Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 12

  • 57 892
  • 739
# 585
Интересно ми е дали има конкретна причина за такава голяма пауза! Има ли някакво научно обосновано изследване?
Скрит текст:
На повечето места , които намирам се споменава за 1 или 2 часа отстояние. Бих искала да прочета надежден източник за нуждата от 8 часа между тях. Ако някой може да предложи такава, бих се радвала да прочета. Езикът няма значение!
Причината за по-голямата пауза е свързана с рецепторите на вит. Д и рецепторите на хормоните на ЩЖ ( това го научихме преди повече от 15-на год., когато търсихме информация за полиморфизма в гена на VDR (vit.D рецептор) - връзката му с Хипофункцията на ЩЖ, Хашимото, усвояването на вит. Д, връзката му с ЩЖ и т.н. Преди само предполагахме, кой може да е носител на тази вариация, но вече, който желае може да си направи това генетично изследване.
Целта ни беше, да приемаме медикамента и други добавки така, че да имаме максимални ползи и ефект от всичко.
Ето тук има информация, за това, което сме имали предвид: https://www.frontiersin.org/journals/endocrinology/articles/10.3 … 2023.1243999/full
"... колкото по-висока е концентрацията на вит. Д, толкова по-висока е стойността на TFQI (индекс на обратна връзка на ЩЖ), което представлява централната чувствителност на ЩЖ. Колкото по-висока е стойността на TFQI, толкова по-ниска е централната чувствителност на ЩЖ, което показва, че HPT оста (хипоталамус-хипофиза-ЩЖ )е по-малко чувствителна към промените в FT4. Повишено свързване на вит. Д с VDR (вит. Д рецепторите) на клетките на ЩЖ, намалява броя на TSH рецепторите, което води до невъзможност на TSH да се свърже с достатъчно TSH рецептори, за да играе роля в насърчаването на навременното производство на тироксин, като по този начин прави TSH нечувствителен към промените в периферния FT4."... и т.н.
Разбира се, всеки може да си ги приема както и когато иска. Просто сме споделили това, което ние считаме за правилно за нас, какви условия ние спазваме.

Ето тук напр. сме го коментирали ( посочвам моите мнения, но има и други потребители, които са го споделяли .
https://bg-mam.ma/p/982181/36206889  - обяснила съм го доста опростено, за да е по-разбираемо.
има и други, по-назад в годините, както и в Зачатие. 
(обсъждано е с лекари, фармацевти ... и други медицински лица, потребители на тези сайтове)

ПП.
Преди години, споделих как приемам Еутирокса ( около 2-3 ч., рано сутрин) - сега голяма част от момичетата го приемат по същия начин. Simple Smile  - това мое решение е базирано също на факти - човешката физиология, на функцията на ЩЖ.
Виж целия пост
# 586
Тази пауза между еотирокса и вит. Д, важи ли и за други добавки, приемани заедно или непосредствено след еотирокса?

Интересно ми е дали има конкретна причина за такава голяма пауза! Има ли някакво научно обосновано изследване?
Скрит текст:
На повечето места , които намирам се споменава за 1 или 2 часа отстояние. Бих искала да прочета надежден източник за нуждата от 8 часа между тях. Ако някой може да предложи такава, бих се радвала да прочета. Езикът няма значение!
Причината за по-голямата пауза е свързана с рецепторите на вит. Д и рецепторите на хормоните на ЩЖ ( това го научихме преди повече от 15-на год., когато търсихме информация за полиморфизма в гена на VDR (vit.D рецептор) - връзката му с Хипофункцията на ЩЖ, Хашимото, усвояването на вит. Д, връзката му с ЩЖ и т.н. Преди само предполагахме, кой може да е носител на тази вариация, но вече, който желае може да си направи това генетично изследване.
Целта ни беше, да приемаме медикамента и други добавки така, че да имаме максимални ползи и ефект от всичко.
Ето тук има информация, за това, което сме имали предвид: https://www.frontiersin.org/journals/endocrinology/articles/10.3 … 2023.1243999/full
"... колкото по-висока е концентрацията на вит. Д, толкова по-висока е стойността на TFQI (индекс на обратна връзка на ЩЖ), което представлява централната чувствителност на ЩЖ. Колкото по-висока е стойността на TFQI, толкова по-ниска е централната чувствителност на ЩЖ, което показва, че HPT оста (хипоталамус-хипофиза-ЩЖ )е по-малко чувствителна към промените в FT4. Повишено свързване на вит. Д с VDR (вит. Д рецепторите) на клетките на ЩЖ, намалява броя на TSH рецепторите, което води до невъзможност на TSH да се свърже с достатъчно TSH рецептори, за да играе роля в насърчаването на навременното производство на тироксин, като по този начин прави TSH нечувствителен към промените в периферния FT4."... и т.н.
Разбира се, всеки може да си ги приема както и когато иска. Просто сме споделили това, което ние считаме за правилно за нас, какви условия ние спазваме.

Ето тук напр. сме го коментирали ( посочвам моите мнения, но има и други потребители, които са го споделяли .
https://bg-mam.ma/p/982181/36206889  - обяснила съм го доста опростено, за да е по-разбираемо.
има и други, по-назад в годините, както и в Зачатие. 
(обсъждано е с лекари, фармацевти ... и други медицински лица, потребители на тези сайтове)

ПП.
Преди години, споделих как приемам Еутирокса ( около 2-3 ч., рано сутрин) - сега голяма част от момичетата го приемат по същия начин. Simple Smile  - това мое решение е базирано също на факти - човешката физиология, на функцията на ЩЖ.
Виж целия пост
# 587
Здравейте! Приемам магнезий Biolectra вечер, но се налага да приемам и цинк и калций. Чета, че не се приемат заедно. Кога е удачно да се приемат?
Виж целия пост
# 588
Здравейте, бихте ли ми препоръчали добавки за понижаване на тестостерона и насоки за правилното им приемане.
Виж целия пост
# 589
Здравейте, с ММ правим опити за бебе от 3м. Т.к. съм на 41г. гинеколожката ми изписа сайкъл баланс по 1прахче на ден и дуфосатон от 16д.на МЦ 2х1 за 10дни за стимулиране на овулажията.
Моля за мнение, ако заменя сайкъл баланса с иногинол и добавя и прием на вечерна иглика от началото на МЦ до овулацията.
Благодаря!
Виж целия пост
# 590
С дуфастон не се стимулира овулацията, дори той я подтиска ако се пие преди нея. Първо си проследете овулацията, после мислете за стимулиране и дуфастон. Сайкъл баланс, иногинол и вечерна иглика се пият през цялото време, не до овулация. Сайкъл баналс е по-добър от иногинол (в него има прекалено малко инозитол)
Виж целия пост
# 591
Благодаря за мнението Ви. Пропуснах да напиша, че дуфастона ми е изписан заради биохимична бременост( според гинеколога). След закъснение на МЦ и направен тест за бременост, оказал се положителен, цикълът ми дойде.
Но сега, като чета мнението ви, ще пропусна дуфастона и ще пия само сайкъл баланс и вечерна иглика.
Виж целия пост
# 592
Дуфастонът доколкото виждам е изписан от 16 ден на цикъл, не би трябвало да потисне овулация след този ден. Но все пак е важно на кой ден овулирате, може да е след 16-тия. Проследете овулация с фоликулометрия 1-2 месеца за по-сигурно и тогава го пийте.
Виж целия пост
# 593
Именно. Също се изследва 7 дни след ову, може да си е достатъчно висок. При естествена бременност обикновено няма нужда от допълнителен прогестерон. Не знам как тази лекарка е решила, че щом е имало биохимична трябва да се приема дуфастон 🤷🏻♀ освен това биохимичната се доказва с кръвен тест за бременност, не с уринарен.
Виж целия пост
# 594
Дам, Дуфастонът, както и други препарати някои просто го назначават "да има". Не е ок и трябват изследвания преди да се стреля на сляпо...
Виж целия пост
# 595
Благодаря, за мненията.
Още в петък ще си пусна изследвания, т.к. в момента не мога.
И ще видим, кое накъде е Simple Smile
Виж целия пост
# 596
Здравейте, преди 3 месеца изследвах вит.Д, беше 86,8 nmo/L. Започтах прием на тези капки по 8-9 капки на ден. В петък пуснах контрола след 25 дни почивка от всякакви добавки. Вит.Д беше 149 nmo/L при граници 80-250.
Виж целия пост
# 597
Здравейте, преди 3 месеца изследвах вит.Д, беше 86,8 nmo/L. Започтах прием на тези капки по 8-9 капки на ден. В петък пуснах контрола след 25 дни почивка от всякакви добавки. Вит.Д беше 149 nmo/L при граници 80-250.
Здравей!
Супер е! Добре се запълват депата Simple Smile . Ако се цели зачеване, може да продължиш с приема поне месец и след това да минеш на поддържаща доза ( 1-2000 IU/дн.)
Виж целия пост
# 598
Здравейте, преди 3 месеца изследвах вит.Д, беше 86,8 nmo/L. Започтах прием на тези капки по 8-9 капки на ден. В петък пуснах контрола след 25 дни почивка от всякакви добавки. Вит.Д беше 149 nmo/L при граници 80-250.
Здравей!Супер е! Добре се запълват депата Simple Smile . Ако се цели зачеване, може да продължиш с приема поне месец и след това да минеш на поддържаща доза ( 1-2000 IU/дн.
Благодаря, Денис! Пуснах още изследвания, чакам пакета мед, цинк и селен да излезе (пращали материала в Германия) и ще пиша в темата за хармоните.
Виж целия пост
# 599
Капките изглеждат интересни, но вече двама ендокринолога ми казаха да си продължа Солигама 2000 IU дневно при засечени на изследванията 16.93 ng/mL
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия