Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 92

  • 62 621
  • 849
# 540
За мен такова нещо е силно притеснително за болницата - Цветков реално е втория по ранг и предпочитане след Стаменов - и изведнъж просто си тръгва.
Сега въпросът е да го последвам ли или да остана в Надежда... Много се колебая, аз бях в началото на всичко - изследвания и следене след 2 аборта и махане на едната тръба.
Виж целия пост
# 541
Това не е вярно
Че е втори по ранг
За мен такова нещо е силно притеснително за болницата - Цветков реално е втория по ранг и предпочитане след Стаменов - и изведнъж просто си тръгва.
Сега въпросът е да го последвам ли или да остана в Надежда... Много се колебая, аз бях в началото на всичко - изследвания и следене след 2 аборта и махане на едната тръба.
Виж целия пост
# 542
Втори, трети, пети няма значение, отива на ново място където ще е първи по ранг, звучи като кариерно развитие.
Виж целия пост
# 543
Да отидеш във Вита, които са пословични с ужасно отношение, нула успеваемост, не мисля, че е развитие.

Втори, трети, пети няма значение, отива на ново място, където ще е първи по ранг, звучи като кариерно развитие.
Виж целия пост
# 544
Не мисля, че е напуснал от днес за утре. Това не е павильон за вестници, че да се тръшне и да не иде на работа. Според мен е имал предизвестие, били са информирани, най-вероятно и обидени (щом изтриха всичко свързано с него). Генерално ако беше казал на всички пациенти.. не мога да си представя какво мрънкане и колко чужди мнения и емоции, драми и недоволства щеше да му се наложи да понесе в такъв и без това натоварващ период.
Виж целия пост
# 545
Така е, не дължи никому обяснение. Според мен би вдигнал нивото, където и да отиде с този опит и знания. Изключителна благина и спокойствие излъчва и е много, много адекватен в практиката. Нищо излишно не ми е назначил, насочваше много бързо към правилните стъпки и много сърцато се отнасяше. Ако не беше толкова комплексен нашият случай и ако беше свързан само с мен, бих го последвала без да се замисля и във Вита. Когато правилните хора заемат ключовите позиции светкавично бързо се вдига нивото в едно отделение.
Виж целия пост
# 546
Аз така знам, а и мненията във форума го доказват - че е второто най-голямо светило след Стаменов, който се занимава вече само с най-тежките и VIP случаи като нови пациенти. Ние отидохме в Надежда именно, заради Цветков - наши приятелски двойки бяха минали години по мъките и сега са с по 2-3 дена, благодарение на него...
Затова и ми е много тъпо. Кой е на неговото ниво друг?
И съм в голям дисонанс - сега да оставам ли в Надежда, където всичко друго много ми харесва или да ходя при него във Вита, където съм чувала предимно негативни неща.

Това не е вярно
Че е втори по ранг
За мен такова нещо е силно притеснително за болницата - Цветков реално е втория по ранг и предпочитане след Стаменов - и изведнъж просто си тръгва.
Сега въпросът е да го последвам ли или да остана в Надежда... Много се колебая, аз бях в началото на всичко - изследвания и следене след 2 аборта и махане на едната тръба.
Виж целия пост
# 547
Няма как да си тръгне от днес за утре. Това предложение да стане ръководител на център не е инцидентно и спонтанно.

До сега Вита беше Димитрова. Добро, лошо. Това е. Аз имам познати мега доволни и такива, които не са. Като на всякъде. Но самата идея, че доктор Цветков отива като ръководител на центъра, а Димитрова поне засега остава там, означава, че клиниката има амбиции да подобри и промени нещата. И това е невероятна възможност за един специалист. А Цветков е отворен към промени, към експерименти и тн. Поне според мен. В Надежда, моето виждане на база опит е, че Стаменов е монопол над всички. Работохолик. Следи всичко. Преди две години влязох по спешност с течност в коремната кухина. Спукана киста на ЖТ след биопсии. 500мл кръв. Държаха ме 36ч в интензивно, при условие, че още на 18ч се видя, че се стабилизирам и няма да трябва операция. По настояване на Стаменов. Още намеси по моя случай е имало. Мога да си представя как за всеки добър професионалист това би било изтощително и възможността да се развиваш някъде, да си основополагащ и да даваш тон - ами предизвикателство е и си заслужава. Поне от моята камбанария на професионалист в друга сфера.

Смятам, че Стаменов не е позволил да се каже, че докторът напуска.

Също така смятам, че Цветков е супер отворен към нови неща. Няма да забравя как отидох при него след Калчев. С помощта на Майки за Донорство. При все, че надежда след пет неуспеха ме пратиха при Тихомирова, която още дори не беше взела специализация. Докторът една лоша дума не каза, дори беше супер отворен към идеите, които имаше Калчев за моя случай. Експериментирахме и пробвахме. И сега имам син на 1.3 с бронхит, ама роден, жив и здрав. Роден и по чудо и спасен не знам си колко пъти докато бях бременна. Но го имам, защото докторът мислеше и пробваше неща и поне аз не бях на конвейр. И като лежах в спешното - идваше и ме проверяваше постоянно. И събра цял наръч лекари да им показва какво ми се е случило и защо и с такова съчувствие подходи към адската болка, която изпитвах. При все, че в Пирогов ми се смяха къде съм тръгнала да раждам като не нося на болка. Две деца имам, за който не ме познава. Едно от Калчев и едно от Цветков. Спасено от Вецев.

На добър път и много успехи на доктора. Ако бях психически готова - щях да се върна за трето при него!
Виж целия пост
# 548
Може, просто не разбирам защо ако са знаели, че напуска, са записвали часове за него включително и за операции (поне така четох) за следващия ден, и за по-натам... Може би на регистратура не са знаели, не знам, можеха да казват нещо друго като например, че ще отсъства и директно да записват за другите доктори, а не да настане суматоха.
Виж целия пост
# 549
За да не изтърват пациентите. Визията на Стаменов винаги е била болницата, а не лекарят е важен. Всички знаем, че в някои ситуации не е точно така.
Виж целия пост
# 550
Също е възможно Вита да са платили всички неустойки при напускане от днес за утре, ние само гадаем.
Виж целия пост
# 551
Туко що прочетох за др. Цветков. Сърцето ми се сви. Благодарение на него имам прекрасен син и сега, септември, щяхме да започваме подготовка за ЗЕТ.
Представям си какво ще е натоварването при другите доктори.
Дали някой знае или е проверявал каква е процедурата с прехвърляне на ембриони към друга болница?
Виж целия пост
# 552
Писах и по-рано, че това е практика на болницата, да не разрешават на лекарите да съобщават на пациентите си, че напускат. За жалост при мен се случи за втори път - първият път преди повече от 10 г. с доктор Сашо Райков и сега втори път. Моя приятелка пък по същия начин не научи и че Шефкетова ще напуска. Напоследък личеше напрежение, а и странно беше разпокъсана отпуската на Цветков. При мен назначи и доста скъпа терапия, която обаче не уточнихме, колко да продължи и сега съм притеснена, дали и на кой от другите да се доверя. Записах час при Чапанова спонтанно, за Персенска не искам да чуя, другите са неопитни... Много неприятна ситуация и изключително некоректна политика и практика.
Виж целия пост
# 553
Здравейте момиче в процес на стимулация съм обаче нещо гърлото ми драска? Какво да направя с лекуващия доктор ли да се чуя защото на своя глава не искам да правя нищо.
Виж целия пост
# 554
Писах и по-рано, че това е практика на болницата, да не разрешават на лекарите да съобщават на пациентите си, че напускат. За жалост при мен се случи за втори път - първият път преди повече от 10 г. с доктор Сашо Райков и сега втори път. Моя приятелка пък по същия начин не научи и че Шефкетова ще напуска. Напоследък личеше напрежение, а и странно беше разпокъсана отпуската на Цветков. При мен назначи и доста скъпа терапия, която обаче не уточнихме, колко да продължи и сега съм притеснена, дали и на кой от другите да се доверя. Записах час при Чапанова спонтанно, за Персенска не искам да чуя, другите са неопитни... Много неприятна ситуация и изключително некоректна политика и практика.

Аз харесах много Чапанова. Много е чаровна, умът й е като бръснач. Мното ми допадна и двата пъти, в които се видяхме. Изненада ме приятно. Ще видим по-нататък.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия