Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Към кой специалист трябва да се обърне дете с проблемно поведение?
Какво е стиминг и какви са възможните причини за нервното поведение на детето?
Какво представлява стимулирането в контекста на приложния поведенчески анализ?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Към кой специалист трябва да се обърне дете с проблемно поведение?
-
Какво е стиминг и какви са възможните причини за нервното поведение на детето?
Стимингът представлява нервно поведение, което може да се прояви като учестено дишане и други подобни реакции. Това поведение може да бъде външен израз на стрес и безпокойство. В случая с детето, което съобщава за кошмари и тормоз от други деца, нервното поведение може да бъде свързано с тези проблеми.
-
Какво представлява стимулирането в контекста на приложния поведенчески анализ?
Стимулирането в контекста на приложния поведенчески анализ е основна част от поведенческата терапия. Това включва избор и създаване на стимули, които подкрепят желаното поведение и регулират нежеланото. Важно е да се направи разлика между стимул и подкуп, както и да се разбере ролята на стимулирането в терапията на деца с различни поведенчески проблеми.
-
Какво представляват виртуалните очила и как могат да помогнат на децата с аутизъм?
-
Какво представлява виртуалната стая и как се използва в контекста на деца с разстройство от аутистичния спектър (РАС)?









...В тази наша тема навремето пишеха Мина Ламбовски , Станислава Чуринскиене, Владислава Цолова и много много други. Обсъждали сме Усман, Крингсман с хелирането, Усмах беше и тук в бг при Гала. По същото време, когато се въртяха тези особи по нашата телевизия, имаше скандал с починало май в щатите от хелирането дете. Много бг родители правеха с тях консултации по интернет, поръчваха се луди добавки, пиеха се с шепи всякакви неща, аз не съм видяла дете проговорило от след хелиране. Някои прекъснаха наполовина курса заради влошаване примерно. Познавам такова дете - нисък спектър. Нямаше драстична промяна в детето. Барокамерата... По подражание на Лилия и тяхната със съпруга й барокамера, барокамерите по бг почнаха да обслужват аутисти - платено! - имаше деца със стотици сеанси по барокамери. Оставям встрани темата, че имаше в резултат деца със съпътстващи чревни проблеми, гъбички , заради избуяващия поради кислородната добавка чревен микробиом. Проговрил не видях. "Израснал" състоянието в резултат на барокамерата- също. Мога да мина през мелило, томатис, масгутова и волеманова със задържаните примитивни рефлекси, метаболитните проблеми , невротрансмитерния дисбаланс, високите допаминови нива, лекарствата от пирамемната група , омегите, брейнбустърите, алоето, стволовите клетки. О да не забравя- паразитната теория и пийте ММС , което не било белина.




















