Бързи здравословни въпроси и отговори – 44

  • 37 116
  • 744
# 630
Здравейте, цялото семейство изкарахме грип А февруари. На 9ти февруари се рзболя малкият и останалите се заразихме в рамките на няколко дни. И при четиримата продължи доста време, но аз и малкият още кашляме. Почти месец ще стане вече. Ходихме неколкокртно на лекар-аз при моят липен, детето на педиатър. И двата лекаря са категорични,че сме напълно здрави и това е остатъчна кашлица за която трябва време да се изчисти.
Има ли друг, кашлящ месец и повече след грип? Аз кашлям постоянно, почти всяка минута, изобщо не спирам и не намалява.
Какво да направя, има ли как да я спра тая кашлица че вече ще се гръмна!
Изпих 2 билкови сиропа, един димекс, капки умкалор, всякакви неща за смучане, противоалергични 2 вида. Чайове всякакви.
Има ли нещо, което да спира кашлица бързо и ефективно? Въобще, всякакви съвети приемам.
Виж целия пост
# 631
Здравейте, имам следния проблем, ще съм благодарна ако някой има предположения или насоки, т.к. личният ми лекар не е много отзивчив.
Преди около десетина дни ме заболя гърлото, но някак по- странно от обикновено ( както е при вирусно начало). Първо ме боля от едната страна, после мина и ме заболя другата. Имах и нещо като афти на венеца и небцето. Погледнах какво става- на едната сливица имам 2-3 малки бели точки, на другата има като дупчица и също ми се струва, че има бели неща. За болката пих Оки( кетопрофен), като ми мина веднага и повече не ме е боляло (преди седмица). Днес реших да погледна да видя какво става и тези неща си стоят. Направих си тест за стрептокок, но е отрицателен.
Не знам дали има връзка, но преди да ме заболи гърлото 2-3 дни попрекалих с джинджифила ( настърган, под формата на отвара).
Според лл ако не ме боли да не правя нищо, но мен си ме притеснява. Нормално ли е да стоят още тези неща? Не са големи, но все пак...по- скоро ме притеснява от какъв произход е било това, дали вирус или бактерия, а защо не и кандидоза, т.к. лаботантката ми обърна внимание, че имам бяла следа по езика, но не бях пила вода. Вкъщи после изтърках следата със сода бикарбонат.
Виж целия пост
# 632
Здравейте, цялото семейство изкарахме грип А февруари. На 9ти февруари се рзболя малкият и останалите се заразихме в рамките на няколко дни. И при четиримата продължи доста време, но аз и малкият още кашляме. Почти месец ще стане вече. Ходихме неколкокртно на лекар-аз при моят липен, детето на педиатър. И двата лекаря са категорични,че сме напълно здрави и това е остатъчна кашлица за която трябва време да се изчисти.
Има ли друг, кашлящ месец и повече след грип? Аз кашлям постоянно, почти всяка минута, изобщо не спирам и не намалява.
Какво да направя, има ли как да я спра тая кашлица че вече ще се гръмна!
Изпих 2 билкови сиропа, един димекс, капки умкалор, всякакви неща за смучане, противоалергични 2 вида. Чайове всякакви.
Има ли нещо, което да спира кашлица бързо и ефективно? Въобще, всякакви съвети приемам.
доста хора се оплакват от остатъчната кашлица, пробвайте със синекод.
и да попитам, държа ли ви след грипа отпадналост и липса на апетит освен кашлицата и ако да, колко време ?
Виж целия пост
# 633
Не знам дали е същото като при вас, но аз имах бели точици на гърлото, ходих на лекар и ми казаха, че е някаква лимфа и е заради наскоро прекарана вируснa инфекция. Не ме болеше, мина.
Иначе ако боли е вариант да са афти - Херпангина, но те знам, че много болят .
Здравейте, имам следния проблем, ще съм благодарна ако някой има предположения или насоки, т.к. личният ми лекар не е много отзивчив.
Преди около десетина дни ме заболя гърлото, но някак по- странно от обикновено ( както е при вирусно начало). Първо ме боля от едната страна, после мина и ме заболя другата. Имах и нещо като афти на венеца и небцето. Погледнах какво става- на едната сливица имам 2-3 малки бели точки, на другата има като дупчица и също ми се струва, че има бели неща. За болката пих Оки( кетопрофен), като ми мина веднага и повече не ме е боляло (преди седмица). Днес реших да погледна да видя какво става и тези неща си стоят. Направих си тест за стрептокок, но е отрицателен.
Не знам дали има връзка, но преди да ме заболи гърлото 2-3 дни попрекалих с джинджифила ( настърган, под формата на отвара).
Според лл ако не ме боли да не правя нищо, но мен си ме притеснява. Нормално ли е да стоят още тези неща? Не са големи, но все пак...по- скоро ме притеснява от какъв произход е било това, дали вирус или бактерия, а защо не и кандидоза, т.к. лаботантката ми обърна внимание, че имам бяла следа по езика, но не бях пила вода. Вкъщи после изтърках следата със сода бикарбонат.
Виж целия пост
# 634
Здравейте, цялото семейство изкарахме грип А февруари. На 9ти февруари се рзболя малкият и останалите се заразихме в рамките на няколко дни. И при четиримата продължи доста време, но аз и малкият още кашляме. Почти месец ще стане вече. Ходихме неколкокртно на лекар-аз при моят липен, детето на педиатър. И двата лекаря са категорични,че сме напълно здрави и това е остатъчна кашлица за която трябва време да се изчисти.
Има ли друг, кашлящ месец и повече след грип? Аз кашлям постоянно, почти всяка минута, изобщо не спирам и не намалява.
Какво да направя, има ли как да я спра тая кашлица че вече ще се гръмна!
Изпих 2 билкови сиропа, един димекс, капки умкалор, всякакви неща за смучане, противоалергични 2 вида. Чайове всякакви.
Има ли нещо, което да спира кашлица бързо и ефективно? Въобще, всякакви съвети приемам.
Дъщеря ми е така. В началото на февруари се разболя с много висока температура и кашлица. Не е спирала. От събота е с по-засилена кашлица и температура. Според двама лекари всичко е наред. Пие само Авирон. Утре сме на пулмолог.
Виж целия пост
# 635
Въобще не знам какво беше това. Няколко дни преди това мм изкара гастроинтестинален вирус с температура и затова прекалих с джинджифила, уж да се предпазя.
Имам две деца, но те не са боледували преди мен от гърло и т.н. дори и след мен.
Виж целия пост
# 636
От джинджифил със сигурност не е. Аз го ям на корем и нямам проблеми с гърлото.
Виж целия пост
# 637
За неконтролируемата кашлица много ми помага Тартефедрил - хомеопатични капки. На втория прием спирам да кашлям. Дано ви помогнат и на вас.
Виж целия пост
# 638
Имам страшен пърхот с щипане и сърбеж напоследък. Косата ме попринцип е мазна, но сега е супер зле... Когато си прокарам ръката през корените на косата, под ноктите ми има бели, мазни люспи... Планирам да ходя на дерматолог, но какво може да е?
Виж целия пост
# 639
Себореен дерматит
Виж целия пост
# 640
Себорея бих предположила и аз.
Виж целия пост
# 641
Себорея бих предположила и аз.

Благодаря за бързите отговори. 🙏
Виж целия пост
# 642
Товасъмаз   Доста време нямахме апетит. Аз лично още нямам сила за нищо и съм супер изморена, но мисля, че е от непрестанното кашляне.
Синекод също пихме, на капки.
За Тартефедрил не бях чувала, ще го пробвам!
А съм човек, който почти никога не пие никакви лекарства, направо не мога да повярвам колко  неща изпих. Поне да имаше ефект...
Виж целия пост
# 643
Писах по-назад в темата... Такава неконтролируема кашлица имах между средата на ноември и средата на януари, т.е. цели два месеца. А това е супер нетипично за мен. Не знам, обаче, дали беше грип или Ковид, защото не бях правила тестове. Накрая мина от само себе си, но останаха едни остатъчни леки храчки, които трябваше да разкарвам от гърлото си. Чак след това и те лека по лека изчезнаха.
Виж целия пост
# 644
Здравейте, цялото семейство изкарахме грип А февруари. На 9ти февруари се рзболя малкият и останалите се заразихме в рамките на няколко дни. И при четиримата продължи доста време, но аз и малкият още кашляме. Почти месец ще стане вече. Ходихме неколкокртно на лекар-аз при моят липен, детето на педиатър. И двата лекаря са категорични,че сме напълно здрави и това е остатъчна кашлица за която трябва време да се изчисти.
Има ли друг, кашлящ месец и повече след грип? Аз кашлям постоянно, почти всяка минута, изобщо не спирам и не намалява.
Какво да направя, има ли как да я спра тая кашлица че вече ще се гръмна!
Изпих 2 билкови сиропа, един димекс, капки умкалор, всякакви неща за смучане, противоалергични 2 вида. Чайове всякакви.
Има ли нещо, което да спира кашлица бързо и ефективно? Въобще, всякакви съвети приемам.
Баба ми правеше мед със синапено семе стрито. Хапваш по 1-2 лъжички на ден. Другото, което ми правеше е една ряпа я издълбава да стане ямка в центъра и в нея сипва мед. Оставя се ряпата в чашка като коренчето й да е във вода и след всеки прием на меда, се слага нов и се оставя до следващата вечер. Ама това са бабини рецепти, но ни помагаха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия