👣Някои АВГУСТинки вече бебета люлеят, другите още за срещата копнеят🤰 - Август 2023, тема 8 💗💙

  • 51 230
  • 609
# 225
Момичета, някоя от вас беше писала, че е ползвала Мелилакс. Може ли да ми кажете колко бързо действа горе-долу?
Виж целия пост
# 226
Момичета, някоя от вас беше писала, че е ползвала Мелилакс. Може ли да ми кажете колко бързо действа горе-долу?

Веднага 😊 може би броени минути. Аз съм ползвала две една след друга за по-добро пречистване.
Виж целия пост
# 227
Честито бебче, Mint! Да расте здраво и щастливо! Бързо възстановяване! 🌹

Мен все още не са ме проверявали за разкритие. Утре ми е термина и влизам в 40-та седмица. Утре ще сглобяваме и кошарата и ще досъбирам багаж за родилното 😅
На детската площадка вече залагат кой ден ще раждам 😁
Иначе всеки ден се намира някой да ме провери дали съм родила. Много ми става смешно, дори не се дразня вече.

Ариел, добре ме разсмя 😀 Значи залагат кога ще се роди.. 
Щом и багаж ще досъбираш, значи има време - бебето не се е разбързало.
Виж целия пост
# 228
Честито бебче, минт! Бъдете много щастливи.
Виж целия пост
# 229
Mint, честито и от мен! Да е здрав и щастлив бебчо и много да ви радва, а ти бързо да се възстановяваш! Heart
Виж целия пост
# 230
Mint, честито бебче! 🥰 Да ви е живо и здраво! 🍀
Виж целия пост
# 231
Mint,да ви е жив и здрав Blue Heart
Виж целия пост
# 232
Дами, имам въпрос към мамите, които си имат вече дечица..
Как почиствате нослетата на бебетата? Колко често трябва? Какво се използва и как?
Имам само аспиратор за нос, др. не съм купувала “като разтвор”..
Току що разбрах от приятелка, че трябва да купя и термометър за влажност на стаята 🤷🏻♀😃
Виж целия пост
# 233
Дами, имам въпрос към мамите, които си имат вече дечица..
Как почиствате нослетата на бебетата? Колко често трябва? Какво се използва и как?
Имам само аспиратор за нос, др. не съм купувала “като разтвор”..
Току що разбрах от приятелка, че трябва да купя и термометър за влажност на стаята 🤷🏻♀😃


На "сухо" носле не се използва. Капваш малко физиологичен разтвор и тогава се ползва аспиратора. Иначе е хубаво веднъж след баня вечер преди да легне бебето да спи, за да спи с чисто носле. Ако хърка или ти се струва, че нослето му е пълно, можеш и през деня да правиш процедурата.
Термометър за влажност не е от чак толкова жизнено значение, ако не седите нон стоп на климатик, тъй като той наистина пресушава въздуха.
Виж целия пост
# 234
Честито бебче, Mint! Да беде жив и здрав, с много късмет и успехи в живота!
Виж целия пост
# 235
Mint, честито! Бързо възстановяване!
Аз не знам нашият педиатър сали ще дойде до вкъщи, не съм го питала. Като родя, ще му звъня. Той е и мой и на децата ЛЛ, така че това поне е уредено.
Ние утре сме на кръщене. Взех си една рокля, с идеята да я нося и после. Но се чувствам огромна😃😃😃 Въпреки че, не съм кой знае колко.
Виж целия пост
# 236
Дами, имам въпрос към мамите, които си имат вече дечица..
Как почиствате нослетата на бебетата? Колко често трябва? Какво се използва и как?
Имам само аспиратор за нос, др. не съм купувала “като разтвор”..
Току що разбрах от приятелка, че трябва да купя и термометър за влажност на стаята 🤷🏻♀😃

Термометър съм ползвала само за да меря температурата на бебето. Нито за вода, нито за влажност на въздуха. Излишно втелясване  е за мен.
В нослето слагах по 1-2 капки стерилен физиологичен разтвор при баня вечер. Не съм теглила с аспиратор. Знам, че не е хубаво да се третира постоянно с аспиратор. Очичките почиствах с марличка отвън навътре, намокрена с физиологичен отново.
Виж целия пост
# 237
И аз като Ариел действах.

За  стаята си бяхме взели някакъв часовник, който мери температура и влажност. Към 15лв май беше. Ето такъв

Виж целия пост
# 238
Здраввйрв мами!
В 33г.с съм вече. С Дибер преди бременноста, но  контролиран без усложнения. С АГ коментирахме и избрахме дата за секцио доста по рано предвид заболяването ми. Та  ако всичко е наред нещата ще се случат в 36г.с + 2 дни . Притеснявам се дали ще в достатъчно пораснало , знам че по-трудна ще е адаптацията . Дано не се налага да бъде задържано в неонатологията . Но е съобразено предвид риска от играещи захари… Тези който са секцио, за коя сесмица сте планували?
Виж целия пост
# 239
Здраввйрв мами!
В 33г.с съм вече. С Дибер преди бременноста, но  контролиран без усложнения. С АГ коментирахме и избрахме дата за секцио доста по рано предвид заболяването ми. Та  ако всичко е наред нещата ще се случат в 36г.с + 2 дни . Притеснявам се дали ще в достатъчно пораснало , знам че по-трудна ще е адаптацията . Дано не се налага да бъде задържано в неонатологията . Но е съобразено предвид риска от играещи захари… Тези който са секцио, за коя сесмица сте планували?

Аз ще съм към края на 38г.с.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия