👣Някои АВГУСТинки вече бебета люлеят, другите още за срещата копнеят🤰 - Август 2023, тема 8 💗💙

  • 51 245
  • 609
# 210
Никаква идея, днес съм 36+6 и ми беше за пръв път.
Аз съм в 36+4.... значи да очаквам това на следващия преглед😅
Виж целия пост
# 211
Момичета, вчера се роди вторият ми син с планово секцио💙Тежи 2910, 51см.
Секциото мина доста добре, възстановяването уж също засега, макар че от следобяд вече ми се появиха болки, а имам и в рамото, което е странно.
Хубавото е, че засука и дано така лесно вървят нещата, че с баткото се поизмъчих.
В болницата е ужасно горещо, седиш и се потиш.
Досега бях спокойна, ама преди малко ме налегнаха мисли - как ще се оправя с 2 деца, няма ли да пренебрегвам едното за сметка на другото и ей такива неща.
Виж целия пост
# 212
Никаква идея, днес съм 36+6 и ми беше за пръв път.
.

Мен ме провериха във вторник (37г.с) просто, защото ми взимаха и МБ и бях легнала на леглото.
Днес ми излезнаха резултатите от МБ - всичко е наред слава Богу.
Днес сглобихме кошарата, от утре почвам с прането и подреждането на гардероби и скринове. Ще се забавлявам през следващите дни. Баткото голям ентусиазъм показва, щял да спи на кошарата с бебето заедно, да го държи за ръчичката, за да е спокойно (аз така го приспивам). Да видим де, дано и занапред да е така щастлив. Но не се залъгвам, че все ще е цветя и рози положението. Днес избира биберони и някакви играчки, супер доволен, че той е направил изборът. Като цяло с покупките приключих, фб ми се напълни реклами за бебешки дрешки и ако видя нещо може да поръчам, но едва ли.
Виж целия пост
# 213
Mint., честито! Жив и здрав да ви е и много да ви радва! 🍀💙
Бързо възстановяване! ,🌷
На кой етаж си?
Виж целия пост
# 214
Момичета, вчера се роди вторият ми син с планово секцио💙Тежи 2910, 51см.
Секциото мина доста добре, възстановяването уж също засега, макар че от следобяд вече ми се появиха болки, а имам и в рамото, което е странно.
Хубавото е, че засука и дано така лесно вървят нещата, че с баткото се поизмъчих.
В болницата е ужасно горещо, седиш и се потиш.
Досега бях спокойна, ама преди малко ме налегнаха мисли - как ще се оправя с 2 деца, няма ли да пренебрегвам едното за сметка на другото и ей такива неща.

Честита рожба! 💙😘 Пожелавам да е здрав и много да ви радва! Бързо възстановяване! ❤❤
Виж целия пост
# 215
Момичета, вчера се роди вторият ми син с планово секцио💙Тежи 2910, 51см.
Секциото мина доста добре, възстановяването уж също засега, макар че от следобяд вече ми се появиха болки, а имам и в рамото, което е странно.
Хубавото е, че засука и дано така лесно вървят нещата, че с баткото се поизмъчих.
В болницата е ужасно горещо, седиш и се потиш.
Досега бях спокойна, ама преди малко ме налегнаха мисли - как ще се оправя с 2 деца, няма ли да пренебрегвам едното за сметка на другото и ей такива неща.
Честито ангелче!Нека расте здрав и много обичан!❤🍀
Виж целия пост
# 216
Честито, Mint. Да бъде здрав, щастлив и обичан!
Виж целия пост
# 217
Mint., честито бебче! Много здраве и щастливо детство му пожелавам!

Бързо възстановяване!
Виж целия пост
# 218
Честито бебче, Mint! Да расте здраво и щастливо! Бързо възстановяване! 🌹

Мен все още не са ме проверявали за разкритие. Утре ми е термина и влизам в 40-та седмица. Утре ще сглобяваме и кошарата и ще досъбирам багаж за родилното 😅
На детската площадка вече залагат кой ден ще раждам 😁
Иначе всеки ден се намира някой да ме провери дали съм родила. Много ми става смешно, дори не се дразня вече.
Виж целия пост
# 219
Честито бебче, Mint! Да расте здраво и щастливо! Бързо възстановяване! 🌹

Мен все още не са ме проверявали за разкритие. Утре ми е термина и влизам в 40-та седмица. Утре ще сглобяваме и кошарата и ще досъбирам багаж за родилното 😅
На детската площадка вече залагат кой ден ще раждам 😁
Иначе всеки ден се намира някой да ме провери дали съм родила. Много ми става смешно, дори не се дразня вече.
Мен моите колежки от 6тия месец  ме питаха няма ли да раждаш вече😂Добре,че излязох в болничен,че ми беше писнало вече.
Виж целия пост
# 220
Mint, честито момченце! Живо и здраво да е, а на теб бързо възстановяване! Heart
Виж целия пост
# 221
Благодаря на всички💙Jupiter, на 12-тия съм.
Виж целия пост
# 222
Честито момченце, Mint! Blue Heart Да ви е живо и здраво! Flowers Bouquet
Виж целия пост
# 223
Mijt, честито щастие и от мен! 🩵 С пожелания за спокойни нощи и прекрасни моменти с мъничето!

Аз се поизгубих тези дни, та бая се беше насъбрало за четене 🤭

Да ви кажа, че аз 3 дни преди да родя бях отишла с ММ да послушаме латино музика в едно открито заведение и тъкмо му бях казала, че ще е като за последно (почти цяла бременност бях на домашен режим за задържане покрай свръх чувствителна матка, хематом, тромбофилия и накрая контракции). В деня преди да родя бях прала тапицерията на количката и гладих дрешки, та може би и това задейства бебока. Последните дни беше едно затишие и всеки казва, че това е сигнал за предстоящо раждане, не знам до колко е вярно. 😅

Относно килограмите - при нас вървеше много време със седмица -10 дни напред, но от последната фетална в 29гс си отговаряше изцяло на седмицата и все така беше до края. Коремчето и при нас беше по-малко, но не ми казаха да приемам нищо допълнително и че измерванията не били много точни. На прегледа при АГ седмица преди да се роди беше 2550гр, на прегледа при хоспитализация 2700гр, а се роди 2600гр. Писаха го 45см, но педиатърката го измери 47см и каза, че по-скоро е бил записан неточно в болницата.
Аз бях избрала педиатър, който е и личен лекар. Моя приятелка е записала детенцето си там и е доволна и изобщо не съм търсила други, понеже нямам грам познания. Хубавото е, че пробва първо с хомеопатия, а не директно с лекарства и на мен лично това ми хареса. Не ходят по домовете отдавна (оправданието винаги е Ковид), та вече имахме първото излизане от дома. Мисля да си останем вкъщи поне още 10-тина дни. Струва ми се толкова крехък, че не смея да излезем, като цяло съм си паника за всичко, защото ни е първо бебче и то след един неуспех, та и аз и ММ си треперим 😅
Аз не съм взимала доп. обезболяващи в болницата, дори последното го бях пропуснала. Вървях много из коридорите в болницата, у дома качвах стълбите, а не с асансьора и се чувствам добре след секциото. Дори не мога да кажа, че имам силен дискомфорт, по-скоро понякога ме наболява от едната страна на операцията, но предимно след известно залежаване като съм легнала да спя за 2ч.
Бебчо нещо не си харесва биберона на Филипс и май ще потърся каучуков (от такава материя даваха в болницата)..
Притеснява ме, че не всеки път си изяжда порцията и няма да може да наддаде добре..

Стана дълго, но си излях душицата 🤭
Виж целия пост
# 224
И моето бебе не винаги си изяжда цялата порция, но и ние не ядем всеки път точни грамажи, нали? Не се тревожи, бебето няма да се остави гладно 😃
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия