Виж целия пост
# 106
Днес бяхме на първи преглед, вече е с жълтеница малкия, за сега всичко е наред.

Днес става на 6 дни и млякото което давам е 60мл, не можах да запомня след 70мл утре, после на седмица ли се вдигат с по 10мл, или продължавам с по 10мл на ден?

10 на седмица, но много зависи от теглото на бебето. Ние не следвахме тази таблица, понеже нашето бебче се роди мъничък.
Виж целия пост
# 107
Невена е на 6 дни и си има будуване. Понякога 30-40мин., друг път близо час и половина. Бебетата са различни. И двете ми момичет ане са били поспалани. Като гледам и третата ще е като каките.
Виж целия пост
# 108
И аз давам Абоколикен, освен него и Еспумизан два пъти на ден.
При нас най-много помага гушкане. Взимам я с лице към мен, нагласям да сме корем в корем, крачетата и настрани (поза жабче), главата опряна на гърдите ми, по възможност я придържам към сърцето. Казват, че като го чуват се успокояват. И започвам поклащане нагоре-надолу, или ляво-дясно. Ако е голяма криза по-енергично, постепенно намалям темпото с успокояване на плача.

Друго, което видях наскоро и много помага. Хващате бебето с едната ръка да поддържате главичката, с другата дупето. Точно както преди да го доближите към себе си за гушкаме. Само че започвате полюшване нагоре-надолу (както го държите с ръце във въздуха). По-скоро люшкането е по диагонал. Крачетата стигат до вас и пак диагонал нагоре. Плавно, не енергично. Веднага ги усмирява. Но, яко болят ръцете 😀
Виж целия пост
# 109
И моето бебче от два дни е така. Плаче по цял ден, успокоява се ,когато го гушна, но вчера и това не помогна. Днес го измериха и не е качил нищо за една седмица.От както се роди е качил само 300 грама, а сме почти на месец. Така ли трябва да е ? Също така повръща мляко след всяко хранене, може би за това не е наддал. Колко е нормално да качат за месец?
Виж целия пост
# 110
И моето бебче от два дни е така. Плаче по цял ден, успокоява се ,когато го гушна, но вчера и това не помогна. Днес го измериха и не е качил нищо за една седмица.От както се роди е качил само 300 грама, а сме почти на месец. Така ли трябва да е ? Също така повръща мляко след всяко хранене, може би за това не е наддал. Колко е нормално да качат за месец?
С какво се храни, има млека за повръщане.
Виж целия пост
# 111
Ако се храни с кърма и 500-600гр.е добре първите месеци. Обаче аз говоря по старите разбирания, преди 10г. Сега може и да са се променили нещата, най-добре слушай педиатъра.
А вие извеждате ли бебетата на 35°? В тези жеги още не смея да излезем. То е нон стоп горещо... А тя е още и много малка, няма и седмица.
Виж целия пост
# 112
Храня го с аптамил комфорт ( за колики)
Роди се 2930, свали в началото до 2730 и наддаде до 3160. И от миналата седмица стои на тези килограми.
Виж целия пост
# 113
И моята има жълтеница сега. Педиатърът каза, че е добре да й даваме глюкоза, но четох по различни статии и чух мнения, че това не е правилно. Честно казано много се объркахме с мъжа ми и още нищо не сме й дали. Само че си мисля, че след като поне още двама доктори бяха за глюкозата, може би е по-добре да се доверя на хората, които са учили за това.
На вас казвали ли са ви подобно нещо и какво решение сте взели?
Виж целия пост
# 114
Каката ми беше с много тежка жълтеница, стоя на лампа няколко дни и вкъщи после пи глюкоза. Обаче, когато жълтеницата е нормална, няма нужда от това, според мен. И Невена е с жълтеница. Нищо не давам.
Виж целия пост
# 115
Аз давах и с голямото дете, и сега с малкото. И аз четох, че не е правилно, но все пак се доверих.
Виж целия пост
# 116
И аз знам за глюкозата - племенника ми е пил вкъщи след изписване. На нас например не ни казаха нищо нито в болницата, нито педиатъра. Бяхме от 3-ти ден с нея за няколко дни и отмина, не е било нещо сериозно.

Mikin95, ние сме на същото мляко, за седмица беше качил 400грама, но стартирахме с 2450 след изписване (2600 при раждане). Днес сме при педиатъра и ще видим колко е качил за 2 седмици. Този аптамил е за колики и констипация, има друг за повръщане.
Докторката ми каза да го слагам надясно за час, когато не се е оригнал, защото стомахчето е от нея страна и уж по-лесно преработвали млякото така. Също да го държа повече време изправен дори и след като се е оригнал. Аз забелязвам, че хълца много често. Уж нормално ама 3-4 пъти на ден си го има..
В жегите излизам само надвечер, във Варна е ужасно и няма особено много места със сянка за разходка.
Виж целия пост
# 117
Ами и аз да кажа, че и ние сме малко нервни…. От ден 4ти му давам биогая вечер. Интересното беше, че до 7 дми ден всичко си беше спокойно ядене спане ядене спане и спокойно бебе като цяло…. И послеее - всяка вечер от 7 ч вечерта се започва рев рев превиване…. Така разбрахме че са колики… добавихме и колийф на шест от храненията- дали виждам ефект- бих казала не , но му го даваме за наше успокоение… Това, което помага е таткото го гушва корем в корем и започва дългото подрусване докато отмине кризата с коликите.. И в много тежките моменти включваме и сешоара на помощ 🫠
Но факт, че откакто има колики, Миро започна на всяко събуждане да е нервен и да подплаква- без да има причина… някакси е неспокоен…
Млякото е на hipp ha 1 и където мога се включвам и с малкото кърма, която имам…. Дали аз съм проблема, защото съм с лактозна непоносимост, ама пък аз пия пробиотик и внимавам какво ям- незнам 🤔
Надявам се просто бързо да мине този период с коликите Simple Smile
Виж целия пост
# 118
Ами и аз да кажа, че и ние сме малко нервни…. От ден 4ти му давам биогая вечер. Интересното беше, че до 7 дми ден всичко си беше спокойно ядене спане ядене спане и спокойно бебе като цяло…. И послеее - всяка вечер от 7 ч вечерта се започва рев рев превиване…. Така разбрахме че са колики… добавихме и колийф на шест от храненията- дали виждам ефект- бих казала не , но му го даваме за наше успокоение… Това, което помага е таткото го гушва корем в корем и започва дългото подрусване докато отмине кризата с коликите.. И в много тежките моменти включваме и сешоара на помощ 🫠
Но факт, че откакто има колики, Миро започна на всяко събуждане да е нервен и да подплаква- без да има причина… някакси е неспокоен…
Млякото е на hipp ha 1 и където мога се включвам и с малкото кърма, която имам…. Дали аз съм проблема, защото съм с лактозна непоносимост, ама пък аз пия пробиотик и внимавам какво ям- незнам 🤔
Надявам се просто бързо да мине този период с коликите Simple Smile

Не си ти проблема. И при нас е същата работа. Едно към едно. Утре сме на консултация да видим какво ще каже педиатъра. Тъпото е, че всеки минал през това ти казва нормално. Ама как да ти е нормално, като гледаш тази малка душичка да се мъчи.
Железни нерви момичета, това явно е разковничето.
Виж целия пост
# 119
Момичета, здравейте. Някой от вас ползва ли карти за визуална стимулация на новороденото? А слагате ли бебетата на активна гимнастика вече?
Ние още не сме взели никакви играчки, но вече се замислям.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия