👣 Августови бебета 2023 🤱

  • 27 610
  • 736
# 150
K.belleza, сигурна ли си, че е конюктивит?
Моето бебе имаше запушено слъзно каналче и от това имаше малко секрет. Оправи се за 1 ден като го почиствах с памуче с физиологичен разтвор и правих масаж (има клипчета в ютуб).
А иначе пъпчиците са нормални, изчистват се бебетата.
Виж целия пост
# 151
K.belleza, сигурна ли си, че е конюктивит?
Моето бебе имаше запушено слъзно каналче и от това имаше малко секрет. Оправи се за 1 ден като го почиствах с памуче с физиологичен разтвор и правих масаж (има клипчета в ютуб).
А иначе пъпчиците са нормални, изчистват се бебетата.

Прилича ми на конюнктивит, как бих могла да бъда сигурна дали не е запушен каналче?
Ще почиствам за сега с лайка.
Виж целия пост
# 152
K.belleza, сигурна ли си, че е конюктивит?
Моето бебе имаше запушено слъзно каналче и от това имаше малко секрет. Оправи се за 1 ден като го почиствах с памуче с физиологичен разтвор и правих масаж (има клипчета в ютуб).
А иначе пъпчиците са нормални, изчистват се бебетата.

Може ли да пратиш линк към масажа, който помогна на твоето бебче?

Благодаря ти!
Виж целия пост
# 153
И ние имаме жълт очен секрет.. Купихме физиологичен разтвор. Директно ли капваме на оченцето или първо на тампон/памук?
Да попитам и нослето как почиствате? По колко капки физиологичен разтвор капвате?
Виж целия пост
# 154
Аз от по клипчетата в нета и от болницата така ни показаха:
Физиологичният разтвор е на капсулки и една такава се ползва само веднъж
Две памучета - по едно за всяко око- това е важно в случай че има “нещо” по някое да не се зарази и другото. Та напияваме доволно всяко едно памуче и от ушите към носа е посоката на забърсване
В нослето директно капвам 2-3 капки от разтвора и толко…. Обмислям обаче и да “смукна” скоро с аспираторчето за нос - аз си взех това на чико, че било с най-мек накрайник… ама още малко ме шубе… но го чувам как леко хрипти и мисля, че е от нослето…🫠
И ние имаме жълт очен секрет.. Купихме физиологичен разтвор. Директно ли капваме на оченцето или първо на тампон/памук?
Да попитам и нослето как почиствате? По колко капки физиологичен разтвор капвате?
Виж целия пост
# 155
Нормално ли е когато бебето спи понякога да е с отворена устичка?
Виж целия пост
# 156
Има доста клипчета, горе долу едно и също е на всички
https://m.youtube.com/watch?v=XoPDsQk1Pys&t=141s&pp=ygU30LzQsNGB … QsdC10LHQtQ%3D%3D
В носа по 1-2 капки в ноздра физиологичен. Знам, че ако няма нужда е по-добре да не се издърпва с аспиратор.

Нормално е да спи с отворена уста, питах в неонатологията, понеже и моето така спеше /а и все още/.
Виж целия пост
# 157
Mint., благодаря много!
Виж целия пост
# 158
Всеки ден ли почиствате нослетата на бебетата с физиологичен разтвор или само ако има нужда?
Виж целия пост
# 159
Всеки ден ли почиствате нослетата на бебетата с физиологичен разтвор или само ако има нужда?

Само при нужда.
Виж целия пост
# 160
Как давате вигантола на бебчетата си?
Виж целия пост
# 161
2 капки от 20-я ден в млякото, моето е на АМ. при кърмене знам, че се изцеждат някои мами 10-20 мл добавят там и след това продължават с кърменето.
Виж целия пост
# 162
Как давате вигантола на бебчетата си?
Аз давам Вая - директно в устата капя.
Виж целия пост
# 163
И аз казвам директно в устата вигантол.
Виж целия пост
# 164
До мамите със секцио, над операцията усещам като  буца и леко не наболява, това нормално ли е на вас меко ли е или е трърдо около самия разрез?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия