👣 Августови бебета 2023 🤱 - тема 2

  • 25 481
  • 725
# 255
Вашите бебчета насъбират ли секрет на носоглътката и ако да, как се справяте? Моята бебка ни изкара акъла в петък към 5 сутринта, ходихме до спешното. Както я кърмих се задави и не можеше да поеме хубаво въздух, тъй като от известно време насъбира секрет, който не се чисти нито с физиологичен разтвор, като капвам, нито със спрей. Чува се грухтене, кашля от време на време, киха ( не е болна, няма зачервено гърло, дробчетата й са чисти ). Сега вече и се плюнчи, лапа ръчичка и съвсем се задавя. Приеха ни в болницата за три дни, тъй като такава им била процедурата, след като сме отишли. Направиха й рентгенова снимка, за да видят от задавянето да няма течност в дробовете. Слава Богу, няма. Натъпкаха я с антибиотик превантивно, за да не се разболее в болницата, тъй като имаше болни дечица, имаше и с Ковид. Аз платих отделна стая, не можех да рискувам. По време на визитациите ми казваха просто да капвам физиологичен разтвор преди всяко хранене, за да се прочистват пътищата, но според мен няма особен ефект, тъй като една част се чисти, но друга остава и става лепкаво сополче, което я дразни още повече, а аз не мога да бръкна с клечка за уши до там. За аспиратор ми казаха, че все още е рано, да не взема да й разраня лигавицата ( на 3 месеца и половина е ).
Виж целия пост
# 256
Ох това три дни в болницата го играхме и ние, така че те разбирам напълно, тежко си е. Важното е, че всичко й е наред.
Според мен с аспиратора може да й разраниш лигавицата, само ако опитваш няколко пъти подред да вадиш сополче. Пробвай по един път, ако излезе, излезе, ако не, при нас успява с кихане да ги изкара, може и при вас да стане. След няколко часа пак така.

Нашата от вчера реши да си прави гаргара със слюнката, заливаме се от смях вкъщи. И май виждам една чертичка на долни предни зъби. Време е да се въоръжим със здрави нерви и търпение май Simple Smile
Виж целия пост
# 257
Ох това три дни в болницата го играхме и ние, така че те разбирам напълно, тежко си е. Важното е, че всичко й е наред.
Според мен с аспиратора може да й разраниш лигавицата, само ако опитваш няколко пъти подред да вадиш сополче. Пробвай по един път, ако излезе, излезе, ако не, при нас успява с кихане да ги изкара, може и при вас да стане. След няколко часа пак така.

Нашата от вчера реши да си прави гаргара със слюнката, заливаме се от смях вкъщи. И май виждам една чертичка на долни предни зъби. Време е да се въоръжим със здрави нерви и търпение май Simple Smile
Благодаря ти, ще опитам, дано се получи.
Иначе и нашата се плюнчи и сама си се кикоти, привлича внимание и като й заговориш, започва още повече, прави балончета с плюнка 😁 Толкова са сладички, да са ни здрави дечицата! ❤
Виж целия пост
# 258
Момичета искам да си закупя раничка за носене, но се колебая между ergo baby embrace, ergobqby adapt и ergo baby omni 360.
Коя според вас е по- добрия вариянт?

Според мен е най-добре да пробваш и да прецениш коя ти е удобна (но за embrace няма смисъл според мен, защото бързо ще умалее). Аз имах Ergobaby omni 360, но я продадох, защото не ми беше удобна (на мъжа ми пък му беше). Взех си Тула Стандарт и ми беше супер.
Виж целия пост
# 259
Ние имаме ембрейс и омни, така се случи. Казаха, че за Омни е още малка (2++) , трябва да порасне повече, а ембрейса е по-мека и  гръбчето се извива по-добре (като в слинг). Засега ползваме ембрейс и скоро ще сменим с омни, която е значително по-хубава и удобна (поне за мен).
Виж целия пост
# 260
Вашите бебчета насъбират ли секрет на носоглътката и ако да, как се справяте? Моята бебка ни изкара акъла в петък към 5 сутринта, ходихме до спешното. Както я кърмих се задави и не можеше да поеме хубаво въздух, тъй като от известно време насъбира секрет, който не се чисти нито с физиологичен разтвор, като капвам, нито със спрей. Чува се грухтене, кашля от време на време, киха ( не е болна, няма зачервено гърло, дробчетата й са чисти ). Сега вече и се плюнчи, лапа ръчичка и съвсем се задавя. Приеха ни в болницата за три дни, тъй като такава им била процедурата, след като сме отишли. Направиха й рентгенова снимка, за да видят от задавянето да няма течност в дробовете. Слава Богу, няма. Натъпкаха я с антибиотик превантивно, за да не се разболее в болницата, тъй като имаше болни дечица, имаше и с Ковид. Аз платих отделна стая, не можех да рискувам. По време на визитациите ми казваха просто да капвам физиологичен разтвор преди всяко хранене, за да се прочистват пътищата, но според мен няма особен ефект, тъй като една част се чисти, но друга остава и става лепкаво сополче, което я дразни още повече, а аз не мога да бръкна с клечка за уши до там. За аспиратор ми казаха, че все още е рано, да не взема да й разраня лигавицата ( на 3 месеца и половина е ).

С хрема е от 23.10 какво ли не пробвахме докато снощи така се задави, че повърна на фонтан всичко, заради храчки. Току що се връщам от хомеопат, обясни че от хремата е задръстем с храчки изписа Беладона капки и Корал, като ми ги даде той! Надявам се вече да мине, защото от това му се образува и конюнктивит. Ползвах Тобрекс за носа и очите, повлиян само на очите, като ден след като го спрях пак започна да прави гурели.
Виж целия пост
# 261
K.belleza, пожелавам ви да оздравявате бързо и дано хомеопатията да помогне! Вчера моя позната ми каза, че сега много деца имали задна хрема.
Изчаквам да минат няколко дни от изписването и ще я заведа и при педиатъра. Не знам, до сега си я гледах изключително спокойно и изцяло сама. От два дни сме си у дома, след болницата и аз не мога да спя, явно така съм се стресирала вътрешно. Сега само я наблюдавам докато я кърмя и храня от шише и при всяко задавяне и кашляне - изтръпвам.
Виж целия пост
# 262
Здравейте, дами! 😇
Имам въпрос: От два дена бебето има жълто-зеленикави изпражнения със слуз. Имали ли са вашите бебета и от какво може да са така?

Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 263
Xelly7, ние имахме подобен проблем - първо казаха настинка, после уж, че нищо му няма и при АМ било нормално да е зеленикаво (не е имал слуз при нас, но една идея по-течно).

Днес бяхме на ваксина и при прегледа ни казаха, че има някакъв хрип/шум на сърцето и съответно ни пращат на кардиолог. Педи се опита да ме успокои,че при много деца се получавало и се израствало във времето, но никак не се почувствах добре. Някой има ли с подобен проблем? 😞
Виж целия пост
# 264
Xelly,
Ние вече месец влачим този проблем. Минахме през цялата цветова гама, слуз, от скоро и точица кръв се открива в памперса. Пускахме два пъти микробиология, кръвни изследвания, всичко е ок. Имат съмнения за непоносимост към нещо, което аз хапвам или алергия към белтъка на кравето мляко. Вече 15 дни съм изключила всички млечни и продължавам изцяло да кърмя, но засега нямаме особен успех. Пращат ни на гастроентериолог. Ще видим там какви изследвания ще пуснат.
Изчетох всички форуми и групи за АБКМ.
Но ако има други момичета минали през този проблем, ще е полезно да споделят.
Здравейте, дами! 😇
Имам въпрос: От два дена бебето има жълто-зеленикави изпражнения със слуз. Имали ли са вашите бебета и от какво може да са така?

Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 265
Леле ами както бях писала преди няколко седмици и ние сме със зеленикаво ако, но никой нищо неказа за него . В крайна сметка изчетох доста стари теми и там разбрах, че този нашият зеленикав нюанс може да е заради малко по- студено мляко или вода, които да сме му давали. Започнах мн внимателно да следя за температурата и след седмица то отново си стана жълтичкото хубаво ако Simple Smile . Обаче миналият четвъртък бяхме пак на ваксина и сложихме втората част от ротата и то пак стана сега още една идея по- зелено отколкото беше първият път.  Надявам се сега да е от нея- въпреки че при поставянето на първата ваксина нямаше този проблем…. Но определено ме наплашихте… Казах на лекарката- тя отвърна “ми понякога се случва” wtf🫣 Друга причина може да бъдат зъбките. Това е което знам
Друго да попитам- мамите с опит- този иред на филипс авент 4 в 1 за готвене става ли и като цяло какво трябва да се гледа на такъв тип уреди
Виж целия пост
# 266
Аз ползвах този уред с баткото и ми беше супер удобен. Правех му пюрета, супи, кремчета, каши…За нас също го ползвам. Баткото ми не е изял и едно купено пюре/каша.
Виж целия пост
# 267
Ариеллл чудесно Simple Smile А гледам има доста негативни коментари относно начина на миене и че влизало вода някъде в купата- май 🤔. Така ли е. Изцяло ли се разглабя след всяко ползване за да се измие- питам защото нямаме миална и всичко е на ръка Simple Smile И има ли някакво минимално количество , което трябва да се приготвя в него- доколкото разбирам в началото бебчетата непоемат повече от две три лъжички.🫣

Аз ползвах този уред с баткото и ми беше супер удобен. Правех му пюрета, супи, кремчета, каши…За нас също го ползвам. Баткото ми не е изял и едно купено пюре/каша.
Виж целия пост
# 268
Xelly7, ние имахме подобен проблем - първо казаха настинка, после уж, че нищо му няма и при АМ било нормално да е зеленикаво (не е имал слуз при нас, но една идея по-течно).

Днес бяхме на ваксина и при прегледа ни казаха, че има някакъв хрип/шум на сърцето и съответно ни пращат на кардиолог. Педи се опита да ме успокои,че при много деца се получавало и се израствало във времето, но никак не се почувствах добре. Някой има ли с подобен проблем? 😞
14 годишната ми госпожица още от раждането е с такъв функционален шум на сърцето.
Израства се в пубертета.
Ако сте от Пловдив мога да препоръчам лекар.
Виж целия пост
# 269
Ариеллл чудесно Simple Smile А гледам има доста негативни коментари относно начина на миене и че влизало вода някъде в купата- май 🤔. Така ли е. Изцяло ли се разглабя след всяко ползване за да се измие- питам защото нямаме миална и всичко е на ръка Simple Smile И има ли някакво минимално количество , което трябва да се приготвя в него- доколкото разбирам в началото бебчетата непоемат повече от две три лъжички.🫣

Аз ползвах този уред с баткото и ми беше супер удобен. Правех му пюрета, супи, кремчета, каши…За нас също го ползвам. Баткото ми не е изял и едно купено пюре/каша.

Разглобява се в общи линии на 4 части. Всичко съм мила на ръка. Нямах миялна преди. От скоро имам. При капака има една решетка, която е хубаво да се маха при миене. Пластмасата на капака се зацапва и поема от цветовете на храните. Вода влиза при каната по някакъв начин, но не го считам за проблем. За варенето няма минимално количество, но за пасирането предполагам ще е трудно, ако е прекалено малко. Аз си правех някакво количество (за 2-3 дни) и слагах в хладилника.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия