За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 31 961
  • 747
# 240
Според мен може с мед да се замени, само не знам защо да се разрежда.
Виж целия пост
# 241
Мерси, Биляна - и двете ги имам налични.

moonriver,  веднъж съм имала наличен кленов сироп и по спомен беше по-рядък от меда, затова. Може и да греша, затова попитах ☺️
Виж целия пост
# 242
Точно, по-рядък е от мед кленовият сироп.
Виж целия пост
# 243
Търся рецепта за брауни,но във всички,според мен,има прекалено много захар и шоколад.Нещо по-здравословно ,но същевременно достатъчно сладко.
Една чаша захар плюс една чаша шоколад не е ли прекалено?
Само с едно от двете дали ще се получи?
Виж целия пост
# 244
Продуктите и съотношението им в такъв (пък и повечето сладкиши) са въпрос и на консистенция и крайна текстура, не само на сладост и вкус. Може да намалиш с малко захарта и пак е от значение каква ползваш. Аз го правя само с кафява захар и леко съм я намалила спрямо оригинала, който ползвах, но не е и нужно много да се намалява. Шоколад - само тъмен ползвам, 70 %, на калети. Какво му е нездравословното и кой реално може да каже какво точно е здравословно и за кого?
Виж целия пост
# 245
Ами аз не мисля, че разликата в гъстотата е чак толкова значителна, че да окаже голямо значение за рецептата. Евентуално може по-малко брашно да се сложи ако започне да става много твърдо тестото. Иначе мед според мен дори и не може да се разреди.
Виж целия пост
# 246
Разрежда се много успешно с топла вода.
Виж целия пост
# 247
Търся рецепта за брауни,но във всички,според мен,има прекалено много захар и шоколад.Нещо по-здравословно ,но същевременно достатъчно сладко.
Една чаша захар плюс една чаша шоколад не е ли прекалено?
Само с едно от двете дали ще се получи?
Ето ти рецепта за брауни с малко захар. Може да я намалиш с още 20-30г. Няма брашно, което го прави една идея по-диетично. Направи го с шоколадов кувертюр 74-80% и още ще намалиш сладостта му.
Виж целия пост
# 248
Търся рецепта за брауни,но във всички,според мен,има прекалено много захар и шоколад.Нещо по-здравословно ,но същевременно достатъчно сладко.
Една чаша захар плюс една чаша шоколад не е ли прекалено?
Само с едно от двете дали ще се получи?

Браунис с червено цвекло и семена от чиа
Виж целия пост
# 249
Да си задам въпроса и тук:  Дайте изпитани рецепти за броколи със синьо сирене моля? Може и без него де, вкусно да е. Simple Smile
Виж целия пост
# 250
Да си задам въпроса и тук:  Дайте изпитани рецепти за броколи със синьо сирене моля? Може и без него де, вкусно да е. Simple Smile

Зеленчукова запеканка с кашкавал и сирене

Панирани броколи с млечно-чеснов сос

Салата с паста и броколи
Виж целия пост
# 251
Накъсваш го на розички, можеш да добвиш и карфиол, и моркови, слагаш в тавичка, натрошаваш синьото сирене отгоре като можеш да сложиш също моцарела или други сирена. Заливаш със сос бешамел или готварска сметна и печеш. Когато е готово можеш да наръсиш с настърган кашкавал или пармезан и да върнеш за още 4-5 мин. да се стопи и леко да се запече кашкавала.
Виж целия пост
# 252
Не се ли вари или бланшира малко преди това?
Виж целия пост
# 253
Аз го слагам сурово. Докато се пече то си пуска малко течност, а и не се скъпя със соса, така че, докато се редуцира зеленчуците си омекват без да стават на каша.
Виж целия пост
# 254
Огретен с броколи и бекон от блога на Мики. Много ми хареса, дори на ММ му хареса.
https://www.mycookingcreations.com/2022/10/gratin-di-broccoli-e-pancetta.html?m=1
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия