Бързи здравословни въпроси и отговори – 44

  • 37 114
  • 744
# 645
Черна ряпа с мед сме ползвали. Помага, ама чак чудо не е.
Варила съм и борови връхчета като чай.
(Аз смуча цинабсин, при пристъп на кашлица но моята е от стичащ се секрет (на алерг.основа+синузит) Веднага ме облекчава.)
За себе си съм варила мед, зехтин и ракия в равни части да заври само и после с лъжица, колкото пъти се сетя. Но за дете, не препоръчвам.
Виж целия пост
# 646
За кашлицата мислили ли сте, че може да е от сиропите за кашлица? На мен ЛЛ ми е казвал, че сироп се пие н бр дни и се спира. Тези с отхрачващо действие те стимулират да кашляш за са се изкара събрания секрет.
Виж целия пост
# 647
Аз много рядко кашлям, но помня един бронхит преди 15+ години - кашлях повече от месец, докато се успокоят дихателните пътища. Само евкалипт смучех. Бавно става, но не са нужни лекарства.
Виж целия пост
# 648
Ние вкъщи за всякаква кашлица се лекуваме  с черна ряпа пълна с мед понякога използвам от борови връхчета или друг но домашен и не стигаме до други лекарства и трябва да се пие няколко дни
Виж целия пост
# 649
Днес не издържах и отидох на мамограф.
Излезе фиброзна аденоза - начално изразена, двустранна.
Казаха да не се притеснявам, че било от противозачатъчните, да ги спра и че нямам нужда от още изследяания. Така ли е?
Виж целия пост
# 650
Моля за съвет на какъв лекар да отида - от няколко дни, не последователни, като легна да спя и започвам да се чувствам странно - все едно спирам да дишам, става ми едно леко такова, аха да се унеса, но повече се стряскам от това чувство и като цяло не мога да го опиша. Не усещам сърцебиене или ускорен пулс. Даже и това описание не е правилно, просто не мога да определя чувството, не знам и на какъв лекар да отида, някой има ли идея към кого да се обърна?
Виж целия пост
# 651
Мисля, че на невролог. Поправете ме, ако греша.
Виж целия пост
# 652
Моля за съвет на какъв лекар да отида - от няколко дни, не последователни, като легна да спя и започвам да се чувствам странно - все едно спирам да дишам, става ми едно леко такова, аха да се унеса, но повече се стряскам от това чувство и като цяло не мога да го опиша. Не усещам сърцебиене или ускорен пулс. Даже и това описание не е правилно, просто не мога да определя чувството, не знам и на какъв лекар да отида, някой има ли идея към кого да се обърна?

Първото нещо, което ми хрумва, е, че си стресирана.
Носът ти напълно отпушен ли е? През него ли дишаш?
Виж целия пост
# 653
Отпушен е, даже съм си спокойна, по мое мнение. Все едно спирам да си усещам тялото, в гръдния кош го усещам.
Виж целия пост
# 654
Паник атаки Simple Smile Те често идват след стресов период вече като човек се е успокоил и се чуди от къде му е дошло.
Виж целия пост
# 655
Преди 2г. невролог ми каза същото, само че симптомите бяха други. Някакви съвети за справяне с тях, ако е това?
Виж целия пост
# 656
Решаване на проблемите, които те тормозят, иначе нищо не помага при мен Simple Smile Магнезиев глицинат взимам, малко ме отпуска, да да мога да заспя.
Виж целия пост
# 657
Още един глас за магнезий.
Плюс максимално елиминиране на дразнителите.
Виж целия пост
# 658
Да си взема ли някакви витамини след спиране на противозачатъчните?
Виж целия пост
# 659
Моля за съвет на какъв лекар да отида - от няколко дни, не последователни, като легна да спя и започвам да се чувствам странно - все едно спирам да дишам, става ми едно леко такова, аха да се унеса, но повече се стряскам от това чувство и като цяло не мога да го опиша. Не усещам сърцебиене или ускорен пулс. Даже и това описание не е правилно, просто не мога да определя чувството, не знам и на какъв лекар да отида, някой има ли идея към кого да се обърна?
Много ми прилича на сънна парализа това състояние. Ама и тя се дължи в повечето случаи на силна тревожност или стрес.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия