Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 92

  • 62 634
  • 849
# 525
Аз се следях с близнаци от 7ми месец при д-р Михайлович още като беше в Щерев. В интерес на истината при мен имаше проблем и загубихме едното бебе, но това в никакъв случай не беше по вина на доктора. Всички лекари, с които съм го обсъждала са единодушни, че това не може да се предотврати и не се видя и на 5 броя ФМ.
За сметка на това благодарение на д-р Михайлович родих близнаците си в 36+5 (а не в 34, защото беше реален риск) и другото ми момче е живо и здраво, а имаше опасност и за него. Доктора ме подкрепи изключително много след раждането и продължава да е винаги насреща, по всяко време 3 години по-късно.
Така че с ръка на сърцето мога да кажа, че той е един от малкото лекари, на които имам доверие и ще съм му винаги благодарна.
Виж целия пост
# 526
От изброените имам мнение само за Белкин и Димова. Димова е малко хард, но с голям опит, вкл и близнаци и чак се учудвам, че има часове за нея.  Белкин ми е малко мънкащ и неинициативен. И за двамата са ми странични мнения, не съм се следила при тях. Разгледай и тази тема и предишните от този раздел- има мнения по темата: https://www.bg-mamma.com/?topic=1622479
Виж целия пост
# 527
Здравейте, момичета ! Трябва да се запиша на ЖК -  от регистратурата, казаха че между тях трябва да си избера  Димова,Белкин,Ненов, Михайлович и Манастирски. Бременна съм с близнаци. При кого да се запиша?

Аз също съм с близнаци и се записах ппи Арабаджикова. По препоръка на момичета по форумите и доктор Стаменов одобри избора ми. Знам,че тя има опит с двухлодна бременност. За др. Не мога да кажа нищо.
Виж целия пост
# 528
Здравейте, момичета ! Трябва да се запиша на ЖК -  от регистратурата, казаха че между тях трябва да си избера  Димова,Белкин,Ненов, Михайлович и Манастирски. Бременна съм с близнаци. При кого да се запиша?

Аз също съм с близнаци и се записах ппи Арабаджикова. По препоръка на момичета по форумите и доктор Стаменов одобри избора ми. Знам,че тя има опит с двухлодна бременност. За др. Не мога да кажа нищо.

Да и аз исках при нея, но от регистратурата ми казаха да избирам от изброените лекари.
Виж целия пост
# 529
Здравейте, момичета ! Трябва да се запиша на ЖК -  от регистратурата, казаха че между тях трябва да си избера  Димова,Белкин,Ненов, Михайлович и Манастирски. Бременна съм с близнаци. При кого да се запиша?

Аз също съм с близнаци и се записах ппи Арабаджикова. По препоръка на момичета по форумите и доктор Стаменов одобри избора ми. Знам,че тя има опит с двухлодна бременност. За др. Не мога да кажа нищо.

Да и аз исках при нея, но от регистратурата ми казаха да избирам от изброените лекари.


Странно, а ти каза ли им,че си с двуплодна бременност?
Виж целия пост
# 530
Имам 2 инсеминации, упойка не се слага и грам не боли. Няма страшно Purple Heart Има само един тънък момент с лек дискомфорт за части от секундата, когато слагат самия катетър.

Самата инсеминация не отнема много време (2-3 часа) и не се спи в болницата. Но ако имате възможност да останете да спите някъде, ще е по-добре за теб самата (аз избягвам да пътувам след инсеминация, гледам да лежа и да съм спокойна).

Няма значение дали сте яли или пили преди това, само мъжът ти е желателно да не пуши или пие алкохол около 24 часа преди процедурата.

Важно е да се знае дали сте със стимулация или на спонтанен цикъл. Ако се прави стимулация е много важно да си сметнете добре часовете след приемане на таблетка/инжекция преди самата овулация и инсеминация. Ако сте на спонтанен цикъл, фоликулът трябва да се следи и да се гледа развитието му. Моят съвет е да останете за една седмица в София и да си спестите разкарване и стрес. Много е важно спокойствието в такива моменти.

Здравейте! Знам, че има безброй теми, но не намирам отговори на някои въпроси. Ако повтарям някоя тема, моля да бъда извинена. С моя мъж решихме да пробваме с инсеминация и ме интересува самата процедура, защото сме далече от София. Болезнена ли е, на гладно ли се ходи и трябва ли приспиване (надявам се да не е като ЦС правена без упойка🤯). Ще бъда благодарна на всяка информация и съвет.
Виж целия пост
# 531
Момичета, моля да дадете мнение за добавките на д-р Стаменов 1 и 3. Имали ли сте добри резултати след приема им? При мен е лошо качестото на яйцеклетките и от 7 пункции на спонтанен цикъл само два ембриона стигнаха до 5 ден, от тях след ПИД само един е балансиран. Предните пъти съм приемала FH pro, но не мисля, че имаше особено голям ефект, с оглед резултатите.
Виж целия пост
# 532
Здравейте, момичета ! Трябва да се запиша на ЖК -  от регистратурата, казаха че между тях трябва да си избера  Димова,Белкин,Ненов, Михайлович и Манастирски. Бременна съм с близнаци. При кого да се запиша?

Аз също съм с близнаци и се записах ппи Арабаджикова. По препоръка на момичета по форумите и доктор Стаменов одобри избора ми. Знам,че тя има опит с двухлодна бременност. За др. Не мога да кажа нищо.

Да и аз исках при нея, но от регистратурата ми казаха да избирам от изброените лекари.
И аз съм с близнаци, и аз исках да се запиша при Арабаджикова по препоръка на репродуктивния ми лекар и на мен ми отказаха. Нямала часове. Записах се при Д. Илиев. Предстои ми първи преглед при него.
От гореизброените аз бих избрала Михайлович. Нямам лични впечатления, но от приятелки, които са негови пациентки съм чувала само положителни неща.

Момичета, моля да дадете мнение за добавките на д-р Стаменов 1 и 3. Имали ли сте добри резултати след приема им? При мен е лошо качестото на яйцеклетките и от 7 пункции на спонтанен цикъл само два ембриона стигнаха до 5 ден, от тях след ПИД само един е балансиран. Предните пъти съм приемала FH pro, но не мисля, че имаше особено голям ефект, с оглед резултатите.

Аз приемах 1+2 за 4 месеца, на 36г съм и според мен имаха страхотен резултат.
Имам 2 стимулации.
1вата без добавки, къс протокол - 11 оплодени яйцеклетки - 2 ембриона на ден 5 - трансфер на 1, неуспешен, 2рия след PGT излезе небалансиран.
2рата стимулация по дълъг протокол, и след 4м добавки - 6 оплодени яйцеклетки - 6 ембриона на ден 5 - 2 трансферирани, пак неуспешен, за жалост имах проблем другаде, но на 4 направен PGT и 4те балансирани.
Разбира се не мога да ви кажа, че при вас биха имали същия резултат.
Виж целия пост
# 533
Здравейте Simple Smile
Аз съм нова във форума, но чета активно откакто се сблъсках с репродуктивни проблеми. Създадох си профила защото от отстоянието на времето осъзнах че искам да редактирам един свой неприятен пост за д-р Чапанова. Отскоро съм пациент на Надежда (след три неуспешни опита в друга клиника) и се присетих за този пост, който бях написала преди 3 години от друг временен профил и се почувствах некомфортно от съдържанието на въпросния пост и смятам че е редно да го поправя.
Няма да поставям стария си пост (който е от тема 84), защото ще стане съвсем дълго, но в общи линии д-р Чапанова беше първият репородуктивен специалист, когото посетих преди 3 години и половина. Тогава на първоначалния преглед тя ми каза че имам полип, че имам миома която расте, че спремограмата на мъжа ми не е цветуща и трябва да действаме директно. Аз тогава бях в началото на пътя си и доста се шокирах и разстроих от всичко чуто, не бях готова и думата инвитро ми звучеше много страшно, в онзи момент не осъзнавах сериозността на проблема, не бях минала всички процедури и изследвания, които сега са зад гърба ми. Излязох разплакана от кабинета и веднага си записах час за моята си гинеколожа (не репродуктивен специалист, с какъв акъл не знам). Та в моя тогавашен пост аз я обвинявам че ми е наговорила някакви глупости и ме е наплашила, за да почвам директно с инвитро. За миомата си знаех, факт е че спремограмата се подобри доста с добавкки, но за полипа след това потърсих други мнения, на въпросната ми гинеколожка и инвитро доктора, чиито пацинето бях до скоро (тогава също не знаех че полипът си е често срещан и хистерскопията е рутинна процедура) та и двамата не го видяха. Преместих се в клиниката, кояти си избрах, малка, уж с лично отношение, започнахме с лекото - инсеминации, после разбира се разбрах че това в нашия случай е страшно губене на време, та чак след 1вата инсеминция, моят тогавашен лекар забеляза полипа и на него вече повярвах.
Та д-р Чапанова се оказва че първа е видяла полипа и че е установила че няма какво да се мотаем. След неуспешните опити и три гоини и половина по-късно, за които вече споменах, се връщам в Надежда, при друг специалист, с нови сили и надежди въпреки неоптимистичните прогнози. Чета много хубави отзиви за д-р Чапанова, явно е доста добър диагностицик и не само и ми се искаше да поправя написаното от мен, защото ми тежеше. Не че някой би се повлиял от моя пост, но не исках такива неща да висят в пространството. По трудния път разбрах че е грешка да бягаш от реалността и да се доверяваш на онези, които меко и завоалирано може би ти казват, това което ти се иска да чуеш.
Извинявам се ако спамя темата и това не е мястото.
Успех на всички със забременяването и раждането на здрави дечица!
Виж целия пост
# 534
Момичета, не знам дали точно за тук ми е въпроса, но ще пробвам, тъй като се замислих... Вие ходите ли всеки месец от трансфер и + резултат на контрола при имунолозите? Мен ме викат и пускаме изследвания, но са малко скъпички... общо взето един месец е около 260 лв, следващия около 450 лв и така се редуват. Мислех, че след 3 месец тези НК клетки и антитела не са толкова важни, но явно са? Най-вече се замислих, защото моите резултати досега винаги са били в референтните граници и въпреки това в началото ми изписаха терапия за трансфера (само хапчета), а след кървене и вливка Киовиг. И така се зачудих, следващият път и ще ги разпитам, че бая пари отиват, пък дано винаги са в норма...Вие така ли сте и до 9 месец ли е така?💐🍀🙏
Виж целия пост
# 535
Здравей, Sehy.
При първата ми бременност през 2020г. правих всеки месец контрола и вливки до началото на 8-мия месец.
Желая ти успех ❤️

Момичета, не знам дали точно за тук ми е въпроса, но ще пробвам, тъй като се замислих... Вие ходите ли всеки месец от трансфер и + резултат на контрола при имунолозите? Мен ме викат и пускаме изследвания, но са малко скъпички... общо взето един месец е около 260 лв, следващия около 450 лв и така се редуват. Мислех, че след 3 месец тези НК клетки и антитела не са толкова важни, но явно са? Най-вече се замислих, защото моите резултати досега винаги са били в референтните граници и въпреки това в началото ми изписаха терапия за трансфера (само хапчета), а след кървене и вливка Киовиг. И така се зачудих, следващият път и ще ги разпитам, че бая пари отиват, пък дано винаги са в норма...Вие така ли сте и до 9 месец ли е така?💐🍀🙏
Виж целия пост
# 536
Аз от трансфера до преди седмица бях на медикаменти, включително и инжекции. Сега почти вече съм 13г.с. и останах на витамини и аспирин протект, и но шпа при нужда. Другите лекарства ми ги спряха. Но на имунолог не са ме изпращали. Явно в зависимост от конкретния случай

Момичета, не знам дали точно за тук ми е въпроса, но ще пробвам, тъй като се замислих... Вие ходите ли всеки месец от трансфер и + резултат на контрола при имунолозите? Мен ме викат и пускаме изследвания, но са малко скъпички... общо взето един месец е около 260 лв, следващия около 450 лв и така се редуват. Мислех, че след 3 месец тези НК клетки и антитела не са толкова важни, но явно са? Най-вече се замислих, защото моите резултати досега винаги са били в референтните граници и въпреки това в началото ми изписаха терапия за трансфера (само хапчета), а след кървене и вливка Киовиг. И така се зачудих, следващият път и ще ги разпитам, че бая пари отиват, пък дано винаги са в норма...Вие така ли сте и до 9 месец ли е така?💐🍀🙏
Виж целия пост
# 537
Има ли яснота вече защо д-р Цветков е напуснал/уволнен?
Виж целия пост
# 538
В професионалната си страница във фб е обявил, че вече е ръководител на ин витро център в болница ,,Вита”.

Натъжих се и се притесних, когато след започването на стимулацията се оказа, че трябва да сменя доктора. Първи опит ми е и имах вече 5 прегледа при д-р Цветков, много го харесвах и бях изключително спокойна и щастлива, че съм попаднала при него. Затова и се почувствах глупаво когато на последния преглед ми каза ,,ще се видим в петък” и 2 дни по-късно вече не беше част от екипа. Не знаех какво да очаквам, какво следва. Тогава реших, че е било изневиделица и със сигурност, ако е имал избор, поне от етична гледна точка, би го споделил лично на пациентите си. Но предполагам, че е е било изненада само за ,,Надежда”, предвид новата му позиция. Това са само догадки, разбира се.  Допускам, че е възможно да се е знаело, не съм се ровила повече.

Съответно след първия преглед при д-р Персенска си се разциврих съвсем напоително, понеже подходът и отношението бяха съвсем различни 😂 Но се поставих и на нейно място и на останалите лекари и реших да не изпадам в сантименталности. След 2-рия преглед при нея всичко си дойде на място. Тя ще довърши магията и нямам съмнения в уменията й.
Виж целия пост
# 539
Аз имам усещането, че по-скоро не е издържал, ядосали са го и той е напуснал, но знам ли.. с по 40 пациента на ден + всичко останало, ако са му възложили и още неща или пък отказали отпуск нз. А може и от Вита да са го потърсили с примамливо предложение, само гадая.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия