Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 82

  • 31 192
  • 770
# 240
Здравейте,
имам известни проблеми с работодателя и имам нужда от съдействие. Въпросите ми засега са хипотетични, не съм стигнала дотам, но искам да съм подготвена.

Бременна съм в 14гс и съм в болничен (няма да се връщам на работа). Въпросите ми са 2:
1. докато съм в болничен може ли да ме уволни?
2. докато съм в болничен мога ли да сменя работното място?

Благодаря предварително! Heart
Виж целия пост
# 241
Здравейте, включвам се и аз с въпрос за болничния, който се издава от комисия. Днес взехме първия такъв и видяхме, че е с протокол от комисията. Въпроса ми е дали трябва и той да се предава на работодателя?  Според мен не би трябвало, нали си има редовно издаден болничен?
Моля за коментар от запознатите бъдещи мами Blush
Виж целия пост
# 242
И аз се интересувам дали парите за майчинство се изплащат всеки месец като заплата, или на няколко месеца? Също така ако замина в чужбина за няколко месеца като родя, не трябва да се подписвам или явявам някъде за да ги получавам, нали?
И на последно място - ако родя в чужбина но досега съм живяла и работила в България имам ли право на майчинство?
Виж целия пост
# 243
Forest, ако си в изпитателен срок дори и в болничен може да ри прекрати договора. За смяна на работно място не мога да кажа. Предполага се, че не си трудоспособна, а реално сменяш работно място и може предния работодател да го оспори като фалшив, но това да мои размишления. Някой, ако го в направил да даде личен опит.

Лолита, на мен всички болнични ми искаше работодателят, защото трябва да ги внесат в определен срок. Като самият хартиен също имаше срок за даване към отдел човешки ресурси.
Виж целия пост
# 244
Forest, ако си в изпитателен срок дори и в болничен може да ри прекрати договора. За смяна на работно място не мога да кажа. Предполага се, че не си трудоспособна, а реално сменяш работно място и може предния работодател да го оспори като фалшив, но това да мои размишления. Някой, ако го в направил да даде личен опит.

Лолита, на мен всички болнични ми искаше работодателят, защото трябва да ги внесат в определен срок. Като самият хартиен също имаше срок за даване към отдел човешки ресурси.

Да, да. Оригиналът на самия болничен ще го предоставя, въпросът беше протоколът от лекарската комисия дали трябва да върви с болничния и да се даде на работодателя.
Извинявам се, ако не е станал ясен въпроса ми.
Виж целия пост
# 245
Всеки месец ли трябва да се взима на хартия болничния на мен ми дадоха 1вият път но вторият път не съм получила на хартия?
Виж целия пост
# 246
Само болничен е нужен. Другото не ми е искано никога. Даже не съм виждала протокол от комисия, а с първата плащах, но реално не ходих, защото беше в пандемията.

GH, на мен ми даваха всеки месец хартиен и работодателя си го търсеше.
Виж целия пост
# 247
Благодаря! И аз така мисля Simple Smile
Виж целия пост
# 248
Здравейте,от днес съм в 45-дневния болничен преди раждане.Искам да попитам може ли да си  проверявам кога и колко болничен и майчинство ще ми превеждат с електронен подпис или става само с ПИК от НОИ?
Виж целия пост
# 249
Аз проверявах с ПИК от НОИ. За има няма 2мин се изкарах, после повече време отне да им схвана сайта Grinning
Виж целия пост
# 250
Forest, ако си в изпитателен срок дори и в болничен може да ри прекрати договора. За смяна на работно място не мога да кажа. Предполага се, че не си трудоспособна, а реално сменяш работно място и може предния работодател да го оспори като фалшив, но това да мои размишления. Някой, ако го в направил да даде личен опит.

Лолита, на мен всички болнични ми искаше работодателят, защото трябва да ги внесат в определен срок. Като самият хартиен също имаше срок за даване към отдел човешки ресурси.

благодаря! не съм в изпитателен срок.
Виж целия пост
# 251
Здравейте! Според вас нормално ли е пулс на плода в 11г.с да е 140?
Виж целия пост
# 252
Здравейте,от днес съм в 45-дневния болничен преди раждане.Искам да попитам може ли да си  проверявам кога и колко болничен и майчинство ще ми превеждат с електронен подпис или става само с ПИК от НОИ?
НОИ си искат ПИК, за да правиш проверки. За да извадиш ПИК или отиваш на място (давали ит го веднага), или с електронен подпис (аз ползвах на Евротръст, че има 3 безплатни) си вадиш ПИК-а (в Евротръст приложениеот на телефона ми се пази, може и да се принтира).
Виж целия пост
# 253
Много благодаря!Не го знаех това,че с ел.подпис можеш да си извадиш ПИК,мислех,че е само на място.Ако наистина не се налага да ходя до там ще е супер Simple Smile
Виж целия пост
# 254
Аз само заради това се занимавах с подписа Grinning Но стана бързо, де, не е някаква драма. А ако си платя ще мога постоянно да си го ползвам (никога не се знае кога ще се наложи, затова нека си имам акаунт, не ми пречи).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия