Термин Март 2024 – тема 4

  • 52 272
  • 791
# 420
Аз цялото лято лежах за задържане, определено не беше приятен период.....плюс ударна доза прогестерон, гадене и повръщане...
Виж целия пост
# 421
И аз с двете бременности бях на ударно прогестерон, повръщане до пети месец и отделно терапия за тромбофилията, но все пак като виждам сега как пръхтя и едва ходя и имам топли вълни и си представям навън да беше 40 градуса...
Иначе за Вит Д няма общо с излагането на слънце честно казано. Имаме кака и от май до ноември сме изключително често навън. Това лято само на плаж не съм ходила, че бях с много ниско кръвно и повръщане и зацапвания, но разходките си бяха по всяко време на деня. И пак като Фрезия бях с дефицит на вит Д, 18 единици през ноември. Отделно си ям всичко, а Б12 ми беше покъртително зле. Всичко е до организъм и усвояване. А понякога са свързани нещата между витамините и тяхното взаимодействие в организма.
Виж целия пост
# 422
В началото лятото на 40+ градуса бях с гадене, повръщане и имах чувството все че ще припадна от жега. И при мен вит Д и Б12 излезнаха много зле и много под нормата
Виж целия пост
# 423
След като съобщихме, че съм бременна и двете майки казаха - Просто се радвай, че последния триместър ще ти е през зимата. Майка ми двете със сестра ми ни е раждала в разгара на лятото и се е търкаляла по пода от зор. Свекървата пък зимата е родила мъжа ми (много тегава бременност с постоянно повръщане до края) и постоянно казва, че най-вероятно е нямало да издържи, ако е трябвало това нещо да го изживее на 40 градуса.
Що се отнася до Д3 - моят си беше ок, нищо че по принцип съм малко тип вампир. Б12 ми беше супер нисък, но мисля че за него диарията която имах (и все още не са ми наред червата въпреки всичко) беше причината. Добре че хората са измислили витамините и лабораторните показания.
В интерес на истината съм убедена, че всяка една от нас щеше да си износи бременността и да роди прекрасно здраво бебе и без толкова много хапчета и боцкане (със сигурност майка ми и баба ми не са били и чували за Феритин, Б12, Д3 и т.н, камоли да ги изследват) но поне психиката ми е по-спокойна така - знам че съм направила всичко необходимо.
Виж целия пост
# 424
Ние ще ги износим, но въпросът е какво става с нас след това. Следродилни депресии, косопад, килограми...
Виж целия пост
# 425
Аз въпреки, че родих в 7мия месец, все пак съм родила, очаквах косопад, депресии и т.н, но за момента държа тези нека далеч от мен. 😃 Но всеки човек и организъм е различен.
Относно кг., аз бях с много отоци и вода, влезнах в болницата 93 кг, на 15тия ден бях 75 кг, забременях 68-70 кг. (Не помня точно.)

Ние ще ги износим, но въпросът е какво става с нас след това. Следродилни депресии, косопад, килограми...
Виж целия пост
# 426
Аз с предната бременност карах трети триместър точно в летните жеги (раждах края на септември). Такава мъка не е имало Joy И сега тежи вече, топло ми е, ама поне навън не е някоя гореща вълна от рода на 38-39 градуса и да вриш в собствен сос постоянно.

То и сега не всички пият по една шепа хапчета и пръскат витамини. Аз още чакам да видя дали ще има някаква особена разлика с първия път (откъм тонус най-вече). Сега пия допълнително калций, витамин Д, витамин Б12. Предният път нямах следродилна депресия, въпреки че не съм ги приемала допълнително тези неща, но имах умора, която и с доспиване през деня първите 2-3 месеца ме тормозеше (отдавам го на желязото, защото малкият на първия месец почна да спи от полунощ до към 5-6 сутринта спокойно). Имах и косопад, който влезна толкова бързо в ритъм, че чак се изненадах (около месец и не е бил повече от обичайния ми есенен). Единствено потенето продължи 3-4 месеца.
Виж целия пост
# 427
Дано така да си остане, Беле! Вие как сте?
Виж целия пост
# 428
Малката вече диша сама и е 1500 гр. ❤️
Докторите са доволни, справя се много добре. Вероятно март, близо до термина ми, ще я изпишат, той е на 21.03. Но, ако върви така може и по-рано. Имат няколко изисквания: да е над 2 кг, да диша самостоятелно, да е клинично здрава и да може да се храни от шише.

Дано така да си остане, Беле! Вие как сте?
Виж целия пост
# 429
Браво на малката героиня! Дано се справя още по-добре и час по-скоро да си бъде у дома с мама и тати!🍀 А това за коя болница се отнася? Как я захранват и даваш ли кърма? Ние бяхме 2 кг. преди една седмица, а другата ще се наложи да го извадят, защото плацентата ми е вече много зряла и има опасност за него. Сега съм в 37 гс и се надявам до секциото да е достигнал нужните килограми, за да си е при мен и да си е здрав.Hands Pray
Малката вече диша сама и е 1500 гр. ❤️
Докторите са доволни, справя се много добре. Вероятно март, близо до термина ми, ще я изпишат, той е на 21.03. Но, ако върви така може и по-рано. Имат няколко изисквания: да е над 2 кг, да диша самостоятелно, да е клинично здрава и да може да се храни от шише.

Дано така да си остане, Беле! Вие как сте?
Виж целия пост
# 430
Болница Селена, гр. Пловдив. Имах малко кърма първите 20 дни, цедях се и носих, но после ми спря. Сега е на АМ. Хранят я в момента със сонда, трябва да излезне от кувьоза, за да я научат на шише. Моята дъщеричка си вървеше точно за седмицата като кг и см., през цялата ми кратка бременност никога нито е вървяла напред с кг, нито е изоставала.

[/b][/b]
Браво на малката героиня! Дано се справя още по-добре и час по-скоро да си бъде у дома с мама и тати!🍀 А това за коя болница се отнася? Как я захранват и даваш ли кърма? Ние бяхме 2 кг. преди една седмица, а другата ще се наложи да го извадят, защото плацентата ми е вече много зряла и има опасност за него. Сега съм в 37 гс и се надявам до секциото да е достигнал нужните килограми, за да си е при мен и да си е здрав.Hands Pray
Малката вече диша сама и е 1500 гр. ❤️
Докторите са доволни, справя се много добре. Вероятно март, близо до термина ми, ще я изпишат, той е на 21.03. Но, ако върви така може и по-рано. Имат няколко изисквания: да е над 2 кг, да диша самостоятелно, да е клинично здрава и да може да се храни от шише.

Дано така да си остане, Беле! Вие как сте?
Виж целия пост
# 431
Belle Simple Smile Това са страхотни новини! Браво на малката принцеса! Щом вече диша сама и расте ,ще се научи да си хапва и от шише съвсем скоро 😊 Бързо да минава времето и да си се прибирате у дома да се гушкате ! 🍀


Всички пием витамини или някакво добавки в което няма нищо лошо ,да реално нашите родители не са били така но ние живеем в друго време . Просто няма как да се сравняват нещата ! Храната ,нервите ,начина на живот - всичко е било различно и при нашите деца ще е така.
Следете се , бъдете спокойни ,пийте каквото АГ ви съветва и всичко ще е Ок.
За косопада да знаете че е неизбежно Wink При едни е по-малко , при други повече.


Я ми кажете има ли някоя мама тук сред нас на която са ѝ правили външно верзио? Вече много се притеснявам ,че малката не се е обърнала. АГ ме успокоява ,че може да я обърне или да родя седалищно....НО много ме плаши всичко това !
Виж целия пост
# 432
Белле, чудесни новини малката е герой.✨️✨️😍😍😍
Виж целия пост
# 433
Белле стискам палци всичко да върви напред и скоро да се приберете вкъщи ❤️

Аз днес бях на преглед в 33 +1 гс и за момента 🩵 е 2200 гр, но като цяло се е увъртал и с моя скосен таз най-вероятно ще се наложи секцио. Ще ми кажат на следващия преглед на 29-ти февруари, но ако нещо не се промени ще ми го изместят със седмица по-рано около 20-ти март. Не знам за вас ама никога не съм си мислила, че ще ми се наложи секцио...все си мислех че като съм едричка това няма да е проблем. Иначе аз съм още на натаспин (заради тромбофилията), желязо (заради анемия) и витамин Д си ми беше дефицит и преди бременността. Според мен косопада след раждането е неизбежен, на мен от пълна упойка миналата пролет падаше на кичури и после с витамините сега падат по два косъма на решене. Само се чудя дали да си скъся малко косата сега или да изчакам април.
Виж целия пост
# 434
Pelt04, не ми е правено, но бях питала АГ и като никога ми обясни, не знам до колко ще ти е полезна информацията. Майката е легнала по гръб, задължително на спокойна матка без контракции и просто го завъртат - едната ръка стои на дупето, другата на главата и ротират. Мисля че май се омазваше корема с нещо, че да се плъзгат ръцете по кожата. И след това с някакви заглаждащи?? движения или нещо подобно, отстрани на бебето се правели, че да си застане в ембрионална позиция. И след това обикновено предизвикват раждане, че да не се завърти пак. Уж каза, че не било болезнено, само неприятно, ама аз на мъж за женското тяло не вярвам.
Беле, много ме зарадва с тази новина. Нека все така да напредва слънчицето. Бъдете здрави и двете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия