Юлски Бебета 2023 - Тема 3

  • 29 392
  • 834
# 195
Точно щях да питам и аз как сте с дневните дрямки и как заспивате. От седмица я слагам в кошарата уж да свикне сама да заспива, но в крайна сметка в 90% от заспиванията я тупам по дупето ... Спи макс час, много рядко по повече, иначе на около 2,5ч се изморява. Надявах се че с лазенето ще се изморява повече и ще спи по - дълго ама не за сега, иначе прави 3 спанета през деня. Вечер от седмица насам е пак някакъв ад, от 19 до 00:00 е през час, после през час два но с ядене. Понеже не я кърмя през деня изобщо и съответно кърмата ми намаля драстично, та май е гладна през нощта, ама каквото и да се опитам да й дам освен цица се изпада в истерия. Мисля да почна да се цедя през деня , та да стимулираме нещата още някакво време. Иначе вечеря преди лягане, папка си съвсем добре в повечето случаи. Не знам
Виж целия пост
# 196
Моят син заспива сам в 90% от случаите. Има 3 дремки като интервалите са 2:20, 2:30, 3:00, 3:30. За да оправя съня започнах да ги увеличавам отзад напред и така махнах 4тата дрямка, а интервалите станаха достатъчно дълги, че той да заспива сам. На мен много ми помогнаха курсовете на Мамо, спи ми се. Относно продължителността - понякога спи само по 30-40мин, друг път прави час и нещо. Не го напъвам да спи по-дълго през деня.

Според мен нощният сън е най-важен. Там имате ли проблеми?
Виж целия пост
# 197
Здравейте. Обръщам се към тези, които вече сте минали профилактичните изследвания на 6 м. Имаме малко заеишени и занижени показатели и много се притеснявам. Не ми отговаря лекарката и ще се побъркам. Не са големи разликите с референтните стойности, но ги има. Ако някой може да разчете ще съм благодарна.
Виж целия пост
# 198
Тези отклонения са съвсем в рамките на нормалното и допустимо. Това, което де вижда от гледна точка на желязо и хемоглобин е супер. Детенцето го мъчат зъби, съдя по лимфоцитите. Поемете дъх и по-спокойно. Чакат ви много повече неща за притеснения:)
Виж целия пост
# 199
Много, много благодаря! Да, мъчат го зъби.
Виж целия пост
# 200
До колкото ми е известно тези референтни стойности се отнасят за възрастни хора и не трябва да се вземат предвид за дете.
Даже докато бях бременна ми казваха да не ги гледам, защото има разлики от физиологична гледна точка.
Виж целия пост
# 201
Така, аз уж с второ дете обаче с тези зъби няма оправия. Колко вечери подред мога да давам панадол? Само вечерно време давам защото тогава е най-тегаво положението.  И дайте идеи как да се оправя с тези зъби защото ще полудея...
Виж целия пост
# 202
Аз съм давала две вечери подред, но с 1 мл по - малко от препоръчителното за кг.
При нас ада е през деня,нон стоп мрънкане, точно по 2 минути има интерес към нещо.
Виж целия пост
# 203
При нас дентокинд помага за сега-по няколко пъти на ден давам по таблетка, а вечер 2, давам и вечер преди лягане камилиа. Ама като избиват няма много ефект.. до сега не съм давала Панадол или Нурофен на Габи, на голямата съм давала не повече от 3 вечери и аз така по-малка доза от показаната за килограмите й.
Виж целия пост
# 204
На мен педиатърката каза, че мога да давам 3мл (колкото е за КГ) обаче не каза за какъв период. Вече седмица и нещо е пълен кошмар. Нито спи през деня, нито през нощта. Аз карам на изпарения вече. Няма кой да поеме нощната смяна да спя, през деня няма как да наваксам... и НИЩО не помага. Панадола що годе, но почвам да се чудя дали не мога с нурофен да го редувам. Край няма. Ще полудея. И зъби не се виждат. Като писах предния пост,  бяхме на 1ч по часовник нон стоп реване. И нищо, ама абсолютно НИЩО не помогна. Още в началото викам давам панадол и то отне към час и нещо да подейства.  И него не искаше  да изпие.  Такова чудо с голямото не съм виждала. То и там нищо не помагаше, обаче сега е...
Виж целия пост
# 205
Аз мога да дам съвет от опита който имам. Продължителното даване на Панадол/Нурофен е силно НЕ препоръчително. Просто почистете един праз лук и го дайте на детенцето да го смуче и гризе. Ползите от сока,който пуска са невероятни. Действат успокояващо на детето, в същото време е възможно най-еко, био и тн. гризалката за бебе, която може да му дадете. Вярвам ,че и при вас ще има ефект. При двете ми деца това ме е спасявало.  Иначе имам и гелчета,хомеопятия, както и кехлибарено герданче. Но нищо не действа както празия лук. Колкото и смешно и нелепо да звучи на някои от вас...
Виж целия пост
# 206
Благодаря за споделеното. 🙏 Само да попитам обаче за стомахчето няма ли да има проблеми, тъй като не е минал през топлинна обработка?

Аз мога да дам съвет от опита който имам. Продължителното даване на Панадол/Нурофен е силно НЕ препоръчително. Просто почистете един праз лук и го дайте на детенцето да го смуче и гризе. Ползите от сока,който пуска са невероятни. Действат успокояващо на детето, в същото време е възможно най-еко, био и тн. гризалката за бебе, която може да му дадете. Вярвам ,че и при вас ще има ефект. При двете ми деца това ме е спасявало.  Иначе имам и гелчета,хомеопятия, както и кехлибарено герданче. Но нищо не действа както празия лук. Колкото и смешно и нелепо да звучи на някои от вас...
Виж целия пост
# 207
При нас нещо нещата със самостоятелното заспиване въобще не се получават. Всеки път заспиваме гушнати и на мелодия и си се друскаме. В момента, в който понеча да я оставя и ако не се унесла започва едно истерично реване. Не знам как ще борим самостоятелното заспиване. Иначе през деня будува малката по около 2 часа и  вече  и се спи. Ако има наистина нещо интересно може и повече 3-4 часа да откара, но после със заспиването е кошмар, защото е вече преуморена. До преди няколко дни през нощта се будеше на всеки 2 часа да яде, явно я мъчеха зъбки, но снощи поне направи два по-дълги интервала от по 4-5 часа , та и аз успях да си почина малко по-качествено.
Иначе лази, изправя се вече по мебели, или каквото докопа, но самостоятелно да се изправи в седнало положение не може.
Вие само стандартните изследвания ли пуснахте или и нещо друго на децата? На очен/УНГ лекар ходихте ли ей така профилактично?
Виж целия пост
# 208
Благодаря за споделеното. 🙏 Само да попитам обаче за стомахчето няма ли да има проблеми, тъй като не е минал през топлинна обработка?

Аз мога да дам съвет от опита който имам. Продължителното даване на Панадол/Нурофен е силно НЕ препоръчително. Просто почистете един праз лук и го дайте на детенцето да го смуче и гризе. Ползите от сока,който пуска са невероятни. Действат успокояващо на детето, в същото време е възможно най-еко, био и тн. гризалката за бебе, която може да му дадете. Вярвам ,че и при вас ще има ефект. При двете ми деца това ме е спасявало.  Иначе имам и гелчета,хомеопятия, както и кехлибарено герданче. Но нищо не действа както празия лук. Колкото и смешно и нелепо да звучи на някои от вас...

Няма никакъв проблем. Реално детето изсмуква само сока, който е доста малко количество и не поглъща от зеленчука. Не предизвиква дразнене на стомахчето. 💖
Виж целия пост
# 209
Ние пуснахме стандартните кръвни и ходихме на ехограф на коремните органи.
По моя преценка, мисля, че към момента това е достатъчно. А и в този сезон на гриповете, ковид, че и морбили, и варицела предпочитам да не ходим много по болници, освен, ако спешно не се налага.

При нас нещо нещата със самостоятелното заспиване въобще не се получават. Всеки път заспиваме гушнати и на мелодия и си се друскаме. В момента, в който понеча да я оставя и ако не се унесла започва едно истерично реване. Не знам как ще борим самостоятелното заспиване. Иначе през деня будува малката по около 2 часа и  вече  и се спи. Ако има наистина нещо интересно може и повече 3-4 часа да откара, но после със заспиването е кошмар, защото е вече преуморена. До преди няколко дни през нощта се будеше на всеки 2 часа да яде, явно я мъчеха зъбки, но снощи поне направи два по-дълги интервала от по 4-5 часа , та и аз успях да си почина малко по-качествено.
Иначе лази, изправя се вече по мебели, или каквото докопа, но самостоятелно да се изправи в седнало положение не може.
Вие само стандартните изследвания ли пуснахте или и нещо друго на децата? На очен/УНГ лекар ходихте ли ей така профилактично?

 Благодаря ти, mrnn.

Благодаря за споделеното. 🙏 Само да попитам обаче за стомахчето няма ли да има проблеми, тъй като не е минал през топлинна обработка?

Аз мога да дам съвет от опита който имам. Продължителното даване на Панадол/Нурофен е силно НЕ препоръчително. Просто почистете един праз лук и го дайте на детенцето да го смуче и гризе. Ползите от сока,който пуска са невероятни. Действат успокояващо на детето, в същото време е възможно най-еко, био и тн. гризалката за бебе, която може да му дадете. Вярвам ,че и при вас ще има ефект. При двете ми деца това ме е спасявало.  Иначе имам и гелчета,хомеопятия, както и кехлибарено герданче. Но нищо не действа както празия лук. Колкото и смешно и нелепо да звучи на някои от вас...

Няма никакъв проблем. Реално детето изсмуква само сока, който е доста малко количество и не поглъща от зеленчука. Не предизвиква дразнене на стомахчето. 💖
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия