Бързи здравословни въпроси и отговори – 44

  • 37 116
  • 744
# 615
Съжалявам.  Трябва пак да посетите лекар. Аз не знаех даже,че има Рогодекс на гел. Ще мине, но око боли ужасно. Чак му се повръща на човек от болка. Успех днес и пишете пак след прегледа!
Виж целия пост
# 616
И аз съм на мнение, че трябва нов преглед. Това допълнително подуване не е добре.
Виж целия пост
# 617
От какво се получава тежко шумно дишане, задух в някои моменти? Бързо изморяване при забързване?
Виж целия пост
# 618
Включвам се за окото, днес сега вечерта е по добре, не е ходил на преглед утре ако няма подобрение ще отиде,  благодаря на всички  Simple Smile
Виж целия пост
# 619
От какво се получава тежко шумно дишане, задух в някои моменти? Бързо изморяване при забързване?
Щитовидна жлеза?
Виж целия пост
# 620
От какво се получава тежко шумно дишане, задух в някои моменти? Бързо изморяване при забързване?

От простудно или вирусно заболяване? От сърдечна недостатъчност? Направи си пълна кръвна картина, виж хемоглобина.
Виж целия пост
# 621
От какво се получава тежко шумно дишане, задух в някои моменти? Бързо изморяване при забързване?
От много неща - наднормено тегло, проблем със сърцето, щитовидната жлеза, и не на последно място нисък - хемоглобин и желязо.
Виж целия пост
# 622
Нещо с белите дробове дали не може да е?
Виж целия пост
# 623
HOMA индексът има ли отношение към диабет тип 1?
Виж целия пост
# 624
HOMA индексът има ли отношение към диабет тип 1?
По-скоро не, защото при тип 1 инсулинът е нисък. Но за тип 1 са други изследванията, тъй като той е автоимунен.
Виж целия пост
# 625
Детето на 9 г.  е със съмнение за скарлатина, има симптомите за това, но кръвната картина ме озадачи АСО е 12.70 при реф. < 160
Виж целия пост
# 626
Ако отидеш на платен преглед при доктор, който работи в болница и има нужда от изследвания, ако те приеме в отделението, после по здравна каса ли продължава.
Виж целия пост
# 627
Преди месец и половина се ваксинирах с Тетатокс след убождане на пирон.
Днес си порязах пръста с кухненски нож и се колебая трябва ли отново да ходя на ваксина или все още имам имунитет?
Виж целия пост
# 628
Нищо не трябва. А  щом е с кухненски нож, то и кръв е потекла.При тетанус са опасни дълбоките убождания.
Виж целия пост
# 629
Ако отидеш на платен преглед при доктор, който работи в болница и има нужда от изследвания, ако те приеме в отделението, после по здравна каса ли продължава.

Да.

HOMA индексът има ли отношение към диабет тип 1?

Не, но към диабет тип 2 има.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия