ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 114

  • 65 063
  • 758
# 675
Това със запеканката звучи добре. Днес направих нещо подобно вероятно, с броколи и карфиол, сос бешамел и кашкавал, получи се доста вкусно.
Тази сутрин съм 91.00кг. ще видим как ще е утре, като цяло знам, че е нормално килограмите да варират до 1-2кг на ден според течностите, храната и т.н. затова доколкото знам е добре всеки ден при едни и същи условия да се теглиш в продължение на 5-7дни и малко като изчисляване на оценка събираш кг и делиш на дните  и получаваш едно средно число което ти служи като ориентир дали качваш, сваляш или задържаш.
Виж целия пост
# 676
Здравейте.
Тъкмо закусо - обядвах 😀 пържола със 100 гр картофи на еър фрайъра.
После ще правя леща, но не знам дали ще я ям. Имам протеин ще си забъркам една - две дози.
Тази вечер мисля да се разхождам, то и вчера исках , но си изкъпах косата и не ми се излизаше на студа.
Първите дни е лесна работа , дори не мисля за храна и не съм гладна , а пия и хром.
Преди като бях свалила доста бях свикнала да си пускам музика вкъщи и скачах, тичах на едно място и т.н. 😀 за сега няма да го правя , като поотслабна малко тогава.
Най - трудното за сега ми е пиенето на вода.
Искам да пия по 3л , но успявам по 2
Като не съм на режим въобще не пия , макс 1л на ден и за това и ми е трудно.
Виж целия пост
# 677
Здравейте!
 Копирам си поста от Дюканскста тема и бих искала да се присъедина към вашата. След дълго лутане между всички ,, модерни " диети, от които качвах още и още, реших да се пробвам отново на Дюкан. Преди много години доста добре ми се отрази.
 Но...сега съм на 55+, в менопауза, с ИР,  и трябва да сваля 20кг.

За 10 дена на режима, в който съм съвсем стриктна, съм свалила само 2кг, и то в ударния период. Това много ме демотивира, вярно е, че годините 55+ и менопаузата оказват влияние, ама нали уж колкото повече килограми има за сваляне толкова по- бързо падали, особено в началото. И на мерки нямам промяна.
Кръвното ми обаче има драстична промяна, нормализира се, даже махнах единия вид лекарства, след консултация с кардиолог, защото много падаше и се чувствах замаяна.  Кръвната захар също е паднала и сега е около 5,2. Дано и инсулина да се е повлиял, не приемам метформини.
Та ползи определено има и то само за 10 дена, но килограмите защо не падат.
Сутрин пия кафе с малко мляко 0,1%. Закусвам към 10ч палачинка с овесени трици. Обядвам към 14ч риба, или яйца или пилешки подбедреници без кожа, вечерям към 19ч същото. Чувствам се много добре, заситена, не прегладнявам, но и не отслабвам.
В другите дни към тези протеини добавям краставица, зелена салата, броколи с пермезан, старая се да са зелени зеленчуци. С водата ми е много трудно- със зор ги докарвам 1,5 л.
Движение нямам никакво, за съжаление, около 3000 крачки ,,служебно".

Къде бъркам, освен в обездвижването де?
Виж целия пост
# 678
Поне моят опит е че с ИР свалянето изобщо не става за дни... Вярно че аз не се тегля и меря, та трудно мога да кажа с точност как ми е вървял прогресът, но минаха месеци на режим преди да има видима съществена разлика. Вярно, чувствах се много по-добре като цяло и прочие, ама първите месеци отслабването не го броя. И после 20тина кила дето паднаха почти без да разбера, това без да си променям режима, все на ВМНВ. Буквално се е случвало да мина без дрехи край най-голямото огледало вкъщи и от бегъл поглед толкова да се изнедавам, че съм се връщала да погледна пак Grinning
Та може и да не е проблемът в режима ти а в очакванията ти.
Виж целия пост
# 679
Щеше ми се да са повече свалените килограми поне в началото, за да имам стимул. Като чета хората как бързо свалят в ударната фаза и за 4 месеца ги няма 20 кг, това много ме мотивира, но като гледам при мен колко бавно става..  Като начин на хранене ми допада режима, нищо сладко не ми се прияжда, не ми е подут корема от много храна, даже и плодовете, които обожавам не ме изкушават. Явно трябва да се въоръжа с търпение и да не се отказвам.
Виж целия пост
# 680
maq-mi, аз бих те посъветвала, ако имаш възможност да си изтеглиш по- рано вечерята, при мен това най- добре действа за бързо отслабване.

О- същия като вчера
В- веге варианта на бъркани яйца, а именно бъркано тофу със зеленчуци и салата  

Скрит текст:
Виж целия пост
# 681
Здравейте!
 Копирам си поста от Дюканскста тема и бих искала да се присъедина към вашата. След дълго лутане между всички ,, модерни " диети, от които качвах още и още, реших да се пробвам отново на Дюкан. Преди много години доста добре ми се отрази.
 Но...сега съм на 55+, в менопауза, с ИР,  и трябва да сваля 20кг.

За 10 дена на режима, в който съм съвсем стриктна, съм свалила само 2кг, и то в ударния период. Това много ме демотивира, вярно е, че годините 55+ и менопаузата оказват влияние, ама нали уж колкото повече килограми има за сваляне толкова по- бързо падали, особено в началото. И на мерки нямам промяна.
Кръвното ми обаче има драстична промяна, нормализира се, даже махнах единия вид лекарства, след консултация с кардиолог, защото много падаше и се чувствах замаяна.  Кръвната захар също е паднала и сега е около 5,2. Дано и инсулина да се е повлиял, не приемам метформини.
Та ползи определено има и то само за 10 дена, но килограмите защо не падат.
Сутрин пия кафе с малко мляко 0,1%. Закусвам към 10ч палачинка с овесени трици. Обядвам към 14ч риба, или яйца или пилешки подбедреници без кожа, вечерям към 19ч същото. Чувствам се много добре, заситена, не прегладнявам, но и не отслабвам.
В другите дни към тези протеини добавям краставица, зелена салата, броколи с пермезан, старая се да са зелени зеленчуци. С водата ми е много трудно- със зор ги докарвам 1,5 л.
Движение нямам никакво, за съжаление, около 3000 крачки ,,служебно".

Къде бъркам, освен в обездвижването де?

Ами то 10 дена са супер малко за драстично сваляне и 2кг са съвсем нормални. Попринцип е нормално за един месец да се свалят по 4-5кг макс, само супер затлъстелите могат да свалят по повече. Или пък хората които включват супер много спорт.
Виж целия пост
# 682
Смъква се много като не се вечеря, последно хранене за деня да е най-късно в 17.00 часа, после като се свикне се измества в 16.00 ч.
Виж целия пост
# 683
Мога да вечерям в 4 следобед, ако си легна да спя в 5.
Как ще поддържа човек теглото си после с този нереалистичен навик?
Виж целия пост
# 684
Мога да вечерям в 4 следобед, ако си легна да спя в 5.
Как ще поддържа човек теглото си после с този нереалистичен навик?
.  Няма никакъв проблем, опитайте само седмица тогава в 18.00 часа, ще се убедите сама, може пък да не е подходящо за Вас. Аз вече правя последно хранене към 15.00 часа, а понякога и по-рано. Всъщност съм на две хранения дневно от години.
Виж целия пост
# 685
Трудно ще ми е да вечерям рано, защото не съм гладна все още, особено пък и ако обядвам по- късно.  Ето например днес съм в къщи и закусвах в 11ч, обядвах в 15,30 и как да вечерям рано. Освен да пробвам само 2 хранения. Истината е, че сега не огладнявам, за разлика от Зоната и ВМ НВ, когато постоянно бях гладна постоянно ядях и съответно качвах, а не отслабвах.
Виж целия пост
# 686
И аз от години имам едно или две хранения за деня като вечерята ми е най- късно в 16ч.
Ако ти пасва този режим на ежедневието се свиква бързо и после е лесно.
Виж целия пост
# 687
Сваля се най - ефективно с калориен дефицит. Няма значение дали човек не иска да закусва или да вечеря.
Всеки човек и всеки организъм си е различен.
Като ядеш в 22:30 примерно организма не си казва “ау колко е късно сега ще кача” 😀 Има си хора с нощни смени , хора които работят до късно , това не означава , че те няма да могат да отслабнат, ако решат.
Чела съм , че по - скоро всеки ден трябва да се яде по едно и също време , за да свикне организма и да не мислим за храна постоянно и да не къркори корема.
Виж целия пост
# 688
Щеше ми се да са повече свалените килограми поне в началото, за да имам стимул. Като чета хората как бързо свалят в ударната фаза и за 4 месеца ги няма 20 кг, това много ме мотивира, но като гледам при мен колко бавно става..  Като начин на хранене ми допада режима, нищо сладко не ми се прияжда, не ми е подут корема от много храна, даже и плодовете, които обожавам не ме изкушават. Явно трябва да се въоръжа с търпение и да не се отказвам.
Е то и на мен ми се щеше, ако е там въпросът Grinning Ама ти пиша как стана при мен, а и не само, та да не си мислиш че непременно ти нещо бъркаш. Хем аз и по-млада бях, предполагам че при теб и менопаузата още забавя работите. Не че ИР не е достатъчна пречка де, освен и липсата на движение.
Виж целия пост
# 689

За 10 дена на режима, в който съм съвсем стриктна, съм свалила само 2кг, и то в ударния период. Това много ме демотивира, вярно е, че годините 55+ и менопаузата оказват влияние, ама нали уж колкото повече килограми има за сваляне толкова по- бързо падали, особено в началото. И на мерки нямам промяна.
Кръвното ми обаче има драстична промяна, нормализира се, даже махнах единия вид лекарства, след консултация с кардиолог, защото много падаше и се чувствах замаяна.  Кръвната захар също е паднала и сега е около 5,2. Дано и инсулина да се е повлиял, не приемам метформини.
Та ползи определено има и то само за 10 дена, но килограмите защо не падат.
Сутрин пия кафе с малко мляко 0,1%. Закусвам към 10ч палачинка с овесени трици. Обядвам към 14ч риба, или яйца или пилешки подбедреници без кожа, вечерям към 19ч същото. Чувствам се много добре, заситена, не прегладнявам, но и не отслабвам.
В другите дни към тези протеини добавям краставица, зелена салата, броколи с пермезан, старая се да са зелени зеленчуци. С водата ми е много трудно- със зор ги докарвам 1,5 л.
Движение нямам никакво, за съжаление, около 3000 крачки ,,служебно".

Къде бъркам, освен в обездвижването де?

Два килограма за десет дни са супер. Много важно да се отбележи е че качените килограми 5, 10 или 20 не са качени за един за два или за десет дни, че да бъдат свалени толкова бързо. Всъщност е по-добре бавно и неусетно да се свалят с подобрение на хранителните навици така в дългосрочен план ще се изгради добър режим, а не диети които след спирането се връщаме към старите навици. 
За движението може да увеличиш с навик от типа на всяка вечер след като хапнеш и отпочинеш 10 минути обикаляш стаята ходейки това ще се отрази дългосрочно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия