Сушилнята - всякакви въпроси и отговори - тема 25

  • 61 901
  • 842
# 285
Аз вече си купих АЕГ-то.

https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-AEG-SERIES-8000 … ?tab=availability

Като се прибера ще я пробвам и ще дам отзиви. Само не купих свързващия кит, че не беше наличен в магазина, но за момента ще монтираме сушилнята на друго място.
Виж целия пост
# 286
Кит не ви трябва, ако стъпва стабилно върху пералнята и пералнята е нивелирана.
Виж целия пост
# 287
Като ти се пресушават ценните дрехи, или финните настройки не са ти наред, или програмата, или степента на изсушаване не е правилната.
Междувпрочем и бебешките ританки са ценни дрехи, защо реши, че само твоите са ценни?
И ей така, само да вметна - сушилнята не се спира на кой кога му хрумне. Постоянното ръчкане не води до нищо добро. За сушилнята, на дрехите им е все тая...
Благодаря на всички за мненията! Суша на втората степен, но не мога да намеря ръководство, за да коригирам фините настройки, а и сушилнята е втора употреба и не е много нова.
Виж целия пост
# 288
Ще се опитам да ти намеря. Само да върна да видя кой модел беше твоята.
Написал си само Сименс IQ700. Дай, моля, точния модел. Трябва да го пише на лепенка около люка.
Виж целия пост
# 289
Ще се опитам да ти намеря. Само да върна да видя кой модел беше твоята.
Написал си само Сименс IQ700. Дай, моля, точния модел. Трябва да го пише на лепенка около люка.
petiaivanov,  ето едно, ако може да му послужи.
https://www.bedienungsanleitu.ng/siemens/iq700-wt47w5s1/anleitung?p=13
Станимир Автоинструктор 750... , да обърнете внимание, че само на памук настройките не се запазват,/запаметяват в устройството.
Мисля, че имаше и модели, при които се запазваше настройката и на памук.
Виж целия пост
# 290
Ще се опитам да ти намеря. Само да върна да видя кой модел беше твоята.
Написал си само Сименс IQ700. Дай, моля, точния модел. Трябва да го пише на лепенка около люка.

Мисля, че е това..
Виж целия пост
# 291
Скрит текст:
Ще се опитам да ти намеря. Само да върна да видя кой модел беше твоята.
Написал си само Сименс IQ700. Дай, моля, точния модел. Трябва да го пише на лепенка около люка.
Мисля, че е това..
На немски е, но вс епак. На 5 страница със зеления шрифт са ти фините настройки на степените на изсушаване ( Trockengrad-вторият бутон- 0, 1, 2, 3)- виж на колко0 е при теб. Ако е на 2, 3 може би за това така пресушава дрехите. Върни я на нула.
https://www.manualslib.de/manual/321243/Siemens-Wt46W261.html?page=5#manual
Докато я налучкаш, е хубаво да натискаш и четвъртия бутон с перцето, който е за щадящо сушене.
При сушилните се започва с най-ниска степен на изсушаване в началото докато не познаваш уреда, за да видиш как суши и после, ако не излизат сухи, задаваш по-висока степен на сушене. Само докато я разучиш, за да не ти изсушава прекалено дрехите.
Виж целия пост
# 292
Пуснах сушилнята за първи път. Обаче не можах да разбера от къде се правят фините настройки.
Скрит текст:




Избрах програма Микс и нищо не съм пипала от опциите.
Виж целия пост
# 293
Пуснах сушилнята за първи път. Обаче не можах да разбера от къде се правят фините настройки.
В упътването е добре описано - седнете и внимателно прочетете, ако трябва - и няколко пъти.
Знам, че на всеки му треперят ръчичките да изпробва новия уред, но да знаете - ръководството е много ценна книжка.
И до ден днешен се случва да правя справка в ръководствата на уредите ми, когато нарушавам рутината на ползването.
Виж целия пост
# 294
Привет!
АЕГ-то е напът да ме предаде - отново, като проблемът може би ще се окаже скъп и разсъждавам върху драстични мерки: купуване на нов уред.
Отдавна не съм следила пазара и не знам какво е качеството в последно време.
Набелязала съм Бош 8 серия и ЛГ за 9 кг, като не ми се дават повече от 2К.
https://www.bosch-home.bg/bg/mkt-product/washers-dryers/tumble-d … dryers/WQB245B0BY
https://www.lg.com/bg/sushilni/lg-rh90v9av3n?returnFlag=Y
https://www.lg.com/bg/sushilni/lg-rh90v5av6q?returnFlag=Y
И докато за Бош има тук-там мнения, за ЛГ изобщо не видях.
В ЛГ ми допада, че са произведени в Корея, имам пералня, от която съм относително доволна (корейска също).
Бош не съм ползвала нито пералня, нито сушилня (имам фурна и не съм смазана).
(АЕГ известно време не желая да ги чувам.)
Виж целия пост
# 295
За около 2000 лв. Се купува нещо такова, което трудно се мери с Бош за подобна сума. LG не е добър избор.
https://www.tehnomix.bg/sushilnya-miele-tsf-763-wp-ecospeedand8kg
Виж целия пост
# 296
Ниският клас на Миле не го смятам - дори в настоящата тема имаше момиче с два чешки уреда - и двата с дефекти, а нямам двойна сума за германското производство.
По отношение на казаното за ЛГ - лични впечатления или извод, тъй като марката не се позиционира като премиум на бг пазар?
Виж целия пост
# 297
Ниският клас на Миле не го смятам - дори в настоящата тема имаше момиче с два чешки уреда - и двата с дефекти, а нямам двойна сума за германското производство.
По отношение на казаното за ЛГ - лични впечатления или извод, тъй като марката не се позиционира като премиум на бг пазар?
Това не е нисък клас. Има и 10 години гаранция.Топлообменникът не се нуждае от почистване, заради добри филтри и конструиране.
По отношение на ЛГ -лични впечатления за кратък живот и технически познания.
Скрит текст:
Думата "позиционира" не ми е българска, точно и както "премиум"-силно относително понятие, и не ми стои на място в контекста на темата. Всички класации са ненадеждни от математическа и социологическа гледни точки. Зависи кого и с колко пари в джоба са питали и какво е използвал преди това, използвал ли е нещо и кога ще има възможност да си купи пак. Силно зависи и от държавата.
Относно Бош-8 серия. Машини със самопочистване са и в сравнение с Миле за около 2000- не са по-добри.
Защо не си вземете пак АЕГ? Нали старото е изкарало доста?
Виж целия пост
# 298
АЕГ-то за 10 години го поправяхме няколко пъти, сега му е заминала платката, а беше най-скъпата машина на пазара (без да броя Миле - за тях съм силно предубедена заради сегментацията на нисък и висок клас; не съм снобарка и за табела да плащам двойно, не ми доставя радост).
За мен най-скъпото императивно трябва да е и най-качествено, иначе ме правят на глупачка и втори път обикновено не се връзвам. Разгледах новите АЕГ и понеже знам слабите страни на старото, ще пропусна раздаването.
Затова се допитвам тук — личните впечатления са най-важни.

Ако някой ползва лично по-нов модел на ЛГ и сподели - ще съм благодарна.

Да разбирам ли, че Бош не се препоръчва заради кондензатора? Не съм наясно със слабостите на самоизмиващите се кондензатори, но добре познавам драмата на неизмиващите се такива 😔
Виж целия пост
# 299
Скрит текст:
АЕГ-то за 10 години го поправяхме няколко пъти, сега му е заминала платката, а беше най-скъпата машина на пазара (без да броя Миле - за тях съм силно предубедена заради сегментацията на нисък и висок клас; не съм снобарка и за табела да плащам двойно, не ми доставя радост).
За мен най-скъпото императивно трябва да е и най-качествено, иначе ме правят на глупачка и втори път обикновено не се връзвам. Разгледах новите АЕГ и понеже знам слабите страни на старото, ще пропусна раздаването.
Затова се допитвам тук — личните впечатления са най-важни.

Ако някой ползва лично по-нов модел на ЛГ и сподели - ще съм благодарна.

Да разбирам ли, че Бош не се препоръчва заради кондензатора? Не съм наясно със слабостите на самоизмиващите се кондензатори, но добре познавам драмата на неизмиващите се такива 😔
Не. Имам преки наблюдения над 3 модела от 8 серия, съответно една на 4 и две на 3 години. Тази, която е на 4 години, собственичката казва, че нещо започва да се мотае със сушенето. Други две са си ОК.
Бош имаха проблеми с тези кондензатори преди години, по-точно с измиването. Сега не съм чувала за подобно нещо.
За LG търсете мнения от български клиенти предимно. Има хора във форума, които използват в САЩ. Машините за там са различни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия