Витамин D, децата, майките, възрастните и зимата...5

  • 58 701
  • 762
# 165
И аз започнах същото малко преди нова година, първо само от червения, после купих и зеления. Зеления пише че са 100 пръскания, което са 3 месеца, а струва 15 лв. (Или 5 лв месечно) червения е 25лв, по 3 пръскания за ден и би трябвало да свърши за месец. Т е  излиза около 30 лв месечен разход двата, не е драматично висока сума. Зависи от къде се купуват, разбира се, забелязвам значителна разлика в цените в различни аптеки (не само за вит . Д, а и други неща). Фрамар са ми в черния списък със завишени цени например, там червения спрей е над 28 лв....

Трябва да купя нов, защото старият се разля. При падане на пода дъното на шишенцето падна и се отвори, за първи път виждам нещо подобно.
Виж целия пост
# 166
Знам, че е скъп, но спешно трябва да си вдигна стойностите. Имам червения и тъкмо си купих зеления витамин Д, добре, че ми казахте, че 1 пръскане е 3000. Взех и б12 на същата марка, че и там са ми ниски стойностите. Безкрайно благодаря за съветите!

Amandine, да не сте купила детския? Този, за който ние говорим е 3000 iu и никъде не съм го виждала за 15лв. Току-що го купих от една от най-евтините аптеки в града за 23 лв. Този е единственият, който намерих на цената, която казвате, но е за бебета и деца под 3 години, всички други спрейове са от 21лв. нагоре.

Виж целия пост
# 167
И аз не съм виждала зеления за 15 лв. Взимам го около 23-25.
За 17 съм взимала синия, който е 1 пръскане 1000 единици.
Виж целия пост
# 168
https://remedium.bg/betteryou-d3000-vitamin-d3-3000iu-oralen-spr … y-h15-ml-059923/p

Често имат малко намаление.
Виж целия пост
# 169
Сега,като чета разбирам,че е добре да има по 1 впръскване  от червения и зеления спрей на ден.Това ли е добрата доза при ниски стойности на вит д-т.е.по 6000 на ден?
Виж целия пост
# 170
Сега,като чета разбирам,че е добре да има по 1 впръскване  от червения и зеления спрей на ден.Това ли е добрата доза при ниски стойности на вит д-т.е.по 6000 на ден?

Не. Грешно сте разбрала. При червеният спрей 1 пръскане се равнява на 1000 iu, т.е. трябва да пръснете 3 пъти , за да си набавите 3000 iu. А при зеленият 1 пръскане е 3000iu. Значи , за да приемете 6000 iu : 3 пръскания от червеният, който е с 3000+К2 и 1 пръскане от зеленият , който е 3000iu.
Виж целия пост
# 171
Сега,като чета разбирам,че е добре да има по 1 впръскване  от червения и зеления спрей на ден.Това ли е добрата доза при ниски стойности на вит д-т.е.по 6000 на ден?

Не. Грешно сте разбрала. При червеният спрей 1 пръскане се равнява на 1000 iu, т.е. трябва да пръснете 3 пъти , за да си набавите 3000 iu. А при зеленият 1 пръскане е 3000iu. Значи , за да приемете 6000 iu : 3 пръскания от червеният, който е с 3000+К2 и 1 пръскане от зеленият , който е 3000iu.
Много благодаря!,Преди 1м имах вит.д-11и ми беше изписано солигама по 2 табл.,но като чета тук няма как да го вдигна с тази солигама ,а ми е изписано за 3м и да не се заблуждава,че уж пия нещо.Така ми беше изписано от невролог след изследвания  в болницата по повод дискова херния.
Виж целия пост
# 172
А каква е причината за високия недостиг?  Не трябва ли тя да се коригира?
Виж целия пост
# 173
Благодаря, Слийк! Нямам абсолютно никакво намерение да спирам да пия витД, нито да намалявам дозата преди да съм достигнала желаните нива. Аз се радвам, че имам напредък и от 71 стигнах 145, защото за мен е напредък, но съм наясно, че не съм в оптимални нива.
Ходих при млад лекар, надявах се младите да са чели по-модерни учебници, но уви!
Друг ендокринолог изписа на майка ми по 4 капки вигантол на ден при дефицит 11 nmo/l. Факт е, че ако човек сам не се интересува, може да се докара до сериозно състояние, без да го знае!

Моите проблеми са свързани с ИР и пкя.
Виж целия пост
# 174
Аз планирам следващо изследване може би април за нас. И тогава ще видим накъде ще сме с дозите. 20-50 хиляди дневно, обаче, за момента, все така ми звучи твърде много.
Аз съм на 4-6000 дневно. Мъжът ми редува 2 и 4. Две са в дните в които си пие Ксарелтото, което е в схема за спиране. Като го спре ще може и той да увеличи дозите, защото както писах и по-рано от две години пие 2000 на ден, а нивото му на Д е 20 в момента.
Аз имам проблем със зъбите и костите. Непоправими проблеми.
Опитвам се да поправя обаче съня, депресията, тревожността, нивото на енергия, по-скоро липсата ѝ, кожата. Сходни са и при него нещата.
Откакто пием витамин Д, обаче, общо взето не сме боледували.
Виж целия пост
# 175
Аз бях прочела едно интервю с един доктор, ще се опитам да кача линка. Може би сте го срещали, защото е от 2020. Там той казва за ориентирани всекидневни дози.
https://www.24chasa.bg/zdrave/article/8270535
Виж целия пост
# 176
Мъжът ми при много добро ниво на вит Д нищо не успя да постигне, даже проблемите му се засилиха. Няма автоимунни. То ако беше толкова просто с един вит Д и си решаваме проблемите...
Виж целия пост
# 177
Amandine, да не сте купила детския? Този, за който ние говорим е 3000 iu и никъде не съм го виждала за 15лв. Току-що го купих от една от най-евтините аптеки в града за 23 лв. Този е единственият, който намерих на цената, която казвате, но е за бебета и деца под 3 години, всички други спрейове са от 21лв. нагоре.


Не, няма грешка, сега ходих да взема този с к2 за 24.20лв, специално погледнах колко е и другия, 15.20лв 3000 единици - ето снимка, не е детския.
(Не снимах цената в аптеката защото не ми беше удобно, но е такава, каквато пиша)


(Едит: направих набързо търсене в Гугъл, явно наистина съм намерила най ниската цена, не видях такава онлайн)

На мен ми е интересно да чета всякакви мнения. Смятам , че леката форма на хипотиреоидизъм, която  имам, се дължи на липсата на вит. Д, за това бих искала да попълня Д липсата и да проверя има ли подобрение при ТСХ. Нямам никакво желание да се занимавам с ендокринолози, те си имат заучена терапия която дават, аз нямам наднормено тегло, храня се балансирано, ще започна и с домашно приготвен лек за щитовидната жлеза (мед и зелени орехчета).
 
За вит Д, освен добавките, целта ми за 2024г е да прекарвам по 1 час на вън всеки слънчев ден.
Виж целия пост
# 178
Момичета, има ли значение как ще приемам капките D3 - с храна или без? Капсулите ги приемах с по-мазна храна. Но сега взех веган капки и на тях не пише дали има значение храната. Аз и в момента не ям мазнини, защото правя детокс.
Дали ще се усвои витаминът без мазна храна?
Виж целия пост
# 179
Има значение, защото са мастноразтворими.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия