За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 31 961
  • 747
# 255
Да си задам въпроса и тук:  Дайте изпитани рецепти за броколи със синьо сирене моля? Може и без него де, вкусно да е. Simple Smile
Кое синьо сирене купуваш, защото са много различни и резултатът ще е доста различен.
Виж целия пост
# 256
Къде да съхраня най-свеж магданоза за два дни? На остъклена тераса с отворен прозорец, температура около 2 градуса? В торбичка или така просто? В хладилник?
Или замразен? Ама замразен не му ли се губят вкуса и аромата?
Виж целия пост
# 257
  В буркан/чаша с малко вода  и на хладно.
Виж целия пост
# 258
За няколко дни или натопени дръжките във вода като във ваза, или увити в салфетка/домакинска хартия и след това в найлонов плик и в чекмеджето за заленчуци в хладилника. Не направо в плика обаче, да има какво да попива влагата (това го прилагам за всякакви зелении, издържат много по-дълго в хладилника).
Няма смисъл от замразяване щом ще го изядете толкова скоро.
Виж целия пост
# 259
Къде да съхраня най-свеж магданоза за два дни? На остъклена тераса с отворен прозорец, температура около 2 градуса? В торбичка или така просто? В хладилник?
Или замразен? Ама замразен не му ли се губят вкуса и аромата?
Измивам, подсушавам, увивам в салфетка, слагам в найлонова торбичка с цип и слагам в отделението при зеленчуците. Издържа свеж над седмица.
Замразен се променя вкуса му и поема миризми от фризера.
Виж целия пост
# 260
За първи път ще готвя петел.
Има ли нещо по специфично?
Ще правя супа и печено с картофи
Ще си го отпеня задължително.
Нещо друго?
На вкус като пилешкото ли е?
Виж целия пост
# 261
За първи път ще готвя петел.
Има ли нещо по специфично?
Жилави са и имат повече дъх от пилешкото, слагай подправки, дафинови листа, мащерка, лук, моркови, вари се доста, няколко часа. Хубава рецепта е с вино, coq au vin. Ако е домашна птица е желателно да се остави няколко дни в хладилник да отлежи, не да се готви веднага. Ако ще печеш без да вариш първо трябва да се накисне в солена вода една нощ иначе месото е сухо. Ако ще вариш в тенджера под налягане е най-лесно.
Виж целия пост
# 262
karzz, пилешко си е. Евентуално месото може да е една идея по-жилаво, та си предвиди малко повече време за варене.
Виж целия пост
# 263
За първи път ще готвя петел.
Има ли нещо по специфично?
Ще правя супа и печено с картофи
Ще си го отпеня задължително.
Нещо друго?
На вкус като пилешкото ли е?
То си е пиле, Да, само че жилаво или може би старо. Няма общо с магазинско, или бройлер.
Най-добрия начин за готвене на петел е на някаква яхния , задушено или с кисело зеле.
Ако го правиш с картофи сложи картофите първо да се изпекат с бульона И едва в края сложи свареното месо.
Месото го вариш докато започне лесно да се отделя с вилица от кокала.
Виж целия пост
# 264
Петел най-често съм варила в тенджера под налягане с малко вода - става божествен. После вече го готвя с кисело зеле, на попска яхния е много подходящ, печен с ориз, супата става изключително вкусна с него...въобще - варианти много. 
Виж целия пост
# 265
Благодаря за магданоза! 😊❤️
А мога ли да замразя пилешки бульон (от сварено пиле, което е купешко и беше замразено) в тенджера с каменно покритие? Утре посред нощ ще правя пилешка супа. А самото пиле, сварено, накъсано на парченца и в торбичка? В камерата до утре вечер или в хладилника?
Виж целия пост
# 266
Ще правя едни домашни бонбони,които искам и в разтопен шоколад да овалям.
Кой е за предпочитане,обикновен млечен/черен или кувертюр/перли?
Виж целия пост
# 267
Благодаря за магданоза! 😊❤️
А мога ли да замразя пилешки бульон (от сварено пиле, което е купешко и беше замразено) в тенджера с каменно покритие? Утре посред нощ ще правя пилешка супа. А самото пиле, сварено, накъсано на парченца и в торбичка? В камерата до утре вечер или в хладилника?
Чак в камерата за ден не е нужно. Не виждам даже необходимост да разделяш бульона от месото, просто го прибери в хладилника.

Ще правя едни домашни бонбони,които искам и в разстопен шоколад да овалям.
Кой е за предпочитане,обикновен млечен/черен или кувертюр/перли?
Доли, всеки е подходящ и е въпрос на предпочитания. Черният стяга повече, на вкус аз лично предпочитам млечен и за да съчетая двете качества, най-често правя смес от тъмен и млечен. Ползвам само шоколад на калети на Бари калебо, с други нямам наблюдения или поне не скорошни.
Виж целия пост
# 268
Редовен номер ми беше това с пилешката супа да я правя два дни, на предишна работа редовно работех до 8 вечерта и докато се прибера ставаше късно да я направя от-до. Едната вечер сварявах хубаво да си направя бульона и го прибирах в хладилника с все пилето в него. На следващата като се приберях, си го прецеждах и слагах на котлона, а тепърва почвах да режа зеленчуци и да обезкостявам месото. И една бърза застройка после и така, с години съм го правила, особено ако супата е патешка пък дето иска и по-дълго варене.
Неволята на всякакви неща учи, тогава свикнах за много неща да си правя заготовки когато имам повече свободно време..
Виж целия пост
# 269
Днес точно готвя петел . Домашен на 6-7 месеца. Варих го 3часа в обикновенна тенжера на слаб огън, без сол.Накрая добавям зеленчуците и картофи за яхния . Вкуса е близък до пилешкото , но е червено месото по-жилаво  и  по-вкусно. Надявам се да се хареса.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия