Мартенчетата растат кат' гъбки, време им е за захранване и зъбки - ТЕМА 2

  • 23 758
  • 743
# 135
Момичета,чета,чета и нищо не разбирам
Бебе е на 5навършени месеца.Реших да захранвам
3дви давах картофче,после 3дни давах морков.Давам по 1-2 лъжички първи ден,стигам до към 3(малката не изявява голямо желание)
Тааа въпроса ми е ,всеки път новата храна я въвеждам по малко,за 2-3 дни...то края не му се вижда,има 300вида пюрета сигурно 😀 кога се стига до по-голяма доза,ако винаги новото се дава по малко.Не знам дали ме разбрахте.Аз нищо не разбирам от това захранване.Помогнете,които вече сте по-обиграни
Виж целия пост
# 136
Mimsd, до по-голяма доза стигаш като смесваш пюрета. Например давала си 3 дни картоф и си стигнала да кажем 3 лъжички. На следващия ден правиш пюренце от картоф и морков, като съотношението е примерно 3:1... Съответно можеш да дадеш вече 4, 5 лъжички. На следващ фен вече съотношението е 2:2 и даваш пак повечко лъжички, естествено ако бебето изобщо иска. И така докато не дадеш само морковче. Това е, което аз знам като похват.

За чувалче, аз мисля да поръчам есенен на Angel baby, с крачета, защото много се върти и не си представям как ще стане да спи в такъв без. Космонавт ще поръчвам като стане нужда, защото изобщо не мога да преценя какъв размер да взема, той много расте, а и то всичко зависи каква ще е зимата изобщо.

Ев, радвам се, че всичко е наред при вас.

Anya, Моето момче също не проявява интерес към седенто. Седи ако го сложим ние или ако го държим, но не се опитва сам.

Последните дни си добави едно нощно хранене и става три пъти... Не знам скок или зъб е, ама дано отмине.
Виж целия пост
# 137
Mimsd, за захранването аз правех така: първи ден давам 2-3 лъжички например тиквичка, 2-ри ден пак като се опитвам да увелича количеството, трети ден също, четвъртият ден давам нов зеленчук например морков като или давам само 2-3 лъжички от него, или ги добавям към пюрето от тиквичка, тъй като тя вече е въведена. Надявам се ме разбра. Първоначално захранвах по 3 дни със съответния вид зеленчук, но след това по ден-два. Като въведеш няколко зеленчука, може да правиш всякакви миксове Simple Smile В началото не хапват много, много, докато се ориентират какво е това, което им се дава, защото е различо от кърма/АМ. Аз захранвам вече малко повече от месец и пак доста често има моменти, в които не изяжда цяла порция от 140-150 мл. Не се притеснявай със захранването. Като почнете веднъж ще се наредят нещата. Аз на моята девойка дори купих лигавник с ръкави, че става голямо мазало, а има и храни, които много оцветяват. Засега ползвам препарата на Фрош за петна. Уж се справя на този етап Simple Smile

Any@, да, с Angel baby беше в болницата като се роди, но се чудя чувалчетата от другите марки дали са добри. Виждам, че има в Косара с крачета. Бях намерила и една варненска фирма, която шие.
Ще потърся да видя и George какви предлагат.

Калина още не проявява интерес към седенето. Ако я сложа седнала с подкрепа от наша страна, седи и дори протяга ръчички да взема играчки. Още мускулатурата ѝ е слаба. Ще дойде и това време.
Виж целия пост
# 138
March, на мен ми подариха тази книга, в комплект с още книга с рецепти, лъжичка и голям гумен лигавник. Според мен книгата не си заслужава, много хаотично написана и доста общи приказки. Мен лично повече ме обърка, отколкото ми помогна за изясняване на това захранване. Ако решиш мога да ти я изпратя да видиш за какво става въпрос.
Книгата с рецепти е добра.

От седмица насам нашият младеж ака на 2-3 дни, за разлика от преди, когато акаше по няколко пъти на ден и сега се чудя дали е нормално или има проблеми със стомахчето. Доста пръцка, но не изглежда да го боли.

А на мен май ми се запуши каналче на гърдата, защото доста ме боли от едната страна. Слагам зелеви листа и се надявам бързо да мине, че ми е трудно бебеносенето така.
Виж целия пост
# 139
March, на мен ми подариха тази книга, в комплект с още книга с рецепти, лъжичка и голям гумен лигавник. Според мен книгата не си заслужава, много хаотично написана и доста общи приказки. Мен лично повече ме обърка, отколкото ми помогна за изясняване на това захранване. Ако решиш мога да ти я изпратя да видиш за какво става въпрос.
Книгата с рецепти е добра.

От седмица насам нашият младеж ака на 2-3 дни, за разлика от преди, когато акаше по няколко пъти на ден и сега се чудя дали е нормално или има проблеми със стомахчето. Доста пръцка, но не изглежда да го боли.

А на мен май ми се запуши каналче на гърдата, защото доста ме боли от едната страна. Слагам зелеви листа и се надявам бързо да мине, че ми е трудно бебеносенето така.

И мен книгата с рецепти не привлича, въпреки че то има много в Интернет.

За акането и Вики разреди преди известно време, но не ме притеснява, защото не виждам да се мъчи. Нормално е да им се изменя перисталтиката. Ако не си сменяла нещо в храненето му, няма какво да го мислиш.
Виж целия пост
# 140
Мога да наснимам рецептите и да ги кача някъде, ако имаш интерес.

Все с кърма си го храня все още, така че явно си е добре. Планирам до седмица-две да започна захранването. Направих си една екселска таблица кога какво да въвеждам ама още не съм я попълнила Grinning  обичам да работя по план и ще ми е по-спокойно.
Виж целия пост
# 141
Мога да наснимам рецептите и да ги кача някъде, ако имаш интерес.

Все с кърма си го храня все още, така че явно си е добре. Планирам до седмица-две да започна захранването. Направих си една екселска таблица кога какво да въвеждам ама още не съм я попълнила Grinning  обичам да работя по план и ще ми е по-спокойно.

Ще се радвам да споделиш, ако ти се занимава Simple Smile И рецептите и екселката.
Аз исках да започна на 11ти, но нашата педиатърка, каза да изчакаме да навърши 6м. Той обаче проявява много интерес към нашата храна и не знам дали ще издържа да не му дам нещичко да опита... Освен това имам някакви подозрения, че вече не се наяжда хубаво с кърмата...
Виж целия пост
# 142
Качих ги в гугъл драйв, който има интерес може да ми прати gmail - ски мейл и ще ги споделя.
Виж целия пост
# 143
Момичета, скоро ще започна да давам вода( изключително кърмен е).  Въпроса ми е каква чаша/шише използвате? Спомням си, че бях мернала някаква снимка с вариантите, който се препоръчват, и тези който- не.
Виж целия пост
# 144
Надявам се вскички, които са на море да са добре! Ние сме на север и тук времето е чудесно.
След толкова много поздравления се чувствам "длъжна" да споделя преживяванията от последните дни Kissing Heart
  Още първия ден като дойдохме и полегнахме на пясъка нашия момък реши, че е време да започне да пълзи и да не ни остави да си почиваме Heart Eyes Joy
 Със захранването аз уж много се бях замислила, но така и не остана време да се информирам достатъчно и не знам до колко съм постъпила правилно. Общо взето запичнах с няколко лъжички тиквичка, като на третия ден бях стигнала до 50гр и после към нея прибавях другите зеленчуци. До сега май не сме яли пюре без тиквичка Joy За 10тина дни стигнахме до 130гр и сега ако пюрето му харесва и успея да го дам достатъчно бързо изяжда към 150гр. Ако нещо не е на кеф и не му харесва си давам и мляко. Гледам да не го насилвам много.
 Вода давам от родилното още в обокновено шише с биберон. От както захранвам давам да пробва чашка/ шотче, но там е по- скоро оливане, а  не пиене.
 Чувалче ползвахме още като новородено, обаче съвсем обикновено (без крачета, от Хиполенд). Добра идея е това с крачетата, че както се върти може и да се завърже на възел, докато спи някоя вечер.
 Аз до сега много рядко давах играчки. Да не кажа, че направо си го оставях да се самоизучава и самонаблюдава и не исках да му отвличам вниманието с нищо. До някъде и си мисля, че от там идва желанието да се движи толкова много и да става, пълзи и ходи. Просто вече скуката му идва в повече предполагам.  Отделно се опитвам да се движа по методиката на Монтесори. Не знам до колко ми се получава. Тия дни таткото е по- ангажиран в ежедневните грижи и май всичко отиде по дяволоте.
Виж целия пост
# 145
lady25, радвам се, че при вас времето е ок. Дано си изкарате незабравимо! Много е смешно, че малкият се е разпълзял точно сега, но нека се развива детето. Може да драпа по пясъка.

За чувалче - като беше новороден Сами, ползвахме чувал на angel baby. После одеялце или пелена, но се отвиваше. Лятото спеше без нищо. Вече става хладно нощем, та се чудя какво да му слагам. Може би ще купя тънко чувалче с крачета. Той се обръща по корем и ме е страх да не се омотае....

Varnagirl, някъде бях гледала, че не се препоръчва вода от шише с биберон, но моят е пил досега 3-4 пъти така, той още отказва вода. Май ще купя малка чашка и ще пробвам с нея.

Plamena, сподели, когато започнете със захранването. Дано стартира добре.

Моят мъник има колики нощем, ако е ял много пюре (над 100 грама за обяд) и каша за следобедна. Ако яде така, нощем пръцка и се буди. Явно му е малко рано за 2 твърди хранения, та днес мисля да пропусна кашата и да видя как ще спи...
Виж целия пост
# 146
Ето какво съм си запазила за шишетата и чашките.
 Каня се тези дни да ида до Дм да разгледам какви чинийки и прибори има, ще видя дали има и чашки. Иначе видях такава силиконови чашка, като първата в рея.бг, сигурно ще поръчам оттам.

Виж целия пост
# 147
Ето какво съм си запазила за шишетата и чашките.
 Каня се тези дни да ида до Дм да разгледам какви чинийки и прибори има, ще видя дали има и чашки. Иначе видях такава силиконови чашка, като първата в рея.бг, сигурно ще поръчам оттам.


По принцип го знам вече и аз това за чашките, но когато започнах да давам вода не го знаех, а и тогава не мисля, че щеше да може да пие с чашка.
 Монтесори препоръчва мъничка чашка/ шотче, за да може детеро само да я държи след като се научи да пие вода.
Виж целия пост
# 148
А защо да не пие вода от шише с биберон?
Виж целия пост
# 149
А защо да не пие вода от шише с биберон?
Теорията е, че ако суче биберон ще го откаже от гърдата, защото от нея е по-трудно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия